Jump to content

MYX 6 --F10 530 XD


Myx

Recommended Posts

https://www.amazon.co.uk/dp/B07CMYK2D9/ref=cm_sw_r_wa_apa_7snSBbZ8N699B acestea sunt . Colantul la trimuri si eu m-am plictisit . Caut fie trimuri sau le voi vopsi de data asta .azi am.montat grilele boxe spate . Diferenta majora abia acum e Hk complet se aude mult mai bine ca in E60 . Montaj migalos dar fata de usa include locul de boxe si tweeter deci se taie doar partea superioara voi incarca poze mai tarziu .
Link to comment
Share on other sites

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/20181018_120159_zpssch5qrlm.jpg

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/20181018_133858_zpsqtfs7ggl.jpg

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/20181018_140230_zps1yygwlvt.jpg

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/20181018_140235_zps0eivpeb7.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vei fi tras de urechi de "comisia de arbitraj" bmwclub.ro pentru ca ai pus jante pe 19 iarna. Conform lor, niciodata iarna sa nu pui jante mai mari de 16.

 

Sunt superbe jantele de iarna! Comisia de arbitraj a tzolilor si a preturilor oricum va comenta indiferent ce montezi pe masinsa ;) Cat ai dat pe jante? NU CONTEAZA, oricum ai dat mult si nu merita, la banii aia iti cumparai un 7-ar din 2001 :thumbsup:

Edited by six in line
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Foarte faina mașina!un eibach?

Ma bate gandul dar la E60 imi terminau flansele anual si in primul an amortizoarele care erau uzate . Probabil ca si aici e ceva uzura la ele si schimbarea lor ar fi costisitoare doar pt un moft de drop . In setarea sport are exact duritatea necesara . Dar ma mai gandesc . Momentan am pe lista faruri led .

Link to comment
Share on other sites

Sunt superbe jantele de iarna! Comisia de arbitraj a tzolilor si a preturilor oricum va comenta indiferent ce montezi pe masinsa ;) Cat ai dat pe jante? NU CONTEAZA, oricum ai dat mult si nu merita, la banii aia iti cumparai un 7-ar din 2001 :thumbsup:

Jantele raman si de vara . A fost un moft acum pt ca au fost echipate cu anvelope si am dorit sa le folosesc ,stau prost cu rabdarea . Pretul lor a fost considerabil mic raportat la faptul ca sunt noi si au venit si cu anvelope noi . Ca idee o janta

Costa de noua 3000 ron . Eu am platit 40 % din asta si include si anvelopa . O oferta prea buna sa o pot refuza si schimbarea e maxima . Pt vara voi merge pe anvelope Kumho ps91 sau yokohama advance sport . Ambele au review bun la.peretele lateral dur si zgomot redus la rulare . Evident si aderenta si alte aspecte dar in special primele 2 caracteristici ma.intereseaza in urma experientelor

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Sunt ok jantele in setup-ul normal pentru F10 245/40 cu 275/35, avand in vedere ca difera ET-ul si pe fata sunt 9j, fata de jantele normale pe 19' pentru f10 ?

 

Intreb pentru ca am gasit si eu un set nou la pret bun.

 

Exact styling 331 le am si eu, care le-ai avut tu, nu-mi place ca sunt prea grele ~16.3kg fata de ~11.5kg cele de M5/6. Diferenta asta de ~5kg pe janta e enorma, se simte diferenta la mers, reprize, comportament pe drum, totul se imbunatateste.

 

N-as vrea sa pun alte dimensiuni decat cele aprobate de BMW pentru f10, sa nici nu am probleme in caz de verificari prin trafic.

 

Daca sunt ok, imi iau si eu un set.

 

Mersi!

Edited by dragos1801
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina! S-o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea fara incidente/accidente!

Multumesc ! vineri e programata la schimb role , curele , de fapt e o singura curea si curatare galerie , m-am decis sa fac si asta sa vad care e situatia acolo .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc ! vineri e programata la schimb role , curele , de fapt e o singura curea si curatare galerie , m-am decis sa fac si asta sa vad care e situatia acolo .

Spor! Cer-ti pasa, ai scapat de N47! Eu planific schimbarea distributiei pana in sarbatori! N47 rules unfortunately!

Edited by Ionuț_Cosmin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

227 500 km

Schimb role curele , spre surprinderea mea erau rolele originale deci au rezistat ceva , fulia e in stare f buna momentan .

Am curatat si galeria mai mult ca sa verific starea clapetelor si era destul de curata din spusele mecanicului , depuneri normale si cel mai probabil a mai fost curatata .

 

c103e756-f8b3-4b49-a48b-f9309d7ceccb-original.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds

8c382c5a-2c9a-411e-a2d7-0c6c6d149a6b-original.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds

10a03c12-81f8-47a5-80af-9408427bcc30-original.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.