Jump to content

250.000 km


Claudiu23

Recommended Posts

 

In schimb, dupa 90-100 km/h se aude un suierat, spre partea dreapta fata, acum ca am ascultat mai bine cred ca este ceva izolat prost si intra aer, insa se aude extrem de incet asa ca nu ma deranjeaza, dar cum sunt obsedat sa fie totul bine cu masina deja ma gandeam la alte nebunii.

 

 

E cam boalĂŁ de F30 asta. Sunt destul de prost antifonate...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sincer, mie imi place ca aud motorul, nu ma deranjeaza ca este zgomotos, iar in oras izoleaza decent zgomotul ambiental. Inainte am avut un F20 din 2012 si chiar e un upgrade f31 la capitolul asta. Singura exceptie e suieratul acela, dar poate ii dau de cap pentru linistea mea, oricum nu se aude daca nu esti atent si obsesiv ca mine:)).
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mai nou am vĂŁzut ca dupĂŁ 200 k km au ĂŽnceput sa facĂŁ pilitura de la pompa de ĂŽnalte , se compromite tot sistemul de injecție .

Problema foarte des Întâlnitã la grupul Vag.

Asta e foarte nasol , preferam sa schimbi lanțul la 100 k decât sa facĂŁ Șpan .

Link to comment
Share on other sites

Mai nou am văzut ca după 200 k km au început sa facă pilitura de la pompa de înalte , se compromite tot sistemul de injecție .

Problema foarte des întâlnită la grupul Vag.

Asta e foarte nasol , preferam sa schimbi lanțul la 100 k decât sa facă Șpan .

Vezi daca nu pui 2SO (two stroke oil) - ulei 2T. :sorcerer:

Pun de 100k km la o masina luata cu peste 250k km in bord.

 

Never missed a bite, mate! Niciodata probleme cu injectie pana in prezent. Ba chiar schimbat pompa recent cu alta mai noua (mai putin km.. presiune mai mare la 2000rpm, in jur de 700 bari, aia veche era pe la 600 bari.. la 480k km) aproape degeaba pentru ca altceva cauza limp modul in care intra brusc..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Prost fĂŁcute , cele de pe M47N de ce nu fac pilitura ,ca tot common rail sunt ?

Materiale proaste , piața de consum ,Etc.

Sa te trezești cu un F ca ți face Șpan ii dai foc.

Pompa noua, alte injectoare , conducte și rezervor compromis , pompa joase caput ,Etc .

De costuri nu mai vorbim .

Ănainte avem curaj cu ochii ĂŽnchiși sa iau un bmw la 200 k km, acum nema, maxim 100 si la 180 -200’k ii dai vânt .

Link to comment
Share on other sites

Mai nou am vĂŁzut ca dupĂŁ 200 k km au ĂŽnceput sa facĂŁ pilitura de la pompa de ĂŽnalte , se compromite tot sistemul de injecție .

Problema foarte des Întâlnitã la grupul Vag.

Asta e foarte nasol , preferam sa schimbi lanțul la 100 k decât sa facĂŁ Șpan .

 

 

Din pacate, nu doar de acum este problema, problema a aparut cu seriile E...la N47, pompa din rezervor ar produce pilitura, care strica injectoare si pompa inalte si asa mai departe..

Link to comment
Share on other sites

Nu, problema e pilitura neferoasĂŁ produsĂŁ de pompa de ĂŽnalte ,pilitura care se ĂŽnfige direct in injectoare .

Problema ar fi cicĂŁ de la motorina care este mult mai uscata și conține foarte puțin biodiesel care ar avea proprietate de ungere .

Cum naiba sunt concepute nu ĂŽnțeleg ,ca se știa clar ca motorina din ziua de azi este uscata cu proprietari mici de ungere ca sa protejeze mediul vieții .

Și uite așa te ĂŽmpinge ușor ușor spre benzina cu toate ca nu mi place de nici o culoare .

Link to comment
Share on other sites

Nu, problema e pilitura neferoasĂŁ produsĂŁ de pompa de ĂŽnalte ,pilitura care se ĂŽnfige direct in injectoare .

Problema ar fi cicĂŁ de la motorina care este mult mai uscata și conține foarte puțin biodiesel care ar avea proprietate de ungere .

Cum naiba sunt concepute nu ĂŽnțeleg ,ca se știa clar ca motorina din ziua de azi este uscata cu proprietari mici de ungere ca sa protejeze mediul vieții .

Și uite așa te ĂŽmpinge ușor ușor spre benzina cu toate ca nu mi place de nici o culoare .

Ulei 2T, de asta se pune, ca are ulei in el!

De aceea pun eu si toti cei care stiu; sa unga pompa de inalte! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.