Jump to content

BMW 530d xDrive 2018


TKD29

Recommended Posts

Este fabricata in 2018 , am luat-o sh la 13.300 km.

Pachet M, scaune piele, incalzite si ventilate, head-up display, scaune spate incalzite.

Trapa, pilot automat cu toate optiunile.

Sunet harman/kardon, display bord full digital

Telecomanda cu display cu parcare , portbagaj cu senzor pt inchidere/deschidre cu piciorul, oglinda telecomanda universala,

https://drive.google.com/drive/folders/16R4JA_aWU5f1k4JVzAXMYPSfhwckxIg2

post-36967-0-39791600-1538837822_thumb.jpg

Edited by TKD29
Link to comment
Share on other sites

Ciudat cum pachetul m-sport nu mai obliga la volan M. Iar cel care a configurat-o fara volan M cred ca a fost un om sadic. In rest, masina este superba. Felicitari de achizitie.

Cand alegi pachet M exterior, nu ai treaba cu volanul. Volanul M face parte din pachetul M interior. Masina in cauza are doar pack M exterior. Mie mi se pare ciudat ca nu are jante pack M.

 

Si la E46 era pack M interior si exterior, optiuni separate. Frumoasa masina!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu unu, as lua dimensiunea cea mai mica care sa incapa, cred ca pe 17, si balonul cat mai mare :D

Nici nu iti va parea rau daca le dai intr o groapa + confort, sa vezi ca nu -simti- drumul mai prost, denivelarile, gropile sau orice alta imperfectiune.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De iarna o sa iau 225/55/17, unde locuiesc eu nu imi pun problema gropilor ca nu prea exista asa ceva :)

Ce treaba au cauciucurile mai inguste cu gropile ?

Nu iti pui problema gropilor , dar iti pui problema cauciucurilor inguste pt iarna ?

Acolo unde traiesti nu se deszapesesc drumurile ? Xdrive si cauciucuri de 225 vrei sa te ajute la ce ?

Eu ti-am apreciat masina dar incep sa ma indoiesc de motivatia proprietarului pt aceasta masina .

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Prietene..eu zic sa iti vezi de treaba, anul asa in februarie cu un 520d xDrive cu anvelope de iarna m-am intors ca un titirez pe un drum acoperit cu zapada cu anvelope de 245.

Norocoul meu ca bordura nu a fost inalata si doar m-am oprit in ea fara sa fac stricaciuni la masina.

Si nu cred ca e treaba ta de ce mi-am luat masina asta. Mi-am luat-o pt ca mi-a placut si am putut,nu sunt fanatic bmw .

Edited by TKD29
  • Like 6
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Prietene , atunci lasa gropile in pace daca incerci sa ai aderenta pe ghiata/zapada . BTW - ai cauciucuri mai bune pt ghiata si altele mai bune pt zapada . Restul sunt un compromis.

Gropile nu au nimic de a face aici . Poti sa ne scutesti pe noi astia care suntem condamnati sa conducem in Romania , in majoritatea timpului.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

" unde locuiesc eu nu imi pun problema gropilor ca nu prea exista asa ceva"

 

Cat despre gheata/ghiata , imi cer scuze - limba romana e mai noua - cineva decide (Academia) care e forma corecta fara argumente - suntem vlahi amestecati din toata pensinsula balcanica.

 

As putea sa-ti atrag atentia in acelasi sens :"problema gropilor ca nu prea exista " - "PENTRU ca nu prea exista" -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.