Jump to content

BMW E93 335i N54 DCT


FPK

Recommended Posts

Stopurile alea lipseau:D, bun asa! si eu am vrut sa-ti zic de tipsuri:)) cand am inceput sa ma uit insa am vazut ca ai scris ca urmeaza sa vina un difuzor, sunt curios ce difuzor, daca o sa acopere asa din tipsuri presupun ca e ceva agresiv:D, era nevoie sa umple golurile alea dintre tipsuri si aripioarele exterioare de pe margini. Ceva eleron pentru luneta in partea superioara nu este sa pui? cum sunt alea de E60 la 250 lei. Edited by WIN60
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine E93ul! :goodjob:

Te intreb ceva: nu ti se pune pe creier antena de AM? Mai ales acum cand e vreme rece, se vede aiurea, parerea mea. Stii vreo rezolvare sa fie mutata in alta parte sa fie folosite toate spirele?

Edited by Cabro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am facut undeva la 2000 km in doua luni, nu am intampinat nicio problema. La rece, cand franez se aude ca un scârțâit pana se incalzesc discurile, trebuie sa aflu de unde vine problema sau daca este normal.

zRXmpuJ.jpg

 

Am vorbit cu o firma de hidrotrasnfer din Bucuresti. Mi-au cerut 1700 lei pentru a face hidrotransfer in carbon la elementele din exterior ( lip bara fata, lip praguri, splittere bara spate ). Eu zic ca este un pret bunicel.. voi?

Urata rau bara aia, parca i plug de ĂŽmpins zapada, sincer!

  • Like 8
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine E93ul! :goodjob:

Te intreb ceva: nu ti se pune pe creier antena de AM? Mai ales acum cand e vreme rece, se vede aiurea, parerea mea. Stii vreo rezolvare sa fie mutata in alta parte sa fie folosite toate spirele?

Antena de AM nu o am pe portbagaj, personal nu stiu unde se afla.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

73OHDEl.jpg

 

Am achizitionat niste tobe finale Turbo Works, am constatat ca tobele finale actuale (Magnaflow) nu imi ofera sunetul la care m-am asteptat. Urmeaza sa ajunga saptamana viitoare in tara, abia astept sa le montez. Intre timp am achizitionat niste tipsuri 2x89mm negre lucios de la Pilot Power Tuning. Arata foarte bine.

DyI2eib.jpg

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

De curand am inceput un mic-business ca sĂŁ ii zic așa..

 

Am inceput sa fac hidrotransfer / hydrodip pe elemente interioare/exterioare.

Cu succes am facut transferul la splitterele de la bara spate impreuna cu capacele de la oglinzi, ce parere aveti?

 

KaB7nXt.jpg

LqPDWEf.jpg

RDKzR4G.jpg

 

Timp de o luna de zile m-am invatat pe elemente micute gen dopuri, plastice samd.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

oglinzile arata fake M3. ai schimbat doar capacele ?

Yep. Capacele se numesc STYLE M3, nu FAKE..

 

Sunt facute in stilul M3, arata foarte bine, prinderile sunt identice si nu este niciun fel de gap între oglinda și capac.

Edited by Di Angelis
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Yep. Capacele se numesc STYLE M3, nu FAKE..

Sunt facute in stilul M3, arata foarte bine, prinderile sunt identice si nu este niciun fel de gap ĂŽntre oglinda și capac.

 

Seamana, dar nu rasare. Da, sunt facute bine, se monteaza ok, nu au 'lufturi', dar nici nu au treaba cu oglinzile de pe M3:

post-60251-0-46963900-1582784751_thumb.jpg

Cel mai probabil te afli printre ei.

Sa dai acest reply singurului om de pe forum care si-a pus un set de oglinzi M3 E9x noi pe masina ...

 

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.