Jump to content

BMW X4 G02 - review Autogefuhl


Romulus

Recommended Posts

Dar numai bun pentru drumurile românești ai zice. Mai ales că ieși din când în când pe ocazionalul drum de țară până la câte o casă de vacanță mai retrasă, sau de ce nu, dacă locuiești în anumite părți din Pipera în București :rolleyes: ; căutam o locație zilele trecute și am luat-o pe niște "străzi" (pentru că aveau nume) de credeam că nu mai ies de acolo :rolleyes: Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Arata frumos la partea din fata f inspirat mai ales M-line. Partea din spate zici ca e GLC, puteau sa faca mai bine sa o diferentieze sa faca ceva mai sport(banuiesc ca si-au dat seama cam tarziu).

Interiorul arata bine, not bad. Primisem sapt trecuta o invitatie la lansare dar nu sunt interesat de SUV-uri. Ca un 4x4 mi-as lua doar ceva dedicat de off-road (Wrangler manual, FJ cruiser).

 

Prefer Autogefuhl pentru reviewuri. Prezentare la obiect, fara schimonoseli, drama gratuita, circ ca la altii. Face referire la alte modele spre comparatie, nu impinge spre consum(mai scump mai bun). Au cam toate modelele curente. Ce sens are sa ma uit pe canale locale gen Buhnici? :) Sa-mi arate cum conduce vreo masina obtinuta chinuit la 2 ani de la lansare prin trafic si dn1? Ca sa nu mai zic de informatii care sunt cam inexacte cateodata.

 

@OPaul gand la gand, asta scriam si eu in acelasi timp :)

Edited by mike2005
Link to comment
Share on other sites

Din spate zici ca e Mercedes GLE ...

 

Nu stiu de ce iti pare ca seamana, in ochii mei nu prea. Stopurile da sunt alungite la ambele dar asta e un trend popular in ultima vreme. Plafonul la X4 coboara mult spre spate, nu si la Merc. De asemenea forma concava cu linia mediana a hayon-ului e complet diferita, fara a mai vorbi de hofmeister kink in lateral. Pentru mine nu seamana decat poate de la mare distanta.

Link to comment
Share on other sites

Dar numai bun pentru drumurile românești ai zice.

O suspensie mai complexa/scumpa si faptul ca e SUV nu e o idee chiar asa buna pentru Romania. Suv-urile nu sunt mai rezistente la gropi decat alte categorii de masini. Mai greu de reparat da, dar nu si mai greu de stricat.

 

 

Din spate zici ca e Mercedes GLE ...X4.jpgmerc_gle_coupe_173_0.jpg

 

Eu zic sa ne amintim ca GLE-ul in esenta este o copie dupa X6. Daca Bmw acum scoate ceva similar se inspira de la propriul design (X6), nu inseamna ca isi copiaza inapoi design-ul de la Mercedes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O suspensie mai complexa/scumpa si faptul ca e SUV nu e o idee chiar asa buna pentru Romania. Suv-urile nu sunt mai rezistente la gropi decat alte categorii de masini. Mai greu de reparat da, dar nu si mai greu de stricat.

 

 

Nu la gropi mĂŁ satisface ideea, ci la garda la sol mult mai ĂŽnaltĂŁ. Cu groapa e oricum la doamne-ajutĂŁ orice ar fi.

Link to comment
Share on other sites

Imi place, semana cu Laguna coupe si GLC din spate dar arata bine. Oricum in tara noastra SUVul e indicat, oricare ar fi el. N-ai locuri de parcare ca lumea, drumuri desfundate printr-o gramada de locuri iar dezapezirea dintre blocuri nu exista. Cum sa nu vrei garda la sol ? :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.