Jump to content

BMW E93 335i N54 DCT


FPK

Recommended Posts

Probabil m-a ajutat si cutia, fiind in treapta a-7-a la 100km/h. Consumul in bord arata 6.1L/100 km. Nu este un motiv pentru a minti, doar ca este ciudat consumul mic. Ironia unor membri de pe acest forum nu cred ca isi avea rostul, necunoscand detaliile masinii. Pe langa asta, titlul topicului ,,335i ///M" se refera la faptul ca este M Sport de fabrica, nicidecum ca este un ///M3.

Eu in continuare ma voi bucura de aceasta masina, iar altii vor comenta rautacios pe un forum de BMW.. aiurea

 

eu chiar glumeam, nu incercam sa te ironizez cumva :D trebuie sa mai si glumim...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

R3wkyTk.jpg

zK4QONc.jpg

Am schimbat aripile cu cele de M3, dupa care am eliminat chrome-ul de pe trimul de M3 vopsindu-l in negru lucios, iar semnalizarea gri modificat semnalizarea cu un effect ,,smoke" dupa care am eliminat emblema de M3 si am pus doar //M. Imi place ca urmeaza liniile caroseriei foarte elegant :D

Edited by Di Angelis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E liber la pareri da? Bara fata e de toata jena, eu n-as fi pus-o. Care e faza cu dungile de pe grilele fata? E de haur?Cica detaliile fac diferenta, spre bine sau rau....degustibus...

 

tu la 21 de ani aveai aceleasi gusturi ca acum la 37? asta daca varstele sunt corect completate pe profil.

 

totusi exista un mod mai placut in care iti spui punctul de vedere si dai drumu la "pareri" :D

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Doamne cat e de frumos, dar si costa ceva retrofiturile astea, cred ca starea ta generala tine doar de masina la cum vin modificarile pe banda :)), asa eram si eu, insa s-au schimbat prioritatile, mai schimb si eu un led, un ornament :))

Deocamdata pot sa spun ca imi permit sa modific masina dupa bunul plac, se vor schimba lucrurile si prioritatile cand voi avea o familie a mea, bineinteles :))

 

Nu credeam ca mașina asta se va îndrepta spre ceva frumos...sa te poarte sănătos, e foarte faina. Îmi plac jantele foarte mult...păcat ca sunt negre și se pierd din detalii destul de mult...poate un “gunmetal” gen:

 

Iti multumesc! De fapt ele erau un fel de gunmetal, dar pur si simplu nu se potrivea parca culoarea cu masina, aceasta fiind toata neagra, am spus ca-i dau o incercare culorii si a iesit ceva ok. Eu zic ca in viata reala se observa ceva mai ok detaliile jantelor, in poze nu prea ies in evidenta.

 

Subscriu, m-a surprins foarte placut faptul ca ai inlaturat logo-ul “M3”, felicitari, ai ajuns pe calea cea buna!

 

Multumesc!

 

E liber la pareri da? Bara fata e de toata jena, eu n-as fi pus-o. Care e faza cu dungile de pe grilele fata? E de haur?Cica detaliile fac diferenta, spre bine sau rau....degustibus...

 

Atunci va trebui cel mai probabil sa trimiti un mail la BMW sa le spui parerea ta.. pana la urma bara fata este style M3, deci nu cred ca poate fi de ,,toata jena".

Faza cu dungile sta in felul urmator, e o chestie de design. Daca iti place bine, daca nu.. iarasi bine!

 

tu la 21 de ani aveai aceleasi gusturi ca acum la 37? asta daca varstele sunt corect completate pe profil.

 

totusi exista un mod mai placut in care iti spui punctul de vedere si dai drumu la "pareri" :D

Multumesc ! :D

Edited by Di Angelis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jantele imi plac si mie modelul si culoarea , ma tenta si pe mine pt 6 ceva in genul dar argintii ferrada wheels forged 8 series , lipul de pe bara e putin exagerat dar daca rezista si te multumeste merge :thumbsup: Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doamne cat e de frumos, dar si costa ceva retrofiturile astea, cred ca starea ta generala tine doar de masina la cum vin modificarile pe banda :)), asa eram si eu, insa s-au schimbat prioritatile, mai schimb si eu un led, un ornament :))

Mie imi spui ,eu m-am bucurat 3 zile cĂŁ mi-a ajuns o chestie de 10 euro di China :)

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am revopsit etrierii intr-un BRUSHED GOLD specific etrierilor de pe M3/M4 Competition. Eu zic ca au iesit destul de bine, app.. imi cer scuze pentru masina ca este un pic murdara, nu prea am apucat zilele astea sa merg cu ea la spalatorie :D

Ilp0IRB.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Am revopsit etrierii intr-un BRUSHED GOLD specific etrierilor de pe M3/M4 Competition. Eu zic ca au iesit destul de bine, app.. imi cer scuze pentru masina ca este un pic murdara, nu prea am apucat zilele astea sa merg cu ea la spalatorie :D

 

arata f bine :goodjob:

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cum ai aplicat-o mai exact? ai dat cu alb mai intai, i-ai curatat prin frecare cu smirghel sau pur si simplu ai curatat/degresat si ai dat cu spray peste ce era (inainte ce culoare aveau etrierii?). E foarte importanta culoare care este pe etrieri cand dai cu alta culoare, de obicei daca vrei sa-ti iasa culoare aia descrisa ar trebui sa dai cu alb inainte pe ei ca un fel de grund gen.
Link to comment
Share on other sites

Cum ai aplicat-o mai exact? ai dat cu alb mai intai, i-ai curatat prin frecare cu smirghel sau pur si simplu ai curatat/degresat si ai dat cu spray peste ce era (inainte ce culoare aveau etrierii?). E foarte importanta culoare care este pe etrieri cand dai cu alta culoare, de obicei daca vrei sa-ti iasa culoare aia descrisa ar trebui sa dai cu alb inainte pe ei ca un fel de grund gen.

Sincer nu am dat cu acel grunt alb. Am curatat mega bine, dupa care am asteptat sa se usuce, am izolat si vopsit direct. E iesit mult mai bine decat ma asteptam oricum..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.