Jump to content

Achizitie E87 din Pitesti


RazvanFlorin

Recommended Posts

Salutare ! Doresc sa achizitionez un E87 116i din 2005 si am gasit unul tocmai la Pitesti, eu fiind din Craiova. Masina este in Romania de 1 an si jumatate avand un sg propietar, respectiv o doamna. Pretul masinii negociat este de 3500€. Doamna sustine ca sotul dansei a schimbat doar ulei + filtre masina in rest neavand nicio problema. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi pt a verifica masina si daca se poate sa imi dati un nr de contact al unei persoane respectiv service din Pitesti care ar putea face o verificare a masinii. Desi stiu ca reprezentanta ar fi ideala, as evita-o avand in vedere costurile destul de ridicate. Va multumesc anticipat pt ajutor! Edited by RazvanFlorin
Link to comment
Share on other sites

Daca ai suna la ei si nu ai vorbi din ce a auzit un prieten de-al unui prieten de-al unui prieten, poate ai afla cat costa cu adevarat. Ar trebui la reprezentanta sa mergi macar pentru km, asta nu are cum sa coste mai mult de 100 lei. Daca s-au schimbat doar ulei si filtre probabil are o groaza de probleme masina, trebuie facuta neaparat constatare la un service. Prima oara ocupa-te de constatare, km la reprezentanta nu sunt atat de importanti. Te bucuri degeaba ca o scoti in 3500e, ca in 2 luni mai bagi 1000e sa o aduci in stare ok.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai suna la ei si nu ai vorbi din ce a auzit un prieten de-al unui prieten de-al unui prieten, poate ai afla cat costa cu adevarat. Ar trebui la reprezentanta sa mergi macar pentru km, asta nu are cum sa coste mai mult de 100 lei. Daca s-au schimbat doar ulei si filtre probabil are o groaza de probleme masina, trebuie facuta neaparat constatare la un service. Prima oara ocupa-te de constatare, km la reprezentanta nu sunt atat de importanti. Te bucuri degeaba ca o scoti in 3500e, ca in 2 luni mai bagi 1000e sa o aduci in stare ok.

 

Si mie tot de asta imi e teama, ca a schimbat doar ulei si filtre...refuz sa cred ca a luat o masina din Germania care nu avea absolut nicio problema ( macar placute, bucsi etc.)

 

Speram sa stie colegii de pe forum o pers din Pitesti care s-ar pricepe la bmw sa faca o constatare, dar pana la urma o sa ma duc si la reprezentanta

Link to comment
Share on other sites

Sigur gasesti un service normal, fie autorizat sau nu care sa iti faca o constatare cinstita (<200 lei). Culoarea patinelor de la distributie sunt sanse sa se poata vedea daca scoti busonul de la capac. Daca nu sunt inlocuite de mult au o culoare apropiata de cea a uleiului uzat. Trebuie neaparat urcata pe rampa. Daca au uzura bratele fata deja ti-ai asigurat o reparatie de 1000 lei. Edited by All
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.