Jump to content

Distributie


MihaiMo

Recommended Posts

Ai grija ce distrbutie cumperi... am cumparat eu una de la febi pentru un e46 intr-un an mi-a pocnit sina de intindere si s-a imprastiat bucati bucatele... ia una originala gen mai dai 200-300 lei dar nu cred ca patesti ca mine.. cel putin eu am dat cu 320 lei in + pe langa cat am dat pe aceea si nu am probleme cu ea.
Link to comment
Share on other sites

E un service bun care face numai BMW-uri in Chiajna langa canal la intrarea in Bucuresti. Daca ai nevoie de contact imi scrii pe PM

===================================

Salut, poti sa imi dai mie te rog niste detalii despre acest service ? locuiesc in Chiajna dar nu stiu exact la ce zona te referi

Link to comment
Share on other sites

Ai grija ce distrbutie cumperi... am cumparat eu una de la febi pentru un e46 intr-un an mi-a pocnit sina de intindere si s-a imprastiat bucati bucatele... ia una originala gen mai dai 200-300 lei dar nu cred ca patesti ca mine.. cel putin eu am dat cu 320 lei in + pe langa cat am dat pe aceea si nu am probleme cu ea.

Daca te uiti bine pe lantul oe scrie IWIS pe lantul care vine in ambalaj Febi tot IWIS scrie. Eu pe 318i am montat kitul Febi care a costat fix 450 lei si continea patine Febi lant IWIS si intinzator Febi si pana acum nu am avut nici o problema. Eu cred ca tie mecanicii nu ti-au pus bine motorul la punct de s-a rupt lantul asa repede.

Edited by crazyboy
Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta aia a fost o problema de montaj. Kit-urile de distributie Febi/SWAG sunt foarte ok si in niciun service nu am auzit sa fi fost probleme. Sunt dati cand un kit aftermarket (de exemplu la anumite motoare TSI din grupul VAG) tine mai mult decat unul original.
Link to comment
Share on other sites

Daca te uiti bine pe lantul oe scrie IWIS pe lantul care vine in ambalaj Febi tot IWIS scrie. Eu pe 318i am montat kitul Febi care a costat fix 450 lei si continea patine Febi lant IWIS si intinzator Febi si pana acum nu am avut nici o problema. Eu cred ca tie mecanicii nu ti-au pus bine motorul la punct de s-a rupt lantul asa repede.

Probabil da.. dar nu a fost schimbat la mine... a fost la cel de dinainte, ma rog acuma e aproape reparat mai schimb rolele ca imi cam bazaie si e ca si nou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.