Jump to content

X5 40d xDrive


StefanBux

Recommended Posts

eu unul nu-s cu SUV-urile insa le invidiez spatiul. nu am intele cum, intr-o masina mai mica decat a mea, asa cum este X3, este mai mult spatiu pt pasageri.

 

X5-ul e si mai mare insa nu pricep cat de bine se conduce.

 

tu parca ai avut E60.

ai tras mai tare prin curbe de X5 sa vezi daca se apropie de E60 si iti da aceeasi stare de liniste precum ca masina stie ce face(in sensul de balans sau subvirare).

 

franele dun eficiente ca la um sedan.

 

pacat ca E60 e un model destul de vechi si nu stiu daca e concludenta comparatia

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

eu unul nu-s cu SUV-urile insa le invidiez spatiul. nu am intele cum, intr-o masina mai mica decat a mea, asa cum este X3, este mai mult spatiu pt pasageri.

 

 

La unele masini, probabil si la X3, sezutul e mai mic. Fiind si suv, probabil sezutul e si putin mai ridicat - si asta duce la impresia de spatiu (exact trucul folosit de logan

care in spate are loc surprinzator de mare la cat de mica e masina).

 

La seria 5 e mare sezutul si e mai lata in interior. Spatiu la picioare sa stii ca nu e cu mult mai bun la concurenta directa, adica E Klasse sau A6 vs G30.

 

Insa la un drum lung cred ca pasagerii din seria 5 stau mai comod fata de X3.

 

Uite aici niste poze, X3

https://s1.cdn.autoevolution.com/images/testdrive/gallery/bmw-x3-review-2014_14.jpg

vs 5

https://www.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/bmw-5-series-1-rear-seats.jpg?itok=3eLUTjdX

 

Pentru spatiu mare la picioare in spate pentru cei care nu agreeaza suv-urile, exista seria 3gt si seria 6 gt. Superbe amandoua la spatiu pentru picioare.

Edited by mraz
Link to comment
Share on other sites

poti sa dai mai multe detalii depre Bavaria ?

Sunt mai multi colegi care probabil doresc sa interactioneze cu ei si poate din experienta ta ii incurajezi si pe altii sa apeleze la ei.

Poti sa imi dai si mie te rog detalii despre toata interactiunea si pretul masinii ?

Sa o folosesti sanatos

Link to comment
Share on other sites

Sigur. Eu unul nu am mai lucrat cu ei niciodata dar din punctul meu de vedere ii recomand cu caldura. Eu m-am dus direct la Automobile Bavaria Otopeni si acolo am discutcat cu un consultant de vanzari de la Bavaria Used Cars. Le-am spus ce caut si mi-au gasit numeroase oferte de unde sa aleg atat in tara cat si din afara. Am facut drive-test cu cateva si apoi mi-au mai aratat si alte oferte de masini cu preturi oarecum in bugetul meu. Apoi am vazut si X5-ul asta. Si dupa asta totul e istorie. O saptamana mai tarziu era la mine.
Link to comment
Share on other sites

Sigur. Eu unul nu am mai lucrat cu ei niciodata dar din punctul meu de vedere ii recomand cu caldura. Eu m-am dus direct la Automobile Bavaria Otopeni si acolo am discutcat cu un consultant de vanzari de la Bavaria Used Cars. Le-am spus ce caut si mi-au gasit numeroase oferte de unde sa aleg atat in tara cat si din afara. Am facut drive-test cu cateva si apoi mi-au mai aratat si alte oferte de masini cu preturi oarecum in bugetul meu. Apoi am vazut si X5-ul asta. Si dupa asta totul e istorie. O saptamana mai tarziu era la mine.

 

Cum ai facut drivetest cu cateva din "mi-au gasit numeroase oferte de unde sa aleg atat in tara cat si afara"? Cat a costat masina? E de la bavaria used cars sau e noua ca nu se intelege pana la urma.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.