Jump to content

BMW seria 3 sedan [2018] vs BMW seria 3 sedan


Bala

Recommended Posts

Recunosc ca m-au pierdut...

 

In anul 2018, merg pe site-ul BMW pt a studia eventuala cumparare a unui seria 3. Nou.

 

Exista 2 optiuni. Un seria 3 si un seria 3 cu husa pe el. WTF ????

 

Inteleg sa fie un seria 3 vechi cu un pret mic vs un seria 3 nou mai scump si sa poti decide dar in contextul dat, pur si simplu pierzi vremea. Acoperitul nu are pret. Are dinamica mai buna. Inteleg dar eu nu-l primesc gratis. Cat costa? Ce stie sa faca? Cand vine? Optiuni? Vand pe benzina si fara gunoiul de xdrive? La 320i ma refer...

 

Incep incet, incet sa ma satur de mizeriile astea de marketing aruncate aiurea. Chiar nu ma intereseaza sa compar un mar bun cu un mar din sacosa altuia.

 

Care e faza pana la urma?

 

Ma voi duce la BanatCar sa-i intreb care e ideea dar sunt sigur ca voi pleca dezamagit.

 

L.E.

La începutul lunii iunie, jurnalişti auto selectaţi din toată lumea au putut testa noul BMW Seria 3 pe Nürburgring Nordschleife. Este circuitul perfect pentru a analiza îndeaproape îmbunătăţirile aduse dinamicii de condus care se reflectă la motor, suspensie şi direcţie. Acest sedan sport a demonstrat ce înseamnă dinamica de condus a unui BMW Seria 3. Cu toate că exteriorul său era în continuare camuflat, modelul a putut încă o dată să sublinieze caracterul său avangardist.

 

Da! Asta e! Jurnalisti selectati din toata lumea! Nu scrie ce au testat si la ce concluzie au ajuns. Dar au fost selectati! Din toata lumea!

 

Vreau 2 316! Sa fac 6 cilindri... WTF?

 

Nu este evident ca daca azi vand o generatie, va urma una mai noua? De ce trebuie mizeria asta pe site?

Link to comment
Share on other sites

Prețul de plecare direct cu 7000 mai mare. Ăn curând seria 3 ajunge din urmĂŁ seria 5 la preț :/

 

Practic Seria 3 incet incet devine Seria 5 ca dimensiuni (si putere), deci de aici poate si pretul mai mare. E o tendinta continua de marire a masinilor, actualul seria 3 fiind departe de ce era el initial, s-a ingrasat mult de la prea iubitul E30. Acum Seria 2 e ceea ce trebuia sa fie Seria 3.

In acelasi timp toate au crescut considerabil in dimensiuni lasand loc altor generatii de masini. (alte serii)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mergi pe site-ul de Nemtia, acolo e cum trebuie inca de la lansare (dupa cateva ore)...noi suntem second-hand console.gif

 

Asta nu mai fac. Am luat deja teapa.

 

La E60 asa am facut pt ca faceliftul nu era configurabil pe bmw.ro. Stiam ce optiuni vreau sa adaug de pe bmw.de.

 

Cand a venit masina, nu avea tempomat pt ca in ro, era optional. Nu stiam asta.

Link to comment
Share on other sites

Ciudat si neprofesional ca au ramas cu site-ul NEactualizat, mai ales ca este plin online-ul de informatii si imagini dupa lansarea de la Paris, postate si pe blogul oficial BMW. Dar nu cred ca trebuie sa ne asteptam la noutati, pana cand modelul nu devine disponibil comercial....nici pe la dealeri nu sunt multe informatii relevante. Am intrebat prin septembrie la Bavaria si am primit doar niste zambete :) Edited by Tarabostes
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Iata ca au aparut si preturile oficiale, pachetele de optionale https://www.bmw.ro/ro/ssl/configurator.html#/5R11/S0205/G20/esl/new/ .... Sunt cateva elemente noi: farurile laserlight, controlul sistemului multimedia prin gesturi, jante bicolore si probabil ceva functii basic de autonomous driving in pachetul Driving Assistant Professional. Insa,cam sarac in detalii configuratorul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.