Jump to content

F30 - Cum scot prezoanele antifurt ?


ALecXsaNdroV

Recommended Posts

Salutare ! As vrea sa schimb anvelopele si nu mai pot scoate prezoanele antifurt deorece cheia antifurt are acel model foarte uzat , aproape rupt . Ma poate ajuta cineva cu o idee sigura ? Am ajuns la cateva vulcanizari si nimic . Am ajuns la BMW Filaret , 500 lei ... serios :banghead: ! Am ceva idei sa le incerc singur ... cu spirale , gauri , sudura in interiorul unei tevi ... dar , parca nu as vrea sa ma chiunui atat ... si nici atat "furat" de 500 lei !
Link to comment
Share on other sites

500 lei pentru scos prezoanele sau atat costa cheia? Parca e prea mult pentru cheie..

 

Daca vrei sa incerci ceva poti incerca sa fortezi cu un ciocan o tubulara mai mica in capul antifurtului daca antifurtul e modelul cu multi dinti.. acestia sunt cumva orientati conic..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

500 lei pentru scos prezoanele sau atat costa cheia? Parca e prea mult pentru cheie..

 

Daca vrei sa incerci ceva poti incerca sa fortezi cu un ciocan o tubulara mai mica in capul antifurtului daca antifurtul e modelul cu multi dinti.. acestia sunt cumva orientati conic..

 

Au cerut 500 lei strict pt desfacerea lor. Când am auzit așa ceva, am plecat glonț :)) (zicând in gând m... BMW :)) ). Cel mai probabil ma ducea in 8/900 cu tot cu prezoanele noi, cele vechi le aruncam. Antifurtul este de tip "floare" .

 

 

mergi la autosoft ca te resolva

 

Are importanta care Autosoft?... vad ca sunt 4 puncte de lucru . Oricum, o sa ĂŽncerc la cel din zona mea, Militari.

Edited by ALecXsaNdroV
Link to comment
Share on other sites

Asta la prima cautare....

https://myauto.pro/set-prezoane-antifurt-originale-bmw-dimensiunea-m14-x-1-25-x-26mm

Si la reprezentanta poti sa comanzi exact setul de care ai nevoie!!! si tot pana in 300 lei costa.Nu prea are cum sa fie 500 doar sa ti scoata prezoanele si un set nou este cam 300!

Uite aici si mai ieftin:

https://www.bavauto.ro/jante-roti-bmw-mini/antifurt-roti.html

Edited by adi v
Link to comment
Share on other sites

Vesnica problema la bmw :))) Eu am pus aftermarket. Nici o sansa se se mai strice "floarea", cele originale sunt niste gunoaie. Am vazut zeci de cazuri in care pana la urma au pus sudura pe ele pentru a le scoate.

Daca le strangi cu cheia pneumatica,pot sa fie si din titan ca tot se rup!

Eu am de 10 ani un set si nu am nici o problema.

Link to comment
Share on other sites

Daca le strangi cu cheia pneumatica,pot sa fie si din titan ca tot se rup!

Eu am de 10 ani un set si nu am nici o problema.

Bun punct de vedere!

 

NU PERMIT (BA CHIAR LE SPUN) nici unei vulcanizari sa puna pneumatica pe nici un prezon.

Daca se respecta vulcanizarea are cheie dinamometrica!

 

Mi s-a intamplat sa pierd cheia antifurt, dar masina de 14 ani are aceleasi prezoane antifurt.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.