Jump to content

BMW 530d xDrive 2018


TKD29

Recommended Posts

  • 7 months later...

mai, eu i-am schimbat placutele spate la 37k si cele fata la 42k pastrand discurile.

 

 

placutele fata in primii 5000km scartaiau insa doar cand franam mergand cu spatele si doar daca franam usor.

 

faceau un sunet de imi era si rusine cand parcam masina. Ulterior, acel scartait a disparut.

 

totusi, la cati km ai schimbat toate astea?

 

ma mir ca ai schimbat si discurile

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

frumos.

 

eu pana acum am avut asa:

bara spate zgariata la inceputul lui 2018...nu am reparat-o si ulterior a venit o lovitura in noiembrie si am decis sa o schimb in martie anul asta.

 

la sfarsit de iulie m-a lovit unul bine in spate si acum o schimb la loc.

 

bara fata lovita de unul in parcare in iunie anul asta. la o luna, ma loveste altcineva si imi strica si farul stanga. urmeaza sa schimb farul si sa vopsesc bara.

 

oglinda dreapta vandalizata total. am schimbat-o.

 

parbriz schimbat de la pietricele(incepuse sa se fisureze)

 

prag dreapta spart de mine acum doi ani. l-am schimbat

 

portiera dreapta spate zgariata acum un an de unul cu un remorcher, probabil. aripa dreapta spate zgariata de altul vara asta. le repar acum.

 

aripa stsnga zpate zgariata de altul acum un an. tot acum o repar.

 

dupa ce acum o pun la punct integral, o sa imi fie si frica sa mai ies pe strada cu ea sau sa mai cobor dimineata sa plec. fac o criza de epilepsie daca mai patesc ceva.

 

totusi, casco e sfant. este drept ca pe RCA-ul altora am schimbat bara spate de 2 ori, vopsesc bara fata si schimb un far. restul pe Casco

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Nu cred ca ai o problema cu masina. Era o discutie pe aceasi tema pe un forum legat de F15 (https://f15.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1325841). Asa functioneaza farurile LED. Pana la 70 km/h farul din partea stanga (la masinile cu volan pe stanga) nu se aprinde complet. Asa este la F15 cel putin. Mai multe detalii despre modurile de functionare:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-lim/wiring-functional-info/body/lighting2/driving-light-high-beam-headlight-headlight-flasher/led-headlight2/1VnXhuvgOM

 

P.S. Asta daca am inteles eu corect ce suspectezi tu ca este stricat.

Edited by mkdan2004
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.