Jump to content

Reparatie lovituri muchie usa


Nostra123

Recommended Posts

Cum pui chit daca nu dai cu smirghel intai ? Si in locurile alea , cam greu sa pui chit . Mai mult strici.

 

Colegu' - pune cateva straturi de vopsea cu un varf pensula . Lasa se se usuce intre straturi . Daca ai si un lac compatibil , pune si lac sa fixeze vopseaua . Nu e locul in care se vede prea tare. Doar tie o sa-ti ramana in minte.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, aveti idee daca exista vreo modalitate de a repara aceste lovituri fara a fi nevoie de vopsire integrala a usii?

https://imgur.com/a/kq41HAm

 

daca esti din Buc in targ la Vitan e un magazin de vopseluri auto iti mixeaza un marker cu vopsea 20-30 ron . Daca nu , la orice magazin vopseluri auto poti face la comanda fie Marker , care e cela mai util in cazul tau si la diverse puncte pe caroserie fie un recipient cu pensula care e la fel de util dar e nevoie de ceva indemanare . Din experienta iti spun ca e mai practic recipiebtul pt ca markerul se cam usuca in capat si la refolosire nu mai e asa eficient . Eu am avut ambele , nu e nevoie de iei kit de la bmw

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am si eu puncte pe masca din fata si la portbagaj (e Touring).

Am auzit ca si pe la atelierele mai profi, punctele astea tot cu pensula se fac.

Ok, dar nu inteleg un lucru.. In acel punct a sarit vopseaua (in cel mai bun caz), si a rezultat o adancitura. Cum reusesc sa aduc la cota vopselei din jur?

Ar trebui poate incarcat cu vopsea, apoi dat cu smirghel fin si adus la nivel, apoi cu un lac dat pierdut? Nu gazez pe langa?

Voua v-a iesit a.i. sa nu se vada?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am si eu puncte pe masca din fata si la portbagaj (e Touring).

Am auzit ca si pe la atelierele mai profi, punctele astea tot cu pensula se fac.

Ok, dar nu inteleg un lucru.. In acel punct a sarit vopseaua (in cel mai bun caz), si a rezultat o adancitura. Cum reusesc sa aduc la cota vopselei din jur?

Ar trebui poate incarcat cu vopsea, apoi dat cu smirghel fin si adus la nivel, apoi cu un lac dat pierdut? Nu gazez pe langa?

Voua v-a iesit a.i. sa nu se vada?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Doar daca esti pictor de meserie iese....am si eu kit-ul original BMW pe culoare ,am incercat pe capota de 2 ori....m-am lasat pagubas.Poate pe margine usii sa fie mai simplu dar la capota este greu.Pate la facut unghiile merge Kit-ul ala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.