Jump to content

Retrofit scaune comfort F10


Leku

Recommended Posts

  • 4 months later...
Salut! Detin un F10 520d din 2011 cu scaune standard fara incalzire. Am gasit un interior complet cu scaune confort de pe un F10 din 2014 LCI. Ma gandesc serios sa fac pasul insa nu sunt sigur in legatura cu conexiunile.....este totul plug and play, vor merge toate optiunile? Sau voi mai avea nevoie si de alte chestii? Orice sfat e binevenit.
Link to comment
Share on other sites

Mersi de raspuns. Am cautat si prin forumurile straine, in speta US and UK. Asadar difera si prinderile dar si conexiunile. M-am incantat prea repede..... Pentru cei ce vor retrofit la scaune confort, anul trebuie sa fie compatibil altfel apar costuri extra. Edited by jammix
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Buna ziua! Vreau sa fac si eu retrofitul la scaunele comfort la un f10, am gasit in dezmembrari la aceeasi culoare si an de fabricatie, insa sunt de pe o masina de anglia. Senzorul de ocupare scaun trebuie mutat sau se poate coda? Ce modificari necesita schimbul?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut! Detin un F10 520d din 2011 cu scaune standard fara incalzire. Am gasit un interior complet cu scaune confort de pe un F10 din 2014 LCI. Ma gandesc serios sa fac pasul insa nu sunt sigur in legatura cu conexiunile.....este totul plug and play, vor merge toate optiunile? Sau voi mai avea nevoie si de alte chestii? Orice sfat e binevenit.

 

Salut. Unde ai gasit interiorul pentru F10 LCI? Daca tot nu te ajuta, poti sa-mi dai link-ul, daca mai e valabil? Era de pe masina cu volan pe stanga sau pe dreapta?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Salutare,

 

Hai sa readucem la viata topicul acesta.

 

Am si eu nevoie de o schema pentru retrofit scaune comfort, va rog dar nu din aceea fix electrica pentru ca nu sunt electrician.

 

Daca poate sa imi spuna cineva exact de unde aduc firele CAN-L si CAN-H in mufe, respectiv pinii 5 si 6 din mufa scaunului, care ar trebuie sa fie firele verde si portocaliu cu verde. Altfel spus am vazut ca pleaca din FEM dar nu gasesc concret care sunt pinii si care e mufa FEM. Ma pierd in FEM/REM/SEM :)). Please help.

 

Am scaune standard, semielectrice si in mufele lor, din ce am citit lipsesc firele astea 2. Am luat unele comfort incalzite full electric cu masaj si memorii.

 

Ma poate ajuta cineva?

Dupa aceea, urmeaza butoanele de memorii din usi, dar intai sa fac scaunele :)

 

Masina este un F10, 520 din 2011/09.

 

Multumesc anticipat si respect tuturor,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salutare,

 

Hai sa readucem la viata topicul acesta.

 

Am si eu nevoie de o schema pentru retrofit scaune comfort, va rog dar nu din aceea fix electrica pentru ca nu sunt electrician.

 

Daca poate sa imi spuna cineva exact de unde aduc firele CAN-L si CAN-H in mufe, respectiv pinii 5 si 6 din mufa scaunului, care ar trebuie sa fie firele verde si portocaliu cu verde. Altfel spus am vazut ca pleaca din FEM dar nu gasesc concret care sunt pinii si care e mufa FEM. Ma pierd in FEM/REM/SEM :)). Please help.

 

Am scaune standard, semielectrice si in mufele lor, din ce am citit lipsesc firele astea 2. Am luat unele comfort incalzite full electric cu masaj si memorii.

 

Ma poate ajuta cineva?

Dupa aceea, urmeaza butoanele de memorii din usi, dar intai sa fac scaunele :)

 

Masina este un F10, 520 din 2011/09.

 

Multumesc anticipat si respect tuturor,

 

Salut, ai reusit sa faci retrofitul? De unde ai luat semnalele de CAN? Si cum ai rezolvat cu butoanele pt memorii?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.