Jump to content

Bmw e92 nu recunoaste “aux”


Recommended Posts

Va salut,am si eu o problema cu un e92,din pacate nu pot selecta functia aux,cand am posibilitatea sa selectez FM-CD-AUX,cel din urma apare pe ecranul navigatiei scris cu un gri sters....mentionez ca nu merge nici cu cablu aux si nici cu usb stick.

Stiu ca modul Bluetooth este prajit si i-am facut buy pass (cele 2 capete de fibra optica sunt puse cap ln cap) cel putin la un e90 a mers fara probleme si am si ajutat si niste colegi de pe grup care aveau probleme din cauza modulului bluetooth.

Nu stiu ce pot sa-i fac....singura eroare care persista si nu pot scapa este sos call,nu pot sterge....

Aveti idei?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Va salut,am si eu o problema cu un e92,din pacate nu pot selecta functia aux,cand am posibilitatea sa selectez FM-CD-AUX,cel din urma apare pe ecranul navigatiei scris cu un gri sters....mentionez ca nu merge nici cu cablu aux si nici cu usb stick.

Stiu ca modul Bluetooth este prajit si i-am facut buy pass (cele 2 capete de fibra optica sunt puse cap ln cap) cel putin la un e90 a mers fara probleme si am si ajutat si niste colegi de pe grup care aveau probleme din cauza modulului bluetooth.

Nu stiu ce pot sa-i fac....singura eroare care persista si nu pot scapa este sos call,nu pot sterge....

Aveti idei?

Multumesc

 

Salut, poti sa postezi folderul FSW_PSW din CIC? Pot sa-l compar cu al meu,daca nu ma insel AUX-ul la mine e pus pe wert_21

Link to comment
Share on other sites

ti-ai raspuns singur la intrebare! :thumbsup:

 

 

Multumesc frumos,problema este ca am discutat despre 2 masini diferite,un e90 si un e92,ambele cu modulele Bluetooth prajite si la ambele,capetele de fibra puse cap ln cap...la e90 merge aux si la e92 nu.

 

Asta lncercam sa aflu,ce alta problema mai am din moment ce nu pot selecta aux si portul usb nu merge.

Link to comment
Share on other sites

Aux-ul nu e o problema poti sa-l bransezi in spatele CIC-ului, codaj si o sa functioneze si fara bluetooth. Depinde de configuratia masinii, poate avea TCU, MULF, TCU+MULF SAU COMBOX, daca masina respectiva are TCU+MULF verifica care dintre ele e ars.
Link to comment
Share on other sites

TCU nu are intrare de AUX

Total de acord, doar MULF sau Combox au aux in, ii spuneam colegului daca masina respectiva are TCU+MULF si el a pus end-loop la fibra ambelor module le-a pus in stand by pe ambele...

 

P.S.:ai cumva de vanzare un COMBOX BN2000 sau MILF2HI la un pret rezonabil?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.