Jump to content

A-Team chiptuning


Benilika

Recommended Posts

Am prieteni cu soft A-team pe masini, toate "fumega" bine de tot.. ei sunt multumiti ca "trage grav", dar sincer eu nu as fi, sa fie chiar asa mult fum. F10 525d 218cp dupa resoftare a inceput sa scoata fum, si masina avea DPF On,inainte nu scotea gram de fum.Si multe altele, care le vad prin oras, la noi e plin de A-team , Revo, fiind chiar in Oradea.Pareri si pareri, unii multumiti, altii nu(ca peste tot).

Eu unul, cum au spus si colegii, as merge la CompleteChip sau PowerTech, una din astea 2 :thumbsup: .

 

Pai nu ai cum sa scoti performanta fara fum..... aceasi reteta si la Revo Constanta :frantics:

Dar Revo nu face BMW asa ca vorbim pe de alaturi....

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai nu ai cum sa scoti performanta fara fum..... aceasi reteta si la Revo Constanta :frantics:

Dar Revo nu face BMW asa ca vorbim pe de alaturi....

Update:

Sunt parteneri cu A-Team Oradea deci daca este cineva interesat de softuri A-Team din Cta si nu au chef sa se duca pana in Oradea pot apela la Revo Team Constanta :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu zici de BBO (Bogdan), cel care a ars ECU-ul unui prieten si am avut proces cu el unde am fost martor. X5 4.0 xD E70.

 

Cum poti sa recomanzi un tuner vai de capul lui, care nici macar nu face dyno sa vada ce treaba proasta face.

 

Cel care mi-a facut soft la E60 520d si in treapta 5-6 dadea socuri scurte unde scadea puterea pe dyno pentru 0.2 secunde cu 100 NM? Si imi spunea ca asa face pana se obisnuieste masina cu softul? Si am schimbat turbina ca a inceput sa de-a ulei dupa 6 luni cu softul lui? Si evacuarea in care bagam mana si o scoteam lacrima, iar dupa soft a inceput sa se innegreasca tips-ul cu dpf ON? dupa putin timp sa cedeze? De aceea persoana zici cu 450 cp cu 535d in care daca baga piciorul se face nor de fum in spatele lui si zicea ca scoate doar un puf la inceput si dupa nu mai scoate fum?

 

Recomanzi in baza a ce? Ca ti-a facut tie soft si nu ti-a cedat nimic pana acum? Ai vazut macar pe un dyno cum lucreaza masina ta? Chiar as fi curios.

 

P.S Alex este prietenul lui care a venit cu el atunci la Severin cand a ars ECU-ul si era tot panicat, dupa spunea la declaratii ca ei nu au luat niciun ban pentru resoftari, ca au facut asta din pasiune.

 

 

 

 

 

Da de el este vorba. La mine si la alte cunostinte a facut o treaba foarte buna. Daca te uiti la el pe farcebook face 2-3 masini zilnic. Crezi ca daca era slab asa avea atat de multi clienti?

 

 

p.s este parerea mea si experienta mea cu el a fost buna, inclusiv a altor cunostinte de ale mele...fiecare face unde doreste

 

Si legat de fum ..la 450cp nu se poate fara fum.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Atat timp cat nu se poate vedea cum lucreaza softul, daca este bine sau rau, nu poti spune ca este bine, ca trage masina si merge bine nu inseamna ca motorul functioneaza in parametrii, pe lunga durata poate sa dauneze. Omul se duce unde este ieftin si repede, prin urmare nu stiu ce dyno sunt in cluj, iar un soft profi cum este la restul depaseste 250 euro, la el era acum ceva timp 700 lei, tot scump pentru un soft facut asa din ochi.

Celelalte 3 masini care le-a softat si anume un A4 B6 si 2 E46 merg foarte bine si trag foarte bine, nu s-a stricat nimic la ele inca si nu se stie daca lucreaza perfect softul, merg bine, insa la X5 a ars DDE si a stricat CAS, iar la mine softul a fost praf si a omorat turbina.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

ieftin si bun cand vorbim de masini duse la 400-500 de cai nu-si mai are rostul,sensul...aici trebuie specificat profesionalismul, experienta, lista de masini din spate, garantia data pe soft.....

Daca e cineva interesat de softuri facute de profesionisti cunosc echipa Revo Cta, Montaj Downpipe, Water-Meth Kit,

Un soft costa se vede la fel cam la toti tunerii, rezultatele insa nu vor fi aceleasi

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu zici de BBO (Bogdan), cel care a ars ECU-ul unui prieten si am avut proces cu el unde am fost martor. X5 4.0 xD E70.

 

Da, nasoala povestea cu Bogdan BPro Remaps, desi in masinile lui a depus multa munca si pasiune, eu nu as avea curaj sa las masina pe mana lui.

 

Ideea e ca in tara, sunt multi "tuneri" care colaboreaza cu altii de pe afara, si aia modifica hartile. Ei doar rescriu softul.

 

Asa, oricare din noi ar putea fi "tuner". Si mai sunt cazuri aici pe forum.

 

Si corect, fara un dyno, fara niste parametrii, tu nu ai de unde sa stii de unde ai plecat si la ce rezultat ai ajuns.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.