Jump to content

BMW Romania: un nou serviciu 2.11.2018


Romulus

Recommended Posts

Cred ca depinde de dealer . Azi am primit raspuns in 20 minute la fiecare din cele doua masini pe care le-am verificat . Chiar la ora 8-9 dimineata . Am cerut prin Oradea , mi-a venit intaii confirmare de la dealer ca au primit cererea, iar apoi raspunsul .
Link to comment
Share on other sites

Masinile cu Connected Drive activ pot verifica aceste informatii din iDrive accesand aplicatia BMW INFO.

Aplicatia a fost adaugata la CD din 1 noiembrie 2018.

 

O sa revin cu niste poze sa vedeti despre ce e vorba, e mai simplu cand iti spune masina daca are recalluri sau actiuni de service, verificarea o face aplicatia de Connected Drive automat pe serverele BMW in baza VIN-ului.

 

LE: Aplicatia in masina personala.

 

IMG-0082.jpg

 

IMG-0083.jpg

Edited by neo_andersson
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am trimis si eu aseara mail prin formularul de mai sus si azi m au sunat de la. BV ca am rechemare pt ceva la aeroterma si comanda piesele care vin in 7 zile si m au programat vinerea viitoare. e90 320d 2010. Mulțumesc ROMULUS Edited by Rico24
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inca merge linkul, doar ca e o idiotenie totala sa trebuiasca sa pui datele a doua posibile programari ca apoi sa suni defapt dac avrei programare. Referitor la GDPR, vad ca asta e noul praf in ochi daca nu vrei sa faci ceva ca lumea. :) Nu au facut verificarea ca in afara ca era scump si mult mai complicat tehnic sa te integrezi cu baza de date, coada de mesaje, securitate, load balance... in fine, multe. Asa primeste un nefericit o avalansa de mailuri automate si raspunde si el cand poate.
Link to comment
Share on other sites

Masinile cu Connected Drive activ pot verifica aceste informatii din iDrive accesand aplicatia BMW INFO.

Aplicatia a fost adaugata la CD din 1 noiembrie 2018.

 

O sa revin cu niste poze sa vedeti despre ce e vorba, e mai simplu cand iti spune masina daca are recalluri sau actiuni de service, verificarea o face aplicatia de Connected Drive automat pe serverele BMW in baza VIN-ului.

 

LE: Aplicatia in masina personala.

 

IMG-0082.jpg

 

IMG-0083.jpg

Ai idee din ce cauza nu am asa aplicatie in Connected Drive? Trebuie cumva activata?

post-85719-0-58866500-1541705742_thumb.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Craiova - Automobile Bavaria <noreply@formresponse.com>

joi, 1 nov., 21:39 (Acum 7 zile)

către eu

 

 

Îți mulțumim pentru solicitare! Un reprezentant Craiova - Automobile Bavaria te va contacta în cel mai scurt timp și îți va oferi informațiile solicitate.

 

Cu stimă,

 

Echipa BMW

 

 

Niciun raspuns de 7 zile...nu mai incerc in alta parte, nu-mi convine lipsa asta de indiferenta.

 

:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

MHS Craiova (slabut)

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am completat pe site formularul saptamana trecuta pentru proleasing motors Ploiesti iar dupa 3-4 ore m-a sunat un reprezentant. M-a intrebat cum ma poate ajuta si i-am zis ca am completat formularul pentru a vedea daca am vreun recall pt masina, dar mi-a zis ca nu este. Acum nu stiu daca o fi verificat sau nu fiindca imi putea spune de prima data la telefon ca a verificat vin-ul si ca nu este vreun recall :) Edited by Brokencyde
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deja a trecut aproape o saptamana de cand am completat formularul pentru Bavaria Baneasa si nu am primit niciun semn. Il voi retrimite astazi catre alt dealer, dar asta nu face decat sa imi confirme parerea proasta despre aceasta reprezentanta.

 

UPDATE - Am retrimis formularul catre reprezentanta din Oradea (vazusem intr-un post anterior ca sunt operativi), mi-au raspuns in 2 ore ca am rechemare pentru cardan fata.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.