Jump to content

Bmw F34/Gt


dann778

Recommended Posts

Stiu ca per ansamblu Gt-ul e tot un fel de seria 3, in teren lucrurile nu stau deloc asa.

Am cautat mai multe informatii(de la posesori nu doar de la cei care le promoveaza) si nu am gasit.Ca atare, existenta unu topic exlusiv ptr Gt-uri, mi se pare foarte ok.Eu sunt pe punctul de a-mi cumpara asemenea “jucarica” si cred ca mai sunt si altii in situatia mea.

Daca exista un asemene topic va rog sa il stergeti sau sa le uniti.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Am condus unul cam 250 de km. Este ft spatioasa in spate, e masina perfecta pt o familie cu copii mici care are multe de incarcat in ea. Ft buna pt vacante, etc. Desi nu pare asa aerodinamica ca un F30, sa stii ca merge ft bine, nu se simte ca un dulap. Varianta condusa de mine avea 184 cai xdrive cutie automata. Nu mi-as cumpara niciodata asa ceva pt ca nu-mi plac dulapurile (SUV-urile) :p Dar asta este doar o parere persoanal. Per total, o masina ft ok si manevrabila.
Link to comment
Share on other sites

Salut. Detin un 325d F34 de prin septembrie 2017. Foarte multumit de masina, foarte spatioasa si nu e barca (am suspensia m-sport, destul de rigida), nu stiu cum se comporta cu suspensia normala, nu am condus. Probleme comune pentru seriile F3x, in rest doar intretinere normala.

Am 158k si pana acum am schimbat distributia, egr si claxoanele.

Ca si extra la intretinere, trebuie sa ai grija de chedere iarna, sa nu se lipeasca geamul.

 

Consider ca 3gt e un compromis bun, daca vrei spatiu si nu iti place touring sau suv.

Edited by kazuya
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Si eu sunt in cautarea unui 3GT. Din pacat in Romania sunt cam putine la vanzare si in Germania inca sunt destul de scumpe. Din ce am

vazut unul bunicel an 2014 -2015 sub150.000km si cu ceva optiuni se cam duce spre 20.000euro. Din tara am verificat vreo 2 la BMW, unul era pus cu 155.000km si avea vreo 220.000 prin 2018 :). Asta e - https://m.olx.ro/oferta/bmw-320-gt-4x4-m-pack-2015-euro-6-softclose-navi-IDcjV00.html

 

Am gasit unul foarte interesant, inca nu l-am verificat, il pun aici poate stie cineva masina.

https://m.olx.ro/oferta/bmw-seria-3-gt-320d-f34-m-pachet-xdrive-78000km-IDclu0M.html?backUrl=%2Fmyaccount%2Fanswer%2F2362346109%2F%3Faction%3Danswer%26id%3D2362346109%26my_chat%3D1%26utm_source%3DserviceletterMessage%26utm_medium%3Demail%26utm_campaign%3Dlink

 

Ce parere aveti?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Stiu concluzia :), dar chiar nici o masina din tara nu e ok? Cand mi-am luat e90-ul l-am luat din Germania si m-a ajuns un pic mai mult decat daca as fi luat unul din RO. In schimb da ar fi trebuit sa il vand iti dai seama ca nu il puteam vinde la pret de Germania, trebuia sa il dau la pretul de RO.
Link to comment
Share on other sites

Pai daca sare in Germania evident ca sare si aici.Culmea ar fi sa gasesti unul bun la pret mai mic decat DE.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca sare in Germania evident ca sare si aici.Culmea ar fi sa gasesti unul bun la pret mai mic decat DE.

 

Nu e culmea deloc. Nu mai puneti botul la tot ce e pe mobile, ca stau cu ele la vanzare luni de zile. S-a cam stricat piata la diesel in Germania.

Poti gasi si aici masini bune. Urmareste pe cei care le aduc de la licitatii si ai garantia km si un pret mai mic cam cu 10% fata de cat ar costa in Germania. Plus ca nu mai cheltui cu drumul pana acolo, nu mai pierzi 1 saptamana pe drum si scapi de stres.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Depinde de daună. E ușor să ajungi la sumele alea :)

Ai mai văzut și alte detalii? De obicei scrie în ce a constat dauna.

 

E ok site-ul. Găsești unele mai bune ce oferă mai multe detalii, dar e ok și ăsta.

 

Asta cu ținutul în garaj e o mizerie clasică de sămsărelă de obicei. 90% din cei ce vând pe la noi nu dețin garaj, sau dacă dețin își țin găinile în el, mai rar mașina pe care o vând :) - nu zic că e 100% pentru oricine asta, dar de cele mai multe ori garajul menționat e “marketing” de 2 lei.

Edited by deeJayOg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! De 3 zile am devenit si eu posesorul unui 320d GT. Masina este din 2015, 140k kilometrii, adusĂŁ din Germania. Inițial am vrut sĂŁ mĂŁ duc sĂŁ caut eu masina in germania dar pânĂŁ la urmĂŁ am apelat la o firmĂŁ care face lucrul asta. Sincer am fost foarte multumit. Eu am vrut GT tocmai ptr ca este mai spatioasa; eu am 2.03m ĂŽnĂŁltime si am si un scaun de copil ĂŽn spate.... Pana acum singurul inconvenient este lipsa android auto (waze). De 2 zile stau pe net sa gasesc o solutie. Am sa revin cu update-uri. Sper doar cu vesti bune (fĂŁrĂŁ probleme).
Link to comment
Share on other sites

Pana acum singurul inconvenient este lipsa android auto (waze). De 2 zile stau pe net sa gasesc o solutie. Am sa revin cu update-uri.

 

Din pĂŁcate o soluție oficialĂŁ nu existĂŁ, incluzând aici retrofitul. Doar Apple CarPlay și ĂŁla ĂŽn anumite condiții.

 

O soluție pentru asta ar fi eventual sĂŁ faci un schimb al ĂŽntregii navigații cu unele chinezești. Se gĂŁsesc pe piațĂŁ dar eu unul n-aș face așa ceva :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.