Jump to content

BMW E93 335i N54 DCT


FPK

Recommended Posts

Mi se pare aiurea sa facem chat din nou la topic-ul meu, e o chestie de gusturi, personal mie mi-au placut mai mult oglinzile style M3 decat cele originale, personal nu se merita trecerea la oglinzi OEM M3 pentru ca si ale mele sunt intr-o stare impecabila si sunt dotate. Am schimbat doar capacul, nu ca as fi singurul... sunt foarte multi la care le vin BMW M2-ul cu oglinzile normale si ei le schimba capacele cu cele de M2 Competition, deci la fel fac si ei.. schimba doar capacul, nu intreaga oglinda. Clar, e o diferenta pentru ca ale mele sunt stock modificate in stil-ul de M3, dar totusi, mie imi plac asa cum sunt.

 

Pe langa asta, sunt sigur ca asa cu aliexpress-ul de pe masina mea, cand trag o linie la sfarsit de zi, mie trebuie sa-mi placa, nu tie @alex_wly.

 

Singurul retrofit care l-am facut sunt stopurile LCI OEM, urmeaza capota de M3 E93 care o voi cumpara noua (OEM) si poate pe viitor cine stie..

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1582830787[/url]' post='2513189']

...cu 200 de euro iti faci oglinzi M3 99% originale plecând de la ale tale .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

 

Singurul mod in care vĂŁd chestia asta cu adevĂŁrat posibila e dacĂŁ esti prieten cu Isus și ĂŽl rogi sa transforme 99% din oglinda ta in oglinda de M3...

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Singurul mod in care vĂŁd chestia asta cu adevĂŁrat posibila e dacĂŁ esti prieten cu Isus Ăâ˘i ĂŽl rogi sa transforme 99% din oglinda ta in oglinda de M3...

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ebmwclub%2Ero%2Fforums%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F170831-Transformare-oglinzi-prerest-in-oglinzi-%28aproape-%29-m3&share_tid=170831&share_fid=41573&share_type=t&link_source=app

 

Transformare oglinzi prerest in oglinzi (aproape ) m3

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am studiat piata cand vine vorba de 335i Cabrio, de aceea este si prețul pe care l-am postat.

 

Prețul este negociabil la fața locului, nu telefonic și prin texte.

 

Aș dori sĂŁ trec la ceva mai nou, poate chiar sĂŁ fac pasul cĂŁtre un //M pur sânge.. vedem ce se va ĂŽntâmpla pe viitor, dacĂŁ nu e s-o vând, nu mĂŁ grĂŁbesc nicĂŁieri.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Astea doua sunt maxime:

 

"Motorul N54... având configurație de 3.0L twin-turbo benzina. (ATENTIE! ESTE TWIN TURBO! NU TWIN SCROLL SAU BITURBO)" ??

 

"Autoturismul este 1 la 547 de modele identice create de BMW, având specificatiile identice ( N54, CABRIO, DCT, BLACK METALLIC, BLACK LEATHER)." ??

 

I ar fi stat bine cu un volan de M

In poza e doar covrigul. Complet arata asa :)

Clar e fara butonul de M.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Astea doua sunt maxime:

 

"Motorul N54... având configurație de 3.0L twin-turbo benzina. (ATENTIE! ESTE TWIN TURBO! NU TWIN SCROLL SAU BITURBO)" ??

 

"Autoturismul este 1 la 547 de modele identice create de BMW, având specificatiile identice ( N54, CABRIO, DCT, BLACK METALLIC, BLACK LEATHER)." ??

 

 

In poza e doar covrigul. Complet arata asa :)

Clar e fara butonul de M.

 

Prima cu twin turbo, scroll si biturbo are dreptate, dar nu neaparat ca sistemul twin turbo e mai bun...single turbo e mai cautat in lumea tuningului la 335i dar la revanzare suna bine "doua turbine" decat una si nu neaparat il condamn. Intotdeauna la roman ce e mai mult e mai bun.

 

A doua cu 1 la 547 nu am inteles-o nici eu.

Edited by MuscleMike
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De fapt sunt 547 de modele în Europa vândute cu aceleași dotări, motor, cutie, caroserie, culoare și culoarea interiorului. Aici ma refer la E93 335i SCHWARZ Metallic, DCT, N54, Cabrio, Black Leather. Toate aceste caracteristici se afla în doar 547 de modele din Europa, în rest sunt alte sute care sunt combinații gen N54, DCT, SCHWARZ Metallic si interior rosu sau crem.

Nu este nimic fals/fake/inventat. Sunt date concrete pe care le-am luat de la Automobile Bavaria cu vânzarea pe Europa a modelului E93 335i.

In descriere nu scrie absolut nicăieri ca este UNICATA, nu înțeleg de unde ai scos-o, pe bune. Fiecare cere ce preț considera pe mașina lui, eu cer acest preț din n motive, iar principalele ar fi ca N54 fiind un motor problematic, nu are absolut nicio problemă(în cazul mașinii mele) . Rar găsești un N54 fără oil leak sau boost leak. Nu știu de unde atâta ură, încerci sa îți vezi de treaba și mereu apar băștinașii cu glume second-hand.

Edited by Di Angelis
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am studiat piata cand vine vorba de 335i Cabrio, de aceea este si prețul pe care l-am postat.

Prețul este negociabil la fața locului, nu telefonic și prin texte.

Aș dori sĂŁ trec la ceva mai nou, poate chiar sĂŁ fac pasul cĂŁtre un //M pur sânge.. vedem ce se va ĂŽntâmpla pe viitor, dacĂŁ nu e s-o vând, nu mĂŁ grĂŁbesc nicĂŁieri.

Sa nu intelegi gresit mesajul, din punctul meu de vedere e masina ta si o poti pune la vanzare la orice pret. Insa realist vorbind, daca tu chiar vrei sa o vinzi, pretul e SF. Gasesti M3 E90 / E92 mai ieftin si M3 E93 la acelasi pret. Si fac referire la preturile de pe mobile, de la dealeri, nu de la samsarii de la noi.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.