Jump to content

Iluminare ambientala bmw 520 g30


RobertP21

Recommended Posts

Salut,

Vreau sa ĂŽmi pun iluminarea ambientala pe un bmw 520 g30. Aceasta optiune a fost scoasĂŁ din fabrica. Am fost la reprezentanta bmw Si ĂŽncĂŁ nu am primit nici o informatie referitoare la cererea mea. Trebuie umblat la softul masinii Ăâ˘i cumpĂŁratĂŁ iluminarea ambientala. SËtitâşi cumva de unde pot cumpara si cine poate sa facĂŁ softul ? Sunt din Iasi.

Edited by RobertP21
Link to comment
Share on other sites

Cum adica "a fost scoasa din fabrica"?

Nu a fost pusĂŁ din fabrica , gresâ˘eala mea. Asta mi s-a spus când am cumpĂŁrat-o, desi pe oferta masinii scria ca are iluminarea. Tot pe oferta, in sectiunea accesorii , scria eliminare iluminare ambientala . Am fost sa clarific si mi s-a spus ca ei au trecut la accesorii dotĂŁrile pe care masina nu le are, masina fiind cumpĂŁratĂŁ printr-o licitatie.5221939bad33713c0f95ece2023e9dc3.png7f2b701aa04e9c2b76a93b60938a3837.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by RobertP21
Link to comment
Share on other sites

Tot la APAN rezolvi problema. Iti cumperi tu singur kit-ul de retrofit, sigur il gasesti pe stocul vreunui magazin online gen https://www.schmiedmann.com/. Odata ce ai kit-ul achizitionat mergi la APAN si ei ti-l monteaza.

Cazul meu: am vrut neaparat alarma folosind kit-ul de retrofit furnizat de BMW. Din pacate acest kit nu mai putea fi comandat, era bifat ca ENDED ( adica nu se mai produce). Am gasit un magazin din Germania, online, am corespondat cu ei pe mail si am primit kit-ul acasa. Am fost apoi la APAN si l-am montat.

 

Kit-ul il gasisem si pe site-ul mentionat mai sus, doar ca era mai scump. Practic dai pe google un search dupa part number si vezi ce rezultate primesti, de acolo incepi sa intrebi pe mail eventual daca il au si cum poti sa-l achizitionezi. Spor!

Edit: ceea ce am spus mai sus e valabil, doar daca exista kit oficial de retrofit lumini ambientale pentr G30.

 

Edited by toffefe
Link to comment
Share on other sites

Tot la APAN rezolvi problema. Iti cumperi tu singur kit-ul de retrofit, sigur il gasesti pe stocul vreunui magazin online gen https://www.schmiedmann.com/. Odata ce ai kit-ul achizitionat mergi la APAN si ei ti-l monteaza.

Cazul meu: am vrut neaparat alarma folosind kit-ul de retrofit furnizat de BMW. Din pacate acest kit nu mai putea fi comandat, era bifat ca ENDED ( adica nu se mai produce). Am gasit un magazin din Germania, online, am corespondat cu ei pe mail si am primit kit-ul acasa. Am fost apoi la APAN si l-am montat.

 

Kit-ul il gasisem si pe site-ul mentionat mai sus, doar ca era mai scump. Practic dai pe google un search dupa part number si vezi ce rezultate primesti, de acolo incepi sa intrebi pe mail eventual daca il au si cum poti sa-l achizitionezi. Spor!

Edit: ceea ce am spus mai sus e valabil, doar daca exista kit oficial de retrofit lumini ambientale pentr G30.

 

Am cĂŁutat pe mai multe site-uri Ăâ˘i nu am gĂŁsit nimic pentru modelul asta. De asta am ĂŽntrebat aici.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.