Jump to content

BMW E93 335i N54 DCT


FPK

Recommended Posts

Ce sĂŁ zic ,gusturile nu se discutĂŁ ,dar eu o lĂŁsĂŁm originalĂŁ despre calitatea lucrĂŁri se vede ca sunt fĂŁcute bine ,aĂâ˘teptĂŁm rezultatul final

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

Am vrut sa fac ceva mai special, sincer nu prea sunt fan M3 style, dar asa cum ai zis tu.. tine de gusturi pana la urma. Luni le trimit la vopsit :)

 

e interesanta modificarea si altceva, calitatea lucrarii pare ok din poze, hai sa le vedem vopsite si montate :thumbsup: . La ce firma le-ai trimis?

 

Alexandru Gaman, in Bucuresti. Super profi baiatul, mi-a trimis cadou si un ,,doom" pentru capota pentru ca a intarziat 2-3 zile cu lucrarile.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mult mai faine și discrete sunt padelele originale,astea ĂŽmi par țigĂŁnie curatĂŁ. La fel și body kit-ul montat...

Iar cu privire la așteptĂŁrile finale,cred cĂŁ ești conștient cĂŁ ceea ce ai tu nu e la fel cu ce are e92-ul albastru spre exemplu.Nici ĂŁla nu-mi place deloc,doar spuneam cĂŁ se vede cĂŁ-s diferențe.

Edited by Cristian.O
  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mult mai faine și discrete sunt padelele originale,astea ĂŽmi par țigĂŁnie curatĂŁ. La fel și body kit-ul montat...

Iar cu privire la așteptĂŁrile finale,cred cĂŁ ești conștient cĂŁ ceea ce ai tu nu e la fel cu ce are e92-ul albastru spre exemplu.Nici ĂŁla nu-mi place deloc,doar spuneam cĂŁ se vede cĂŁ-s diferențe.

Vedem la sfarsit cum va iesi :D

 

Intre timp, mi-a ajuns si butonul start-stop albastru. Acum atat padelele cat si buton fac ,,combo"-ul perfect :D

W9molwL.jpg

  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

NFS style, anii 2000 demult apusi. cred ca ai inceput sa treci de partea gresita a modificarilor.

daca tot prezinti masina, ai putea sa tii de cont de unele pareri. e pacat de masina/model/motor.

 

Cum am spus, gusturile nu se discuta :)

 

O voi repeta de cate ori este nevoie, mersi!

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Ma unesc colegilor si te rog ,te implor nu o strica ,rãmâi cât se poate pe original ,padelele nici dacã m-ar ameninta cineva cu moartea nu le-as monta ....

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

Observ ca pe acest forum, toata lumea doreste sa-si mentine look-ul stock pe masina. Eu nu sunt asa, eu tind sa explorez fiecare particica din acest model.

 

Daca deranjeaza postarile din acest topic, nu e o problema. Voi posta rar sau deloc, este destul content de postat pe YouTube :) Multumesc.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie chiar imi place topicul tau si ca fost posesor de E93 poate, insa nu pot doar sa aprob si sa aplaud, daca imi place ceva ma exprim in acest sens daca nu, la fel.

Modificarile de bun gust, OE sunt bine venite, ce e prea strident sau nu se potriveste cu modelul mie unul nu are cum sa imi placa, iar faptul ca ti se spune ceva nu ar trebui sa te faca sa renunti, e un forum si pe youtube daca postezi vei avea comentarii dezaprobatoare, poate unele rautacioase.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te superi,sunt pĂŁrerile noastre... și sĂŁ știi cĂŁ nu doar pe acest forum,ci pe orice forum,indiferent de marca,cele mai faine mașini sunt cele cu un aspect original,fie cĂŁ este stock fie cĂŁ are pachetul sport( M packet,Amg,s-line,r-line,opc...), nicidecum kit-uri tuning inventate.

Din pĂŁcate, dacĂŁ vei continua cu aceste modificĂŁri nonconformiste ai șanse sĂŁ ajungi pe topicul "ȚĂŁrĂŁnime".

