BMWClub: Program Closed Rooom - Noul X5 - BMWClub

Jump to content

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Program Closed Rooom - Noul X5

#41 User is offline   MihaiCarunta 

• Membru
  • Group: Members

Posted 09 August 2018 - 21:11

View PostRomulus, on 09 August 2018 - 16:26, said:

Si ultima ocazie pentru cei din Constanta sau sunt in zona, Sambata 11 August 2018, la Automobile Bavaria Constanta.

La ce ora se tine?
0

#42 User is offline   Romulus 

• The insider
  • Group: Admin

Posted 09 August 2018 - 21:17

Sunati direct la ei.

#43 User is offline   cotti 

• Senior
  • Group: Contributors
  • Interests:bmw

Posted 10 August 2018 - 10:26

Am fost si eu la acest eveniment la Sibiu, masina e frumoasa si se va vinde, motorul are 4 turbine 2 mari si 2 mici (cel de 3L.D), trenul de rulare are inbunatatiri majore (cel putin din cele prezentate) insa eu m-am dus pentru ca am vazut pe net si din pozele spion ca se schimba linia de design interior (vezi M850 si Z4) iar din poze nu imi placea prea tare , iar ca si forma geometrica nu ma omor dupa romb, fie el chiar si stilizat sau asimetric dar m-am mai pacalit cu treaba asta si in realitate lucrurile stateau mult mai bine, asa ca m-am dus si pot ca spun ca e foarte frumoasa si de fapt e alta masina per total, nu se mai poate observa o evolutie a liniei de design (atat interior cat si exterior) ca la celalalte modele, e total altfel desenata . de la grile la linia portierelor si interiorul complet schimbat (cadran de bord, grile ventilatie , display, headup dysplay, cusaturi scaune etc, etc) e o masina redesenata integral.
0

#44 User is offline   edit 

• Senior

Posted 18 August 2018 - 10:48

am avut ceva vreme de pierdut joi seara prin Pipera si am fost la reprezentantele audi si mercedes.

oricat am blamat X5 ca are spatiu mic pt pasageri, la Q7 este fix identic si nu ma asteptam.
in GLE nu m-am urcat pt ca e un model care nu se va mai produce.

Paradoxal, cel mai mult spatiu la picioare l-am gasit la GLC coupe...undeva la peste 5cm in plus fata de q7 si x5.

nu exista A6 modelul nou in showroom ci doar A7. La mercedes era E klasse si,
prin compararatie, A7 l-am gasit cu spatiu in spate, la picioare mai mult decat in x5 si q7...termenul de comparatie cu seria 5 si E klasse neavand sens. E klasse mi s-a parut cu ceva mai mult spatiu decat seria 5.

nu stiu de unde paradoxurile de mai sus, cred ca sunt anumite masini desenate la interior astfel incat sa mi se potriveasca mai mult, astfel incat sa pot intra mai mult sub bord si volan iar in spatele meu sa ramana astfel, spatiu mai mult.

la toate masinile imi dau scaunul la maxim de jos...din pricina asta nici nu pot pozitiona la unele volanul de asa natura incat sa vad integral displayul din spatele lui(poate daca imi cobor volanul pe genunchi)

la seria 5 nu vad aprox 15% din partea inferioara a displayului iar la mercedes E aprox 5-10%. la A7 nu am avut problema asta.

de asemenea, displayul central fiind pozitionat la seria 5 si E deasupra gurilor de aer, nu prea ajung la el(bine ca la E nu este cu touch si nu conteaza daca ajung). la A7, pozitia fiind invers, mi-e perfect.

just my 2 cents

This post has been edited by edit: 18 August 2018 - 10:55

0

#45 User is offline   ryoraul 

• Pasionat

Posted 18 August 2018 - 11:35

Poate ca nu stai corect la volan , aici un video cum se sta corect la volan https://www.youtube....h?v=xMgyKJTs21c
0

Share this topic:

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro