Jump to content

Modul bluetooth - E60 / 520D / an 2006


Kidoo

Recommended Posts

Salutare,

 

Modulul Bluetooth de pe masina mea este defect, si ma gandesc sa-l inlocuiesc, dar inainte de a face aceasta investitie as dori cateva informatii legate de el de la cei ce detin acest model de masina/an/configuratie:

 

1. Se poate sa imi spune-ti daca se poate reda muzica de pe telefon prin acest modul, sau este compatibil doar pentru apeluri telefonice?!

 

2. Imi puteti recomanda de unde sa achizitionez acest modul / e safe sa cumpar unul prin dezmenbrari / aveti idee la cat se ridica pretul acestuia?

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Mda, deci mai bine cumpar un car kit cu bluetooth care sa redea si muzica si ies mult mai bine si ca bani, si conectivitate.

Sincer, pe mine ma intereseaza sa redau muzica prin modulul bluetooth, nu sa folosesc functia de telefon...dar daca prin modulul masinii nu se poate asta e, il lasam asa bolnav cum e si investim pana in ceva mai destept.

Link to comment
Share on other sites

La bmw poti face cum vrei, doar sa aloci si bani.

Poti schimba modulul cu unul mai performant si sa ii faci retrofit.

Poti schimba navigatia cu totul si sa treci la NBT cu Bt incorporat.

Poti cumpara o navigatie aftermarket.

 

Poti cumpara si https://www.ebay.com/itm/Mini-Audio-Receiver-Bluetooth-Receiver-3-5mm-Jack-Music-Adapter-Car-AUX-B7/122812916025?hash=item1c98386139:m:mavR52DUGDWo7kuDPWwG9Hg:rk:1:pf:1&frcectupt=true costa 10 lei si ai Bt.

 

Posibilitati de alegere sunt multiple. Alegi ce este mai bine pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

La bmw poti face cum vrei, doar sa aloci si bani.

Poti schimba modulul cu unul mai performant si sa ii faci retrofit.

Poti schimba navigatia cu totul si sa treci la NBT cu Bt incorporat.

Poti cumpara o navigatie aftermarket.

 

Poti cumpara si https://www.ebay.com/itm/Mini-Audio-Receiver-Bluetooth-Receiver-3-5mm-Jack-Music-Adapter-Car-AUX-B7/122812916025?hash=item1c98386139:m:mavR52DUGDWo7kuDPWwG9Hg:rk:1:pf:1&frcectupt=true costa 10 lei si ai Bt.

 

Posibilitati de alegere sunt multiple. Alegi ce este mai bine pentru tine.

Salut Stefan,

 

Apropo de "Poti schimba navigatia cu totul si sa treci la NBT cu Bt incorporat."...ai ceva recomandari?...merita sa fac tranzitia asta?...ce pierd, ce castig?

 

Merci,

Link to comment
Share on other sites

Pro: USB, MP3, Video, Hdd, Ui si Harti frumoase:), M frumos la deschidere navi, sport display(Live Cp&Nm), buton idrive tactil(optional) etc. Daca mergi pe nbt evo, recent au inceput sa bage si starea circulatiei pe strazi.

Cauta pe youtube E60 nbt, vezi cum ti se pare.

 

Fiecare stie mai bine ce e mai bine pentru el, eu o am in vizor pentru anul viitor.

Cat despre preturi stiu doar materialele sunt cam 3000+ cu toate trimurile, plastice, suport, navi, emulator etc etc. Asta fara bord in cazul meu, l-am luat la un pret bun de la cineva.

 

De pierdut, pierzi doar bani :)))

Vinzi navigatia ce o ai momentan si macar mai acoperi partial gaura din buget.

Edited by Moraru Stefan
Link to comment
Share on other sites

Pro: USB, MP3, Video, Hdd, Ui si Harti frumoase:), M frumos la deschidere navi, sport display(Live Cp&Nm), buton idrive tactil(optional) etc. Daca mergi pe nbt evo, recent au inceput sa bage si starea circulatiei pe strazi.

Cauta pe youtube E60 nbt, vezi cum ti se pare.

 

Fiecare stie mai bine ce e mai bine pentru el, eu o am in vizor pentru anul viitor.

Cat despre preturi stiu doar materialele sunt cam 3000+ cu toate trimurile, plastice, suport, navi, emulator etc etc. Asta fara bord in cazul meu, l-am luat la un pret bun de la cineva.

 

De pierdut, pierzi doar bani :)))

Vinzi navigatia ce o ai momentan si macar mai acoperi partial gaura din buget.

 

...deci sa inteleg ca nu e ceva de genul plug and play...mai trebuiesc trebuie schimbate multe pe langa :p

Link to comment
Share on other sites

...deci sa inteleg ca nu e ceva de genul plug and play...mai trebuiesc trebuie schimbate multe pe langa :p

 

Plug and play e unitatea chinezeasca android, ai exact ce a scris colegul mai sus la un preț de 1500 lei cu curier din Germania (fĂŁrĂŁ alte taxe vamale)

 

Vezi ca e un topic cu upgrade android.

Link to comment
Share on other sites

Pro: USB, MP3, Video, Hdd, Ui si Harti frumoase:), M frumos la deschidere navi, sport display(Live Cp&Nm), buton idrive tactil(optional) etc. Daca mergi pe nbt evo, recent au inceput sa bage si starea circulatiei pe strazi.

Cauta pe youtube E60 nbt, vezi cum ti se pare.

 

Fiecare stie mai bine ce e mai bine pentru el, eu o am in vizor pentru anul viitor.

Cat despre preturi stiu doar materialele sunt cam 3000+ cu toate trimurile, plastice, suport, navi, emulator etc etc. Asta fara bord in cazul meu, l-am luat la un pret bun de la cineva.

 

De pierdut, pierzi doar bani :)))

Vinzi navigatia ce o ai momentan si macar mai acoperi partial gaura din buget.

3000 de lei sunt prea putini,doar materiale treci lejer de 1500 euro ,fĂŁrĂŁ bord .

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Depinde de multe. Sunt emulatoare de 1000lei si emulatoare de 150lei spre exemplu.

Ala de 150 te chinui dar il faci sa mearga navi.

Ala de 1000 nu te chinui asa tare + ai alte optiuni.

 

Difera. Eu vorbeam despre nbt mare non evo cu ecran fara touch si idrive cu touch. Tare cred ca poti sari si 2000euro daca doresti, dar am vazut ca poti fi si sub 3000lei cu nbt mic:).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Va salut.

 

Intampin o problema la un e60. Muzica indiferent ca este pe radio, Cd, aux, se intrerupe, merge cateva secunde apoi nu se mai aude cateva secunde. Are navi mare masina, daca conteaza sau nu.

Am scos mufa de la bluetooth din spate si tot asa face.

Aveti cumva alte recomandari cu ce trebuie facut?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Va salut.

 

Intampin o problema la un e60. Muzica indiferent ca este pe radio, Cd, aux, se intrerupe, merge cateva secunde apoi nu se mai aude cateva secunde. Are navi mare masina, daca conteaza sau nu.

Am scos mufa de la bluetooth din spate si tot asa face.

Aveti cumva alte recomandari cu ce trebuie facut?

 

Multumesc!

 

Ai rezolvat problema Flaviu??

Am aceasi problema la un e60 din 2006 stiu doar ca am modulul bluetooth ars dar nu stiu sigur daca asta este problema de tot intrerupe muzica cateva secunde si iarasi isi revine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.