Jump to content

Road Map Europe East PREMIUM (USB) 2019-1


Recommended Posts

 

 

cica asta ar fi imparteala in cele trei stick-uri din 1

 

Am fĂŁcut update cu succes la Europe West Premium 2019-1 folosind linkul și instrucțiunile de mai sus. Inițial am lĂŁsat folderul original, a ajuns la 99.9% și a cerut USB 2. Atunci am separat totul precum ĂŽn imagine, am reintrodus stickul, a durat câteva secunde și apoi a zis "Saving information" și nu s-a mai ĂŽntâmplat nimic. DupĂŁ câteva minute am zis cĂŁ risc și am scos stickul, am rearanjat fișierele pentru USB 3 pe laptop, reintrodus și gata, s-a terminat instalarea. Cum au zis și alții, poate cel mai bine e sĂŁ ĂŽncepeți direct cu fișierele aranjate pentru 3 USB-uri.

 

P.S. Am insistat foarte mult cu un USB care l-am tot reformatat FAT32 și numa' nu vroia sĂŁ ĂŽl recunoascĂŁ mașina (F10 2011). Ăn final am zis cĂŁ ĂŽncerc alt stick și a mers din prima. SĂŁ știți cĂŁ meritĂŁ ĂŽncercat cu alt stick dacĂŁ unul e foarte ĂŽncĂŁpĂŁțânat. :D

 

Mulțumesc tuturor pentru share și informații de troubleshooting. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

@David24 pentru generator FSC vezi http://www.bmwclub.ro/forums/topic/180401-generator-cod-fsc-doar-cu-un-stick-usb/page__view__findpost__p__2467951 am pus acolo link-uri.

Te pot ajuta eu daca ai nevoie cu generarea codului, doar sa-mi trimiti fisierul 1b.hex .

Verifica sa ai navigatia premium acum pe masina (mergi la navigatie, apesi option apoi scroll pana jos la Navigation Version Info) si ar trebui sa mearga.

 

Eu am facut ieri update cu varianta 3xUSB cu succes , varianta cu 1 USB se oprea si cerea USB-ul al doilea.

Generatorul fsc pt nbt unde il pot gasi? Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Seara buna ! Astăzi după multe ore de citit prin topicurile de pe forum am reușit să trec de la europe west premium 2015-2 la europe est premium 2019-1 . Așa că fără prea multe "vorbe" țin să mulțumesc tuturor care au adus aportul și informații pentru derularea fara probleme a update--lui . Sărbători fericite și la multi ani fericiți și sănătoși . <div>https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501510330473 </div><div>https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501510330118</div> Edited by jaqar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Formateaza-l FAT32, introdu-l in portul USB din torpedou si asteapta 1-2 minute.

Daca nu merge inseamna ca nu ai structura de fisiere potrivita sau portul USB este stricat.

 

Buna, nu este stricat am incercat in torpedou si nu merge , nu citeste nimic, poate ca nu mergea findca erau toaTe foldurile puse pe un singur stick, normal se face pas la pas adica iei primul folder si toate fisierele din el le pun pe un stick, il bag si apoi celalalte?

 

Buna ziua, am o problema am stickul de 64gb formatat in FAT32 , bag stickul in torpedou dar nimic, nu se intmampla nimic unde trb sa intru in navigatorul de la masina? sau apare singur actualizarea? Cum sa fac

Link to comment
Share on other sites

Am refacut torentul. Cine vrea sa ia harta, e impartita in 3 Foldere corespunzatoare celor 3 USB'uri. Torentul nou e mai jos

Buna, am descarcat versiunea ta de torrent problema este cand bag stickul in torpedou imi apare actualizarea, dar problema e ca imi cere un cod , ce cod e ala?

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, am o intrebare, deci pana la urma lam descarcat de pe torrent toate trei stickuri, am facut si un cod prin generrator si a mers si codul, am instalat navigatorul , tot mia cerut alea 3 stickuri a ajuns la 100% sa reinitiat si totul super, numa ca este o problema, si nu imi apar strazile, numa cele importante dar strazile mici nu apar, si problema este ca sunt in spania si eu care am avut la masina a fost ROAD MAP EUROPA PREMIUM 2014-1 SI AM INSTALAT ROAD MAP EUROPA EAST PREMIUM 2019-1 , findca nam gasit fara EAST, dar insine am generat codul si a mers ufff pana am dat de cod... dar tot am reusit, descarcant ``copie´´ un fisier pe care lam bagat pe stick nr 1 cu fisierele de la sticku 1 , am instalat 1-b de pe navigator si am generat pe generator codul cu fisierul de pe stick 1.b, lam instalat tot sa reinitiat, dar cum am scris mai sus problema mea este ca nu imi apar strazile cuum fac???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.