Jump to content

MYX 6 --F10 530 XD


Myx

Recommended Posts

Frumoase rau jantele alea 8)

 

ms :thumbsup: , am tot cautat info si am vazut ca se poate face retrofit la mine pt lane departure warning si s-ar putea coda si sa citeasca semnele de circulatie nu doar limitele de viteza , are cineva info concret despre asta ?

Link to comment
Share on other sites

Wait.. se poate sa citeasca semnele de circulatie? La mine arata doar limitele de viteza. Se poate coda? Oare merge doar la seria 5 sau si la seria 3?

 

L.E. Nevermind, m-am lamurit. Iti arata doar depasirea interzisa, sfarsitul restrictiilor.. chestii d-astea. Confirm ca astea merg cu 8TH. Credeam ca e ceva mai avansat care citeste TOATE semnele. My bad!

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

ms :thumbsup: , am tot cautat info si am vazut ca se poate face retrofit la mine pt lane departure warning si s-ar putea coda si sa citeasca semnele de circulatie nu doar limitele de viteza , are cineva info concret despre asta ?

 

Ai KAFAS1, pentru SLI (limitele de viteza) iti trebuie un modul de activare pt Romania, LDW se poate coda, ai hardware-ul pe masina pt ca ai LCW dar iti mai trebuie butonul de activare la FAS (cel din stanga langa sofer, alea care cu cat sunt mai multe cu atat se vinde masina mai bine, 5 butoane boss :rolleyes: )

Edited by neo_andersson
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ai KAFAS1, pentru SLI (limitele de viteza) iti trebuie un modul de activare pt Romania, LDW se poate coda, ai hardware-ul pe masina pt ca ai LCW dar iti mai trebuie butonul de activare la FAS (cel din stanga langa sofer, alea care cu cat sunt mai multe cu atat se vinde masina mai bine, 5 butoane boss :rolleyes: )

 

ms , modulul de activare ar fi acesta sau este altul si pt 4 ? 61319279306 https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=FV31-EUR-07_2010_F10_BMW_530dX&diagId=61_2340#61319279306

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
updates , azi am lasat masina la MHS pt verificare maine cu masina rece a piesei magice EGR , adica inspectia cu endoscopul si nu o caterinca de fisa cum a facut filaret dupa care m-am saturat sa astept ...nimic de fapt . Revin cu concluzia si sper si o solutie mai rapida :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

updates , azi am lasat masina la MHS pt verificare maine cu masina rece a piesei magice EGR , adica inspectia cu endoscopul si nu o caterinca de fisa cum a facut filaret dupa care m-am saturat sa astept ...nimic de fapt . Revin cu concluzia si sper si o solutie mai rapida :thumbsup:

 

revin cu verdict , racitor egr blocat , s-a comandat piesa . Mi-au dat o estimare de o luna maxim in cazul asta, vom vedea ce va fi , am schimbat si senzorul dpf si astea sunt valorile actuale ale dpf , f bune avand in vedere km , este clar ca la F10 nu mai e ca la E60 , poate au un sistem mai bun de regenerare sau nu depinde de atatea variabile .

 

 

132a040b-4db6-4676-971d-b8428748d7ca-original.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Schimbare racitor egr conform recall dar o experient proasta cand am constatat ca boxa centrala avea capacul deformat si urme de presare degete , capacul este distrus , urmeaza sa documentez totul cu poze si sa urmaresc video de pe camera supraveghere a masinii in speranta ca a prins reflexia din geam . Voi reveni cu un topic Experienta mea cu mhs militari . 100 % cineva a desfacut capacul boxei si l-a distrus , nu stiu care a fost scopul , interesul sau ce s-a intamplat . Revin..
Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt programat cu unul din F10 (2013, la cel din 2016 au zis ca nu e cazul) la verificare racitor EGR la MHS Militari, in urma rechemarii constatate de BMW Romania. Am o intrebare insa...un amic s-a dus cu un F30 la Filaret si i s-a spus ca in urma verificarii, daca se constata ca racitorul este blocat sau defect, atunci masina ramane in service pana la venirea piesei!!!

 

Aceasi tampenie de politica o au si MHS? Sau te lasa sa pleci cu ea? Din cate stiu dureaza pana cand vine racitorul. Care a fost experienta ta cu ei pe acest subiect? Merci!

Link to comment
Share on other sites

Sunt doar anumite cazuri cand recomanda imobilizarea masinii. La mine nu a fost cazul

 

Am inteles. La Filaret erau masini in service de aproape 2 luni, inca in asteptare. Mi se pare putin deplasata politica asta. O sa vad ce o sa-mi recomande si mie.

Link to comment
Share on other sites

din gama M performance sunt ceva covorase ok , cele clasice bmw sunt nu f diferite de astea . o sa vad ce aleg ca si pe mine ma cam stresa aspectul asta . In gama performance arata bine cele de pe F30 , pe F10 nu prea sunt hotarat https://www.bavauto.ro/51472365217 , Pe G au scos seturi ok in gama normala dar evident ca nu se potrivesc
Link to comment
Share on other sites

E fain covorașul ăla doar ca va trebui sa iei și : https://www.ebay.com...fits=Make%3ABMW . Atunci va vi super frumos.

P.S. sau măcar cover: https://www.ebay.com/itm/Aluminum-BMW-M-Performance-Automatic-Pedals-Cover-Sport-for-E60-F10-G30-5-Series-/152860134822?fits=Make%3ABMW

Edited by MuscleMike
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.