Jump to content

Dungi Led cu intensitate scazuta


dismalskin

Recommended Posts

Salutare,

 

La un F20 cu lampi spate cu pozitie Led (OE) pe cel din dreapta a scazut intensitatea.

Am incercat sa gasesc solutii pe diverse site-uri, singurele gasite faceau referire la placuta Valeo din lampa pe care trebuiesc lipite anumite conexiuni sau schimbata, numai ca nu am gasit-o la demontare si o cautare (posibil superficiala).

 

A intampinat cineva problema si cum a rezolvat-o ?

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Salutare Silviu,

 

Ai si idee unde o gasesc pentur ca atunci cand am dat stopul jos nu am vazut nicio placuta/integrat similara cu cea vazuta in filmuletul de pe net cu X3-ul.

ai idee si unde se gaseste, banuiesc ca nu exista cod pt piese, cel putin pe RealOem eu n-am identificat-o

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

La un F20 cu lampi spate cu pozitie Led (OE) pe cel din dreapta a scazut intensitatea.

Am incercat sa gasesc solutii pe diverse site-uri, singurele gasite faceau referire la placuta Valeo din lampa pe care trebuiesc lipite anumite conexiuni sau schimbata, numai ca nu am gasit-o la demontare si o cautare (posibil superficiala).

 

A intampinat cineva problema si cum a rezolvat-o ?

 

Multumesc,

 

 

Am si eu aceeasi problema, ai rezolvat o?

Edited by Luciousss
Link to comment
Share on other sites

Am si eu aceeasi problema, ai rezolvat o?

 

Salutare,

 

Inca nu

incerc saptamana urmatoare sa-mi fac timp sa trec pe la cineva care se ocupa cu retrofit, poate pot sa imi ofere o solutie in afara de inlocuirea lampii

si daca am timp o sa mai dau iar stopul jos sa vad daca reusesc sa vad unde se duc acele cabluri, poate gasesc placuta ca in cazul filmuletului de la X3

daca gasesc o rezolvare, postez aici

 

O zi faina

Link to comment
Share on other sites

Toate tentativele au esuat.

Am gasit o singura persoana care spunea ca ca se repara, trebuind sa faci/intaresti o lipitura dar spunea ca nu rezista.

Ideea este ca placa este in interiorul lampii unde nu am acces, este capsat. Trebuie deschis la cald, probabil o sa incerc dupa ce o sa iau alta, o sa experimentez peste aceasta.

Placa se poate vedea intr-una din gaurile de bec, dupa ce demontezi panoul cu becuri, ca in imaginea de jos.ea530d44237a98246bf71a1a33f07263.jpg

Edited by dismalskin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.