Jump to content

Recommended Posts

Piesele vin de la dealer din Germania. Eu am primit un brat de rotor overstocked pentru un motor M20 cu o eticheta din 1990 pe ambalaj (scris galben cu negru) :)

Sunt OK dar astepti enorm (3-4 saptamani) in functie de cat de rara e piesa.

Privind plata eu am facut-o online de fiecare data. Vezi ca rupe transportul era ceva fix ~100RON indiferent de ce comanzi. Altfel, ca sa eviti transportul poti sa incerci la MHH Motors daca te duci cu codul piesei. Eu am reusit pentru un arc intizator de curea de distributie. A durat 2 luni :)

Edited by X X L
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am inteles, vad ca sunteti multumiti, e un lucru demn pt ei, nu prea sunt adeptul pieselor AM, mai aled la noi in tara!

 

Oare uleiul de motor, tot din Germaniaeste adus?

 

 

Salut,

 

Am comandat acum 2 saptamani de la ei filtre si ulei pentru revizie la un e90.

 

Pe bidoanele(1L) de ulei scrie "Made in Germany".

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am inteles, vad ca sunteti multumiti, e un lucru demn pt ei, nu prea sunt adeptul pieselor AM, mai aled la noi in tara!

 

Oare uleiul de motor, tot din Germaniaeste adus?

 

 

Stai departe de CionPing parts :)

Nu uita masinile noastre sunt puzzle-uri facute din Bosch, Lemforder, TRW, ZF, Bilstein etc. Trateaz-o ca pe o doamna si ofera-i piesa de reparatie corecta de la producatorul specializat pe acele tipuri de piese :)

Da, va costa mai mult, deseori dublu fata de CiongPing dar e la spec, true aftermarket nu o imitatie precara.

Bavauto va fi foarte util pentru piese stealer-only gen plastice, suruburi rare (vezi volant 15RONx6, cupla diferential), kit-uri de reparatie sau piese pe care le vanezi de pe alte modele, gen M-uri ;)

  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Asa scrie si pe al meu de la autokarma. De ce ai lua ulei de la bavauto cand il poti lua mult mai ieftin din RO. Mai stai si jumatate de luna pana ajunge.

 

Am dat destule comenzi la Autokarma si au fost ok.

Apoi am avut cateva cu probleme si am renuntat.

 

 

Daca te uiti la review-uri sunt destul de multe pareri negative despre ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Piesele vin de la dealer din Germania. Eu am primit un brat de rotor overstocked pentru un motor M20 cu o eticheta din 1990 pe ambalaj (scris galben cu negru) :)

Sunt OK dar astepti enorm (3-4 saptamani) in functie de cat de rara e piesa.

Privind plata eu am facut-o online de fiecare data. Vezi ca rupe transportul era ceva fix ~100RON indiferent de ce comanzi. Altfel, ca sa eviti transportul poti sa incerci la MHH Motors daca te duci cu codul piesei. Eu am reusit pentru un arc intizator de curea de distributie. A durat 2 luni :)

 

 

de ce dezinformezi? termenul la bavauto este de 3-5 zile si transportul este fix 20 roni....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.