Jump to content

Informatii sistem audio E92


Radu33

Recommended Posts

Salutare tuturor.

 

Sunt in cautarea unui 335D E92 cu sistem Pro Logic7, din pacate majoritatea le-am gasit cu "hifi system professional" . Topicul in care e descrisa diferenta tehnica dintre ele l-am citit. Acum vreau si eu parerea unui membru ce le-a ascultat pe amandoua si cam cat de mare e diferenta.

Tin sa precizez ca pentru urechile mele a fost "dragoste la prima vedere" acest pro logic 7 pe care l-am ascultat prima data intr-un E92.

 

 

Cheers.

Edited by Radu33
Link to comment
Share on other sites

pot sa ti spun care e diferenta intre Logic 7 si Individual Audio:

 

- la Logic 7 ai bass mai pronuntat pana la maxim

- la Individual Audio ai bass pronuntat pana la un anumit nivel si apoi scade spre maxim. fidelitatea e mai ridicata la Individual Audio

 

 

comparatie intre HiFi si Logic 7 nu prea isi are rostul. daca te apuci de munca sa pui sistemul audio, pai pune Logic 7 ca tot munca aia e :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe scurt:

 

Standard = sonorizare mai slaba decat in golf

HiFI = se aude mai tare dar chiar nu e wow

Logic7 = se aude foarte bine, bas pronuntat cum a precizat si colegul mai sus (asta am si eu pe masina de fabrica)

Individual = nu ma pot pronunta ca nu am apucat sa ascult:)

Link to comment
Share on other sites

<font size="4">

se poate face retrofit la HK, la e92 te costa in jur de 800-1000 euro.<br>Individual are puterea mai mare, 1 boxa in plus la e92 (tweeter la boxa din bord), si per total un sunet ceva mai bine definit;; e acelasi efort de retrofit si pt individual, dar sistemul complet se gaseste mai rar si e cu vreo 2-300 euro mai scump.

 

</font><div><font size="4">Hifi se poate upgrade foarte usor daca mergi pe directia aftermarket - pui amplificator plug-n-play de 6-700 euro (ex Match 7BMW - nu tai niciun fir, doar inlocuiesti amp hifi) si deja imbunatatirea e semnificativa; daca mai schimbi si boxele cu unele de pe HK sau individual, sau chiar cu unele aftermarket dedicate pt bmw, deja probabil ai o sonorizare peste HK..</font></div>

Edited by wolfenstein99
Link to comment
Share on other sites

<font size="4">

se poate face retrofit la HK, la e92 te costa in jur de 800-1000 euro.<br>Individual are puterea mai mare, 1 boxa in plus la e92 (tweeter la boxa din bord), si per total un sunet ceva mai bine definit;; e acelasi efort de retrofit si pt individual, dar sistemul complet se gaseste mai rar si e cu vreo 2-300 euro mai scump.

 

</font><div><font size="4">Hifi se poate upgrade foarte usor daca mergi pe directia aftermarket - pui amplificator plug-n-play de 6-700 euro (ex Match 7BMW - nu tai niciun fir, doar inlocuiesti amp hifi) si deja imbunatatirea e semnificativa; daca mai schimbi si boxele cu unele de pe HK sau individual, sau chiar cu unele aftermarket dedicate pt bmw, deja probabil ai o sonorizare peste HK..</font></div>

 

nu chiar ðŸË am eu de vanzare unul Logic 7 si unul Individual ðŸâ (pentru e92)

 

66210e158aaea360262427cc28a807a1.jpg

0cc73b4b9d9546f6792d95880b9ab1ca.jpg

Edited by SKW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daca ramane sistemul de individual la vanzare pana la primavara (intentionez sa iau un e92 atunci), sigur il iau eu frantics.gif spor la vanzare!

 

vad ca cel de individual are de fapt 3 boxe in plus (3 tweetere incluse in boxe pentru boxa din bord si boxele de la luneta).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.