Jump to content

MYX 6 --F10 530 XD


Myx

Recommended Posts

jantele sunt de pachet m? Frumoasa culoare. Cati km are masina? sa o stapanesti fara probleme.

Singurul minus care merita ca si dotare este harman kardonul.

 

 

are ceva km 225 k , dar daca sunt reali apreciez realitatea , cel mai probabil ma voi ocupa de distributie curand desi nu are sunete suspecte dar nu stii niciodata . Nu stiu daca sunt din packet m jantele astea , HK e comandat, intr-adevar HIFi e f slab si astept sa prind jante 373 M care imi par cele mai potrivite pt ea , ce are acum chiar nu-mi pare deosebit . Interiorul e intretinut corespunzator , e negru desi as fi vrut dakota brown dar cum am zis mai sus e greu sa le ai pe toate si m-am limitat la ce am vrut neaparat si imposibil de montat ulterior . Pe parcurs probabil ca-mi mai vin idei . faruri led momentan cam scumpe si nu cred ca merita , PE drum si becuri xenon Osram Nightbreaker ca astea sigur sunt obosite si nu se compara cu bec nou .

Edited by Myx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1534973051[/url]' post='2461543']

are ceva km 225 k , dar daca sunt reali apreciez realitatea , cel mai probabil ma voi ocupa de distributie curand desi nu are sunete suspecte dar nu stii niciodata . Nu stiu daca sunt din packet m jantele astea , HK e comandat, intr-adevar HIFi e f slab si astept sa prind jante 373 M care imi par cele mai potrivite pt ea , ce are acum chiar nu-mi pare deosebit . Interiorul e intretinut corespunzator , e negru desi as fi vrut dakota brown dar cum am zis mai sus e greu sa le ai pe toate si m-am limitat la ce am vrut neaparat si imposibil de montat ulterior . Pe parcurs probabil ca-mi mai vin idei . faruri led momentan cam scumpe si nu cred ca merita , PE drum si becuri xenon Osram Nightbreaker ca astea sigur sunt obosite si nu se compara cu bec nou .

 

te intrebam de jante pt ca style 350 sunt cele double spoke iar ce are masina par ceva turbine. E frumos si negru interiorul, mai ales daca e si plafonul antracit.

Link to comment
Share on other sites

te intrebam de jante pt ca style 350 sunt cele double spoke iar ce are masina par ceva turbine. E frumos si negru interiorul, mai ales daca e si plafonul antracit.

 

 

da , nu sunt cele din packet , se pare ca au fost schimbate , gumele sunt noi deci probabil stau vara asta pana gasesc ce caut sau mai am varianta 408 M pe 19 . Plafonul e antracit , sincer nu prea ma incanta dar la packet cu trapa arata bine

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

HK e comandat, intr-adevar HIFi e f slab

 

in prima saptamana am descarcat muzica, doar la 320kbs ca sa se auda cat mai bine. eram suparat ca nici macar HIFI nu am si ca nu se aude indeajuns de clar si de tare.

numai screen mirroring de pe youtube faceam samd.

 

a tinut chestia asta cateva luni si am aproape jumatate de an de cand nu mai deschid nici macar radioul preferand sa merg in liniste indiferent de cat de lung e drumul.

cred ca suntem destul de bombardati de agitatia din exteriorul nostru si de galagia a tot ce ne inconjoara, iar eu personal prefer sa stau linistit si sa ma bucur de alte chestii decat de o zdranganeala obositoare din masina.

 

iar ca sa se merite un system HK, ar trebui sa pui doar muzica de pe CD-uri f bine scrise, nu cacaturi de MP3 si radio, pt ca ii anuleaza tot ceea ce poate oferi.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

in prima saptamana am descarcat muzica, doar la 320kbs ca sa se auda cat mai bine. eram suparat ca nici macar HIFI nu am si ca nu se aude indeajuns de clar si de tare.

numai screen mirroring de pe youtube faceam samd.

 

a tinut chestia asta cateva luni si am aproape jumatate de an de cand nu mai deschid nici macar radioul preferand sa merg in liniste indiferent de cat de lung e drumul.

cred ca suntem destul de bombardati de agitatia din exteriorul nostru si de galagia a tot ce ne inconjoara, iar eu personal prefer sa stau linistit si sa ma bucur de alte chestii decat de o zdranganeala obositoare din masina.

 

iar ca sa se merite un system HK, ar trebui sa pui doar muzica de pe CD-uri f bine scrise, nu cacaturi de MP3 si radio, pt ca ii anuleaza tot ceea ce poate oferi.

 

Repet, Harman Kardon merita si pt cacaturi de mp3 si radio, pur si simplu e diferenta colosala fata de hifi (standard nici nu mai zic ca ala e gunoi pe orice Bmw) si nu trebuie sa fii cine stie ce expert audio sa sesizezi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

sa o conduci cu placere si fara incidente!

imi place mult culoarea exterioara.

pt upgrade sunet eu am preferat o configuratie custom, hifi se upgradeaza usor; la aceeasi bani cu HK (~1500 euro cu tot cu montaj) suna cel putin un nivel peste HK (volum, bas, claritate, posibilitati ajustare, etc).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Repet, Harman Kardon merita si pt cacaturi de mp3 si radio, pur si simplu e diferenta colosala fata de hifi (standard nici nu mai zic ca ala e gunoi pe orice Bmw) si nu trebuie sa fii cine stie ce expert audio sa sesizezi.

