Jump to content

F10 M550


tirese66

Recommended Posts

ti-am laudat destul masina fata in fata :))) nu o mai fac si aici :p haha

 

pacat sa aud totusi ca esti pieton...

 

Stiu:)) ms!

Se mai intampla, mi-am luat bicicleta:))) m-am ales si cu ceva bun din situatia asta

 

 

 

Foarte frumoasa masina! :thumbsup:

Totusi, "cunoscatorii" vor spune ca nu e buna pentru ca, citez, "n-are frate 5 butoane" dry.gif

 

Ms happy.png cunosc vorba.. nu zic "nu" nici unei dotari, dar atata timp cat pot sa fac drumuri fara night vision sau bling bling in oglinzi in caz ca nu ma bag cum trebuie in depasiri, i'm happy:)

cum ziceam, orice dotare in plus nu deranjeaza, dar consider ca sunt multe altele mai importante care nu se afla pe nici unul din cele 5 butoane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Superba masina si dotata "cu cap".

 

Adaptive Drive ( EDC + Dynamic Drive ) cred ca e cea mai buna optiune care o poti pune pe un F10.

 

Pielea nappa, scaune ventilate, Surround View care e foarte util mai ales in Romania, cutia Sport, clima pe 4 zone, sistemul de sunet upgradat sunt dotari mult mai misto decat un Night Vision, Blind Spot Detection, etc.

 

S-o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Superba masina si dotata "cu cap".

 

Adaptive Drive ( EDC + Dynamic Drive ) cred ca e cea mai buna optiune care o poti pune pe un F10.

 

Pielea nappa, scaune ventilate, Surround View care e foarte util mai ales in Romania, cutia Sport, clima pe 4 zone, sistemul de sunet upgradat sunt dotari mult mai misto decat un Night Vision, Blind Spot Detection, etc.

 

S-o stapanesti sanatos!

 

Multumesc! la fel consider si eu.

 

PS - pielea este Merino, din cate am aflat este cea mai buna din ce ofera BMW, Nappa fiind a doua.

 

 

 

Pieton? Ai inramat procesul verbal?

 

Nu Romulus, de ciuda il tin cocolos aruncat undeva bine in casa:))

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa. sa o stapanesti sanatos!

avem cam acelasi fier, doar ca a mea e cu vreo 5-10cm max mai inalta:)....asa ca te mai consult in diverse chestiuni(imi poti lasa si un nr in privat daca nu-i deranj)...

cati km ai acum? la cati cai a ajuns dupa soft? dpf on sau off?

merci

ne auzim

bafta

Link to comment
Share on other sites

toffefe & silent, multumesc:)

 

Vlad, ai mesaj privat cu nr-ul meu de telefon.

Are 145,700 sau 147,500:))) sincer nu-mi dau seama exact, sta mai mult in garaj..

Legat de putere, 407 hp cu 828 nm, de la 346 si 730, nici o modificare in afara de optimizare soft, deci DPF-ul e la locul lui.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Putem veni noi sa te scoatem la plimbare cu masina ta ... ha ha ha ... stiu masina de cand a fost achizitionata, alta lume. Este f.frumoasa dar si te impinge la acceleratie, ceea ce e din pacate te lasa pieton.

Vizavi de CP, sunt destui ... am vazut-o la plecare de pe loc in paralel cu un M6 Competitione (e63), intre 2 stopuri n-a avut nicio sansa M6.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Acero, mult mai ok asa:)

Referitor la arcuri, ma incurca garajul subteran momentan, daca o sa am alta posibilitate in viitorul apropiat, cu siguranta va primi un set Eibach.

 

Lucian, nu zici rau deloc, sunt dispus sa o fac cand va mai fi vreo intalnire, a mai iesit din garaj de vreo 3-4 ori cu ajutorul unui amic si al fratelui meu.

 

Legat de putere, este suficient si pt mine avand in vedere clasa ei, greutatea si altele.. iar pe langa toate aspectele astea, nu vreau sa o tin o vesnicie (probabil inca un an), iar la revanzare voi avea o plaja mai restransa de cumparatori interesati.

Zicea un coleg mai sus ca n-ar fi stat fara 550 hp, aici depinde de fiecare, eu unul nu as putea conduce o masina de zi cu zi cu fum dupa mine, iar puteri de peste 430-440 hp nu se pot scoate fara fum (dupa spusele lu' Dragos de la completechip), pana la fum as mai fi avut o varianta de a scoate mai mult (schimbarea pompei de alimentare), dar avand in vedere costul si faptul ca nu am vrut sa fac nici o interventie mecanica, am preferat sa o las asa atata timp cat imi satisface nevoile.

Edited by tirese66
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.