Jump to content

MYX 6 --F10 530 XD


Myx

Recommended Posts

Nu prea imi place velur ,colecteaza praf , astea se spala ,urma sa intre la interior xD , m-am uitat in gama de covorase , sunt unele mai frumoase , poate le iau.

 

Nu "colecteaza" asa mult praf si apoi se spala cu aspirator din acela cu injectie/extractie. Le spal cam de 2 ori pe vara si arata excelent.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par mult mai practice si mai usor de intretinut fata de cauciuc. Le scuturi si arata ca noi (eventual si putin APC pulverizat pe ele si o laveta, fac minuni), pe cand cauciucul doar ai pus piciorul si iti ramane talpa acolo :)).

Eu le spal in casa, cam de 2 ori din primavara pana in toamna cat le folosesc si arata ca noi.

Edited by Alexandru'
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@alexandru

 

Asa fac si eu. Iarna le port pe alea din cauciuc iar din primavara le port pe alea din material textile si pana in toamna cand le pun din nou pe alea din cauciuc, le spal pe alea textile o data in cada, pe la mijlocul verii. Bineinteles le spal si toamna cand le scot de tot. Arata mereu ca noi.

Link to comment
Share on other sites

Asta e Z4 M? Sau Z4 M40i? Ăntreb pt cĂŁ și ĂŽn cazul seriei 8 credeam cĂŁ acest M850i e M-ul,vĂŁzând apoi cĂŁ M8-ul urmeazĂŁ sĂŁ aparĂŁ 🙂

Pe mine sincer nu mã Încântã aspectul, unele elemente mã trimit cu gândul la japoneze,spatele la Mercedes..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

da, bmw recent are apucaturi de design asiatic. asiaticii nu stiu cum sa improvizeze cu tot felul de elemente penibile de design pt a atrage atentia.

despre grila aia amuzanta de la seria 7, Van Hooydonk spunea ca a prins f bine in China.

 

Z4 nu mi se pare ca sare calul.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

culoarea chiar e deosebita , am mers putin cu ea , rupe aderenta imediat , mai ales in sport e o mica bestie , are si popcorn , e misto ca nu e X , uitasem cum e cu benzinare , in sport f rigida , in confort cam ca a mea ca amortizare , se simte sasiul sport mai rigid , ma asteptam sa ma deranjeze capota lunga dar nici nu simti , vizibilitatea cam mica in luneta dar probabil te obisnuiesti. FFFFFF fun to drive , exact ce ar trebui sa insemne bmw , din poze nu vezi mare lucru , in realitate toate liniile arata bine si masina e o prezenta :thumbsup: .Video cu evacuarea mai jos

 

video Z4M

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

233 500 schimb ulei si filtre

 

Stie cineva unde am plus permanent in panoul sigurante de la torpedou ? Vreau sa montez un kit hardwire pt camera bord si am nevoie din zona aia , sa nu ma duc pana in spatele masinii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MYX 6 s-a vandut , la 2 saptamani de la primul anunt . Prima persoana serioasa care a venit sa vada masina s-a urcat in ea si a luat-o . Un baiat pasionat care a apreciat topicul ,starea masinii si cauta genul asta de masina . Sa o stapaneasca sanatos si sa se bucure de ea la fel ca mine . Topicul mai ramane deschis o perioada daca decide el sa-l continue . Sa fie intr-un ceas bun .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.