 

nu spun nu.

eu vorbeam din perspectiva mea, care sunt multumit chiar cu gunoiul, in ideea ca omul sa nu mai aiba regret in acest sens pt ca oricum se va plictisi si de butonat si de ascultat muzica dupa cateva luni.

 

am achizitionat pana acum doua instalatii audio Harman Kardon de apartament, una in 2011 pe care am platit 2000 euro si un soundbar in 2015 pe care am dat 1000 euro...de ambele m-am plictisit imediat. soundbarul ba chiar sta culcat in fata tv-ului pt ca imi obtureaza cativa cm din partea inferioara a televizorului

 

disclaimer: am adus precizari suplimentare mai sus pt a nu se crede ca vorbesc din perspectiva "strugurii sunt acri" :)

Edited by edit
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt urari :thumbsup: Si pt ca nu am mai avut rabdare am montat volanul azi , este nou , un feeling f placut , bordul se monteaza luni pt ca nu am cine sa codeze acum , l-am luat virginizat . Si pt ca Harman e must have dpmdv se monteaza sambata asta , nu m-am aventurat inca la Bang , e prea scump cat un set de jante nebune , miercuri sapt viit intra la polish si am demontat difuzorul pt vopsire , ceva teasere . :download:

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/voln_zpsa7hyxfmg.jpg

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/bord_zpslt2397k1.jpg

Edited by Myx
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myx, f buna alegere! Sa o conduci cu placere. Bine dotata masina. Jantele sunt ca ale mele, style 331. Nu e nimic special la ele, si nu, nu sunt de pachet m. A ta probabil a avut style 351 - tot niste jante banale dpmdv. Eu am vrut sa le schimb de cand am luat masina, dar dintr-un principiu nu am schimbat nimic la ea (adica nu am bagat mai multi bani), cu exceptia navigatiei doar pentru ca am obtinut un deal bun. 331 sunt grele. 408M sunt ff misto (usoare ca unele pe 18), dar sunt 9J fata/spate si nu cred ca vrei asta.

Cum de ai decis sa mergi pe 3 litri? Dotarile? De curiozitate: cat ai platit pe HK? Ai unde sa il montezi?

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Myx, f buna alegere! Sa o conduci cu placere. Bine dotata masina. Jantele sunt ca ale mele, style 331. Nu e nimic special la ele, si nu, nu sunt de pachet m. A ta probabil a avut style 351 - tot niste jante banale dpmdv. Eu am vrut sa le schimb de cand am luat masina, dar dintr-un principiu nu am schimbat nimic la ea (adica nu am bagat mai multi bani), cu exceptia navigatiei doar pentru ca am obtinut un deal bun. 331 sunt grele. 408M sunt ff misto (usoare ca unele pe 18), dar sunt 9J fata/spate si nu cred ca vrei asta.

Cum de ai decis sa mergi pe 3 litri? Dotarile? De curiozitate: cat ai platit pe HK? Ai unde sa il montezi?

 

 

HK aprox 1000 E cu montaj care se va face unde am facut si pt E60 . 3 l pt ca nu am gasit nimic din ce vroiam la 2l

408 M chiar imi plac , red ca intre astea si 373 M care sunt 20 parca inclin spre 408

 

Pe lista mai am si retrofit webasto , nu stiu exact ce implica , unitatile cu auxiliare sunt relativ ieftine , probabil ceva furtune , cabluri si codari , e ceva ce chiar mi-as pune dupa ce E60 m-a incalzit ierni la rand . daca are cineva mai multe info despre asta sa le listeze . momentan sunt la studiat . :popcorn:

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

1535054565[/url]' post='2461672']

HK aprox 1000 E cu montaj care se va face unde am facut si pt E60 . 3 l pt ca nu am gasit nimic din ce vroiam la 2l

408 M chiar imi plac , red ca intre astea si 373 M care sunt 20 parca inclin spre 408

 

Pe lista mai am si retrofit webasto , nu stiu exact ce implica , unitatile cu auxiliare sunt relativ ieftine , probabil ceva furtune , cabluri si codari , e ceva ce chiar mi-as pune dupa ce E60 m-a incalzit ierni la rand . daca are cineva mai multe info despre asta sa le listeze . momentan sunt la studiat . :popcorn:

 

volanul are si vibratii? cat ai dat pe el si de unde ? da pm te rog mersi

Link to comment
Share on other sites

cat am dat pe ea nu e important , masinile difera oricum plus ca mereu e nevoie si de putin noroc .Isi merita banii cand e ce ti-ai dorit , in rest cat bagi in ea si cat pierzi cand vinzi sunt detalii . Important e sa te bucuri de mai mult decat o masina si pt mine optiunile fac mereu diferenta si evident ce ai avut inainte . In momentul asta cel mai imp e sunetului motorului cand accelerez , mai ales in sport + trage liniar si brutal dar si in comfort cand o calc stie ce vreau de la ea :hyper: Edited by Myx
  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.