Jump to content

Recomandari detailing interior in Bucuresti/Ilfov?


Jagster

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

eu am fost acum aparoape doi ani la ace si am fost supermultumit:

-produse de calitate

-pret super competitiv imcomparabil cu dyc

-omu era pasionat de chestia asta ,ceea ce la dyc s a transformat intr o afacere si nu stii pe mana cui iti cade masina;

-idei si sfaturi de intretinere

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Salut. Voi ce folisiti pentru masina pentru protejarea lacului ? Ceara ?Ceramica?Graphene?

Acum as vrea sa aplic o noua protectie si ma gandesc la graphene dar nu stiu dc este diferenta majora intre asta si ceramica.

Ce urmaresti mai exact?

Sa protejezi cat mai mult timp lacul si vopseaua masinii!?

(Crezi ca asta se vede in faptul ca apa nu lasa pete si fuge fara sa lase nimic in urma (..umed))

Atunci mergi la cineva care lucreaza cu Klasse High Gloss Sealant Glaze si o sa fii foarte multumit.

 

Este un sealant care sta cel mai mult pe masina.

O spun pentru ca am aflat asta dupa multe zeci de ore vizitand youtube si citind forumuri de profil americane si englezesti.

Multi recomanda acest protector!

 

Eu am comandat din Germania prin cineva.

Nu pune b**l la vrajelile comerciale daca vrei doar o protectie cat mai lunga.

https://www.google.ro/amp/s/guidetodetailing.com/detailing-tools-guides/klasse-car-wax-guide/amp/

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am incercat si ceara si sealant si ceramica si toate sunt pixul cand vine vorba de gainatul de pasare. Am citit pe forumuri ca noua aparitie "graphene" ar rezista la asta.

In principiu vreau sa fie rezistenta la ce lasa pasarile in urma lor. Restul de luciu si frumusete ..etc, sunt bonus. In principiu vreau protectie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De dragul produsului mai bun:

"I use the fusso 9 month before, i only use twice and stop using. The problem come when after raining, if you leave the water beads to dry,it will stain become white on the coat and it really look so dirty plus after wash, the shine standard drop alot. Then i switch to natural wax instead of sealant product"

 

https://www.mycarforum.com/forums/topic/1692758-fusso-coat-or-klasse-which-is-better/

 

Am folosit produs 9 luni de doua ori dup care m-am oprit.

Ce am.observat a fost ca dupa ce ploua si apa se usuca lasa o pata alba, care lasa impresia de murdar, apoi dupa ce o spal gradul standard de straucire scade.

Am schimbat catre wax, nu mai folosesc "sealant"

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pro tip right there :thumbsup:

 

recomand DUB Detailing / KNZ Detailing / Cosmetizare Auto Valy

 

LE: si DYC face treaba buna dar dupaia ma injura lumea prin PMuri de preturile practicate

 

@alex230ro - la Valy gasesti cel mai bun raport calitate / pret din Bucuresti

Edited by Acero99
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt de parere ca nu poti sa gasesti detailerul perfect, eu am incercat mai multi in Sibiu, unul se lauda mult, altul te taxeaza mult, altul isi face treaba bine, unul nu e foarte atent la detalii.

 

Cred ca daca m-as fi apucat de treaba asta(detailing interior) acum cativa ani, sigur eram falit la cat de sacait sunt(orice scama..) sau poate bogat, (stiu am o parere buna despre mine :))

Link to comment
Share on other sites

Sunt de parere ca nu poti sa gasesti detailerul perfect, eu am incercat mai multi in Sibiu, unul se lauda mult, altul te taxeaza mult, altul isi face treaba bine, unul nu e foarte atent la detalii.

 

Cred ca daca m-as fi apucat de treaba asta(detailing interior) acum cativa ani, sigur eram falit la cat de sacait sunt(orice scama..) sau poate bogat, (stiu am o parere buna despre mine :))

Daca nu gasesti detaileru perfect adica ala atent la detalii atunci ala nu e detailer; ala sunt eu, "detailerul" de luna de zile!

 

 

 

 

Daca ai o parere buna despre tine, ai putea sa te apuci detailing si atunci o sa faci intrecere doar cu tine insuti si o sa ai numai clienti multumiti! Si asa s-a inchis cercul pretentiilor mari.

 

Mai ramane sa mai cauti un polisher DA bun si materialele cele mai bune, usor de lucrat! :)

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pro tip right there :thumbsup:

 

recomand DUB Detailing / KNZ Detailing / Cosmetizare Auto Valy

 

LE: si DYC face treaba buna dar dupaia ma injura lumea prin PMuri de preturile practicate

 

@alex230ro - la Valy gasesti cel mai bun raport calitate / pret din Bucuresti

 

 

Si eu te-am injurat din pacate dar pentru calitatea lucrarii

Edited by Andrei525
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.