Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua,

Va atrag atentia asupra anuntului de vanzare https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GwuJl.html

serie sasiu WBA3D51060F702928

NU este masina vanduta prin reteau bavariaused.com

Proprietar este un cetatean al carui nr de contact coincide cu al unei firme din Rm. Valcea ce se ocupa cu masini. COINCIDENTA SAU NU?!

Masina a fost avariata in partea din spate si remorcata(vezi poze). Cetatenul proprietar nu cunoaste nimic despre asta.

Aveti pozele furnizate de autodna.ro, concluziile le trageti singuri.

Eu am platit un raport dar cel putin nu m-am pus pe drum degeaba.

 

avarie spate

post-85373-0-81116400-1537361573_thumb.png

Edited by Zuba
  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Faptul ca ii lipseste capacul de la carligul de remorcare nu inseamna neaparat ca masina nu s-a mai putut deplasa. Este posibil sa fi fost urcata pe platforma prin tractare sau sa se fi pierdut la vopsit. Din modul in care este scris anuntul pare destul de evident ca nu este o masina vanduta de Bavaria.
Link to comment
Share on other sites

Daca suni la nr afisat, baiatul destept de la bavariaused Valcea te redirectioneaza catre tovarasul lui de combinatie.

O sa auzi multe povesti fantastice de la ei.

Cert este ca numarul vanzatorului, un anume Alin, apare la contactul firmei Aliso Team SRL al carei asociat unic este chiar Verzescu Sorin, reprezentantul Bavariaused Valcea.

https://bavariaused.com/contact#www.bavariaused.com

Am mai citit despre pataniile altora care au luat masini cu vicii ascunse de la bavaria, asa ca nu mai ma mira nimic..

Rusinos!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu stiu de ce va mirati atat, mai era un coleg de forum care a cumparat de la bucuresti un mini lovit si reparat, dar prezentat ca si fara accident. Te folosesti putin de un nume/renume, faci lucrurile sa para aparent transparente, cinstesti cu cateva sute de euro si toata lumea e multumita.

 

Asta e la fel ca si manevrele cu tva, toate lumea stie, toata lumea apeleaza la metode ilicite, dar altfel facem pe inocentii si ne plangem ca sunt politicienii corupti si se fura in Romania.Asta intr-o tara in curs de dezvoltare, in care e foarta importanta imaginea, si in care multe neimpliniri, nefericiri, lipsuri, saracii si frustrari se mascheaza prin posesia mult-visatelor automobile germane, la preturi bineinteles adaptate realitatii economice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uaaau ce surpriza! Domnilor, firmele mari isi adapteaza strategiile de vanzari la piata in care activeaza. Romania fiind o tara de lumea a 2-a spre a 3-a, BMW vinde cum poate masini. Deseori angajatii fac manevre pe langa firma pentru care lucreaza ca sa mai scoata un ban pt ca nu sunt bine platiti. Avem atatea exemple...nu ne mai mira nimic. Edited by six in line
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.