Jump to content

Problema faruri dupa retrofit triple e60


Robert Iorgovan

Recommended Posts

Deci am facut retrofit ul la triple de lci, lm2 codat, toate bune si frumoase pana am observat o singura diferenta, cand dau faza lunga functioneaza doar Bi xenon ul halogen ul doarme, sigur e cum a fost adaugat +MUEB dar unde trebuie codat pentru a le avea din nou ambele pe faza lunga si xenon si halogen cum era ĂŽnainte. Farurile sunt pre lci bi xenon. Nu am verificat daca nu cumva se aprind stanga sau dreapta dacĂŁ virez ca si facelift adaptive.

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

La pre lci vine si cu xenon si cu halogen? Ciudat, nu stiam, la mine la LCI este doar bi xenon unde e inelul mare si atat. la inelul mic nu e nimic. Nici n-am stat sa studiez farul sa vad daca la adaptive e ceva si in ala mic, arunc un ochi pe realoem imediat, m-ai facut curios
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca la lci nu functioneaza halogen ul,dar eu eu am schimbat doar triplele farurile le mai am cele stock nu am schimbat. Data nu am schimbat-o ca e 09.06, aveam lm2 pe masina si merge totul perfect doar ca as vrea daca as sti ce parametrii trebuie modificacmti sa dau drumul si halogen ului pe langa xenon, cum era la pre lci. Am si backup la TRC-ul vechi, dar nu stiu care valori sa le confrunt sa vad unde e diferenta.

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce codezi modulul pentru lci, se schimba automat si setarile pentru faruri. Nu conteaza ca tu nu ai schimbat si farurile, masina se asteapta ca tu sa fi schimbat si farurile si sa fie de lci de asemenea. Nu poti coda masina doar pentru stopuri lci.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama ca acum as merge sa iau o pereche dar mi se par niste preturi mult prea piperate pentru ceea ce ofera ,adica sa vezi grila. Aia in semnalizare si angelul mai diferit sa arunci 500e minim pentru bixenon ca dacĂŁ mai vreau si adaptive urca la 6-700 ĂŽntr-o maĂâ˘inĂŁ de 7-8000. Astept si dacĂŁ prin o oferta decenta o sa iau, pana atunci mai trag de astea. DacĂŁ o sa gasesc persoana sa le cumpere ale mele e altceva, dar NFL nu prea se cumpara.

 

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salut, poate puteti ajuta un incepator:)

Am schimbat farurile la un E60 din 2004 care avea xenon din fabrica.

Masina a mai avut stopurile spate/triplele schimbate cu unele LCI si a avut schimbat si modulul la LM2 fara sa fi avut aduse cele doua fire suplimentare de la modul pana in spate.

Faruruile puse acum sunt bi-xenon LCI fara adaptive.

Am folosit mufe originale care vin cu un kit de conversie.

Problema mea acum e ce pasi trebuie sa urmez: Cineva a adaugat #0907 cu ncsexpert la modulul CAS.

Cum as putea sa sterg codul asta din CAS deoarece acum am pozitiile aprinse tot timpul pe contact, si oricum angeleyes-urile nu merg si se aude tot timpul un motoras in farul din stanga.

Si ce ar fi mai bine sa folosesc ncsexpert sau ista-p? (am access la amandoua)

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

NCSexpert.

 

Pai ...cam trebuie sa inveti sa folosesti NCS expert si o sa afli singur cum sa faci, ai grija sa nu strici ceva. Uita-te atent pe tutoriale pe youtube sa intelegi cum functioneaza si cum trebuie sa faci, pas cu pas si reusesti.

Edited by WIN60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.