Link to comment
Share on other sites

A fost o masina frumoasa cand a iesit pe poarta fabricii....pacat ca ti-ai batut joc de ea. Nu sunt adeptul tunning-urilor de niciun fel, insa ai cam inceput sa-ti bati joc de ea. E masina ta ce-i drept si gusturile intr-adevar nu se discuta, dar incepe sa devina kitsch. Ca sa fie treaba, treaba, pune-i frana de mana haurita si capacelele rotilor in roz/mov ;) O sa dea bine rau....
  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Important și cel mai important e sĂŁ ĂŽți placĂŁ ție modificĂŁrile pe care le aduci la mașinĂŁ. Fiecare are gusturile lui, și niciodatĂŁ lumea nu va putea fi mulțumitĂŁ.

 

Mașina e una reușitĂŁ spre foarte reușitĂŁ și din punctul meu de vedere modificĂŁrile aduse ĂŽn plus pe partea de design mai mult o stricĂŁ.

 

Eu la interior aș fi recondiționat pielea. Și nu aș fi adus nici un accesoriu ĂŽn plus.

Iar la exterior, probabil aș fi modificat evacuarea, dar nu musai. Și ĂŽn mod cert aș fi pus jante de 19inch dar nu negre,consider cĂŁ ar scoate mai bine ĂŽn evidențĂŁ o altĂŁ culoare. Și cu geamuri fumurii ar fi fost perfectĂŁ din punctul meu de vedere.

Dar, fiecare cu ale lui gusturi. SĂŁ te bucuri de ea și sĂŁ circuli cu prudențĂŁ ;)

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Important și cel mai important e sĂŁ ĂŽți placĂŁ ție modificĂŁrile pe care le aduci la mașinĂŁ. Fiecare are gusturile lui, și niciodatĂŁ lumea nu va putea fi mulțumitĂŁ.

 

Mașina e una reușitĂŁ spre foarte reușitĂŁ și din punctul meu de vedere modificĂŁrile aduse ĂŽn plus pe partea de design mai mult o stricĂŁ.

 

Eu la interior aș fi recondiționat pielea. Și nu aș fi adus nici un accesoriu ĂŽn plus.

Iar la exterior, probabil aș fi modificat evacuarea, dar nu musai. Și ĂŽn mod cert aș fi pus jante de 19inch dar nu negre,consider cĂŁ ar scoate mai bine ĂŽn evidențĂŁ o altĂŁ culoare. Și cu geamuri fumurii ar fi fost perfectĂŁ din punctul meu de vedere.

Dar, fiecare cu ale lui gusturi. SĂŁ te bucuri de ea și sĂŁ circuli cu prudențĂŁ ;)

 

Interiorul va fi reconditionat, jantele nu vor ramane acestea. Da, evacuarea este in curs de modificare, trebuie sa ajunga bara spate ca sa pot pune noile ornamente.

 

Are geamuri fumurii, pe spate si luneta.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Nu o sa fiu hater ... exact cum ai spus si tu gusturile nu se discuta si fiecare face ce vrea.

Ca si o mica paranteza E60`ul ce l-ai avut era facut cu gust arata bine f bine din punct de vedere modificari daca il compari cu seria 3.

Oricum doar tu stii cati bani ai bagat pana acum in seria 3 si sigur nu sunt putini :)

Bafta in continuare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Nu o sa fiu hater ... exact cum ai spus si tu gusturile nu se discuta si fiecare face ce vrea.

Ca si o mica paranteza E60`ul ce l-ai avut era facut cu gust arata bine f bine din punct de vedere modificari daca il compari cu seria 3.

Oricum doar tu stii cati bani ai bagat pana acum in seria 3 si sigur nu sunt putini :)

Bafta in continuare

 

Salut, iti multumesc pentru parere, DAR... E93-ul nici macar nu este gata, te invit sa tragi o geana peste topicul E60 525d vechi, sa vezi si acolo cat hate si pareri negative au fost in legatura cu ceea ce fac iar la final a iesit un proiect frumos apreciat de o masa mare de lume. Eu nu caut lauda nimanui, dar adevarul este ca E93-ul este la inceput de drum, iar automat cativa membri au sarit cu pareri ca si cum as face ,,nfs style", aceeasi membrii care au comentat la fel si la vechiul topic cu E60. Oricum nu are importanta, imi voi sustine punctul de vedere si gusturile, de aceea fac in continuare ce vreau :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.