Jump to content

BMW Romania: un nou serviciu 2.11.2018


Romulus

Recommended Posts

Am trimis mail la Baneasa pe 3.11.2018, nici un raspuns pana in prezent, nici nu cred ca or sa se oboseasca, nu este prima interactiune cu Baneasa fara nici un rezultat.

AM trimis mail la Proleasing acum juma' de ora, dupa 15 min m-au sunat, am o rechemare la nu stiu ce problema de la aeroterma, m-au si programat in service, Interactiunea telefonica fost excelenta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost contactat astãzi de la Automobile Bavaria pt recall, ieri am fãcut o alta solicitare. Programare pt sãptãmâna viitoare. Deci se poate

 

Sunt curios in functie de ce stabilesc datele pentru chemarea in service. Eu am vorbit cu ei saptamana trecuta si am primit programare pentru data de 28 noiembrie.

Link to comment
Share on other sites

Stiu la ce ai facut referire, poate am fost eu prea subtil cu afirmatia.

Ca si posesor de BMW este foarte usor sa faci un request, doar ca altora le este foarte greu sa iti raspunda.

Am evitat sa postez aici pe topic, dar cand citesc cu cata nepasare sunt tratate cererile pentru aceasta actiune tehnica ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, nici la asta nu am facut referire. Ci la faptul ca nu are sens sa spuna altul cate prune are el in straita, cand e relativ usor sa afli despre masina ta direct. Daca merge ok la Filaret, dati acolo, nu e mare lucru. Am sa discut maine cu Alex Seremet ce se intampla cu ABG si cine de acolo e responsabil cu treaba asta si de ce e blocata. Imposibil sa fie la fel la toate reprezentantele. S-a schimbat top managementul recent dar mi-e greu sa cred ca totul e blocat, si cu toate astea asa pare. Dar daca noi stim ca merge la Filaret, cu atat mai bine, completati pentru Filaret sau alti dealeri.
Link to comment
Share on other sites

Vedem situatia de pe ecrane diferite.

 

Ca si posesor de BMW ce rost are sa imi pierd timpul(chiar si acele 5 minute) ca sa completeze un formular care oricum nu o sa primeasca un raspuns acum, in viitorul apropiat sau poate niciodata.

De ce sa completez formularul si data de programare pentru BMW Filaret cand eu stau la Sibiu ? Doar asa ca sa ii ocup timpul unui om care poate face ceva bun pentru alt posesor de BMW din zona Bucurestiului.

 

Daca s-ar face respectiva "lista" cu model masina si recall recunoscut ar fi mult mai de ajutor sau un imbold in plus pentru cineva sa mearga in reprezententa(ca pana la urma asta se urmareste sa aduca posesorii de BMW la ei in "magazin") sa se intereseze personal in cazul in care inca nu a primit raspuns la cererea trimisa.

 

Dar cum zici si tu, noi sa fim sanatosi.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Inițial am completat formularul online și am ales dealerul din SB. M-a sunat cineva de la service mi-a spus cĂŁ nu existĂŁ o rechemare ĂŽnsa cu manualul nu m-a putut ajuta, mi-a spus cĂŁ doar contra cost, deși campania spune cĂŁ se trimite gratuit. O sĂŁptĂŁmânĂŁ mai târziu am completat din nou și am ales dealerul Proleasing Ploiesti. Am primit telefon intr-un timp f scurt și am primit și manualul de la ei. Bravo, la Ploiesti se poate!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UPDATE: Desi nu aveam o parere prea buna despre ei, dupa cum am scris intr-o postare anterioara m-am programat la Bavaria Baneasa pentru recall-ul pe cardan. Astazi a avut loc interventia, totul a decurs impecabil.

 

Am lasat masina aprox. 3 ore la ei, timp in care mi-au schimbat cardanul fata, iar in fisa de reparatie mi-au indicat si alte posibile probleme de avut in vedere la masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.