Jump to content

Seria 1 F20 116d 2011 Sport Line


predoi

Recommended Posts

Salutare, se vinde masina de mai jos, unic proprietar (eu). Se poate vedea in Constanta.

 

Echipare Sport Line, trapa, sistem navigatie Professional, 144k km.

 

Fabricatie 11/2011, inmatriculata in Romania Mai 2017

 

Anvelope vara Dunlop Sport MAXX RT 2 plus set anvelope iarna.

 

Pret 11700 euro.

 

 

========================================

Vehicle information

========================================

VIN: WBA1C71060J040030

Type code: 1C71

Model: 116D (EUR)

E-F-R series: F20

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N47T

Displacement: 2.00

Power: 85 (116 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: B39 - MINERALGRAU METALLIC

Upholstery code: BEL2 - STOFF TRACK/ANTH

Prod.date: 2011-11-04

 

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2DT 17"LM RAEDER STERNSPEICHE 379

S2PA Lockable wheel bolt

S3BE SPIEGELKAPPEN SCHWARZ

S4AE Armrest front, retractable

S4AT Interior trim finishers black high-gloss

S4DN AKZENTLEISTEN KORALLROT MATT

S6AA BMW TeleServices

S6AB Control, Teleservices

S6NF Connection, MP3 player in mobile phone

S6NL ANBIND.BLUETOOTH-U.USB-GERAETE INKL

S6VA CIC assignment

S6WA INSTRUMENTENKOMBI. M. ERW. UMF.

P7AC BMW SPORT LINE

P7VA FAHRKOMFORT PAKET

S8KA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE

S8S3 Automatic locking during starting

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8V6 HINWEISSCHILD NCAP SPAN/PORTU/FRANZ

S205 Automatic transmission

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S230 Extra package, EU-speciifc

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S258 Tyres with runflat properties

S320 Deleted, model lettering

S403 Glass roof, electrical

S428 Warning triangle and first aid kit

S441 Smoker package

S481 Sports seat

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S544 Cruise control with brake function

S548 Kilometre speedo

S609 Navigation system, Professional

S612 BMW Assist

S614 Internet

S615 Extended BMW Online Information

S616 BMW Online

S698 Area-Code 2 for DVD

S775 Headlining anthracite

S854 Language version, French

S881 Operating instructions, French

Link to comment
Share on other sites

Stii care e pretul ei real...nu? Eu am fost sa vad pana acum 5-6 seria 1 in stare tehnica foarte buna si cu dotari ok si toate au fost intre 9000 si 10500. Iar ca an am vazut doar 2012-2014. Dar asta e, aparent toata lumea din Romania vrea acum sa tina cate un an masina si dupa sa o vanda cu profit macar 1000e. Edited by All
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stii care e pretul ei real...nu? Eu am fost sa vad pana acum 5-6 seria 1 in stare tehnica foarte buna si cu dotari ok si toate au fost intre 9000 si 10500. Iar ca an am vazut doar 2012-2014. Dar asta e, aparent toata lumea din Romania vrea acum sa tina cate un an masina si dupa sa o vanda cu profit macar 1000e.

 

In mod normal nu te-as baga in seama, daca stabilesc sa cer 100k pe masina nu vad de ce te-ar deranja.

 

Avind in vedere insa ca esti pe linga subiect din punctul meu de vedere, hai sa facem asa: pune ceva linkuri cu masinile alea multe pe care le-ai vazut cu echipare Sport Line, trapa si navigatie Professional, si eventual inmatriculate Ro. Apoi vedem cine s-a inselat.

 

In alta ordine de idei scenariul tau financiar este cel putin copilaresc, asta ca sa fiu amabil si sa nu spun stupid de-a dreptul. Insa m-a amuzat presupunerea ca as putea cumpara o masina pentru un an de zile ca apoi sa o vind pentru un eventual profit. Mare e gradina...

 

 

 

Edited by predoi
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pretul real il vezi pe mobile.de, nu la noi in romania unde datul km inapoi si evitarea tva-ului sunt sporturi nationale ... sa nu mai zic de masini dauna totala care apar apoi "tinute in garaj, folosite doar duminica pana la biserica" ...
Link to comment
Share on other sites

pretul real il vezi pe mobile.de, nu la noi in romania unde datul km inapoi si evitarea tva-ului sunt sporturi nationale ... sa nu mai zic de masini dauna totala care apar apoi "tinute in garaj, folosite doar duminica pana la biserica" ...

 

100% de acord, tocmai de aceea l-am invitat pe guru care stie pretul real al unei masini SH fara sa o vada si fara sa cunoasca proprietarul, sa vina cu exemple de masini similare. Eu m-am uitat acum pe mobile.de dupa seria 1 2011-2014 pina in 150k km cu trapa, cutie automata si sistem navigatie (nu mai zic si de echiparea Sport Line) si nu prea am gasit nimic, ma intreb unde le-a gasit el...insa eu am rabdare si il astept sa vina cu exemplele (sau cu scuzele de rigoare, dupa caz).

 

 

 

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelGroupId=20&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=150000&maxPrice=12000&minFirstRegistrationDate=2011&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fiindca e forum, commentarii de genul sunt frecvente. Dar ca fapt divers, asta cu pretul real nereal e irelevant. Momentan piata auto sh e suprasaturata, asa ca cine chiar vrea sa Vanda o masina o va da cu pretul pietei sau sub. Altfel o tii 1 an la vanzare si ajungi sa o vinzi cu mai putin decat ai da-o de la bun inceput.

Nu va ma contrati, fiecare cere cat vrea, depinde doar cat de tare iti doresti sa vinzi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut...nu sunt carcotas, dar nu prea te-a sunat nimeni, ma gandesc, nu?

 

Acum 4-5 luni am cautat un Seria 1 pentru un prieten si chiar am fost sa-l vad, l-a cumparat pana la urma, din ce stiu l-a cumparat cu 9800 euro de la 10500 (din 2012) , 150K, alpinweiss culoare, tot pachet sport si stiu ca era unul din cele mai scumpe din care ne uitasem...sper sa nu iesi in pierdere, bafta cu vanzarea! Avea km reali si a fost verificat la bmw, a fost perfecta masina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut...nu sunt carcotas, dar nu prea te-a sunat nimeni, ma gandesc, nu?

 

Acum 4-5 luni am cautat un Seria 1 pentru un prieten si chiar am fost sa-l vad, l-a cumparat pana la urma, din ce stiu l-a cumparat cu 9800 euro de la 10500 (din 2012) , 150K, alpinweiss culoare, tot pachet sport si stiu ca era unul din cele mai scumpe din care ne uitasem...sper sa nu iesi in pierdere, bafta cu vanzarea! Avea km reali si a fost verificat la bmw, a fost perfecta masina.

 

Salutare, nu e nici o suparare si nici un secret: am primit doar oferte de schimb neinteresante pentru mine (singurele variaante de schimb ar fi E70 LCI sau E83). Este la fel de adevarat ca nu este cea mai buna perioada pentru a vinde o masina la clasa asta...

In pierdere ies oricum, si nu cu putin, masina m-a costat cu mult mai mult.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.