Jump to content

vand/schimb Bmw E34 520i M20B20


kiwi82

Recommended Posts

salutare tuturor! dupa vreo 3 ani de condus Bmw E34 520i cu motor M20B20 foarte intretinut(ulei motor schimbat la 7-8000km ,filtre,etc...) ma vad nevoit sa-l vand din motive personale!

Masina a fost cumparata de la un amic cu 500 euro acum 3 ani,si tot atat am de gand sa cer/iau pe el! Cand l-am luat nu avea nici cauciucuri sau baterie fiind parcata de ceva timp ,vechiul proprietar avand multe masini pe numele lui si "uitase" de bmw...

are anvelope de vara in stare buna, pana acum cateva zile avea si de iarna Nokian Hakkapelliita R2 cu doar o cifra/martor de uzura disparuta de pe ele(una din 4),dar i le-am dat unui amic ce chiar avea nevoie de ele,parbriz nou,demaror/electromotor nou,brate/bucsaraie fata noi,dar are nevoie de capete de bara din cauza drumurilor de la noi,radiator racire nou nissens,capac delcou,rotor noi,fise bujii si bujii noi, si piesa din otel ce se fixeaza pe capul axului cu came noua din austria ca nu era in stare prea buna,discuri frana ATE fata noi un rulment roata dreapta a cedat si l-am schimbat tot nou SKF vreo 600 lei ca altceva erau "no name"..., saboti frana spate noi,uleiuri in cutia de viteze si diferential schimbat la 20000km ,a avut si instalatie gpl secventiala tomaseto dar i-am dat-o altui amic,iar acum am ajuns la momentul ORI O DEZMEMBREZ ori o vand intreaga asa cum e unei persoane ce vrea sa faca mai multe cu masina! motorul este M20B20 ca cel de pe E30 in stare de functionare buna,mai ales dupa piesele schimbate de mine,masina atinge 209-210km/h ,consumul de benzina il stiti cu totii daca sunteti fani BMW,la 1000km rulati fara prea multe acceleratii cu schimbare la 5000-6000km adaug cam 200-300ml de ulei 5W40! cu ulei mai gros gen 10W40 sau mai gros nu consuma mai mult de 200ml ulei indiferent cu e condusa! tehnic masina e foarte ok nici ambreiajul nu are probleme chiar daca are aproape 250000km reali pt. ca nu s-a mers cu masina mai deloc! eu am facut 43000 km cu ea, luand-o la 203000km in bord! nu ma grabesc sa o vand ca si asa imi pare rau de ea, iar de bani nu-s chiar asa disperat sa am nevoie ,deci 500 euro pe o asa masina nu cred ca e mult deloc! eu am cheltuit cu masina asta cam 5500 euro de cand am cumparat-o! in pret intra 4 jante ce au avut anvelopele de iarna pe ele fara lovituri,indreptari sau alte de-astea(se poate conduce cu ele cu 210 km/h fara probleme,vibratii sau altceva de genul),doua usi spate cu tot cu folie ,o usa dreapta fata completa,o bara fata, o bara spate stare buna!

pozele sunt astea care sunt,facute pe unde am mers cu masina,cam peste tot in tara si bulgaria! doritorii sa ceara mai multe! m-a dus peste tot fara o problema tehnica si la viteze cam de autostrada mai mereu sau chiar 200-210 km/h... numai amintiri placute am cu masina asta si chiar regret ca trebuie sa o vand dar cam asa e in viata... o zi buna va doresc la toata lumea!

https://img.plici.ro/gowriel

Link to comment
Share on other sites

Un nr de contact, te rog?

 

salut! scuze,am uitat sa las un nr. de tel.

0747850176-Gabriel

poti sa vii sa o vezi oricand,vb la tel. mai multe detalii! daca vrei sa o iei ,vino te rog cu o platforma,asigurarea RCA este expirata,n-am mai condus-o de vreo 2 luni, dar este parcata in curtea unui vecin aproape in curte la mine +/- 20-30 cm invelita in prelata.

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor! am vazut ca ma intrebati prin sms unde poate fi vazuta masina,deci va raspund aici sa stie oricine este interesat: orasul Ramnicu Sarat,judetul Buzau, strada Matei Basarab, Nr.117A, numarul 0747850176-Gabriel. sa ma sunati din timp ,sa mai fiu si pe acasa si va arat+spun orice doriti! daca nu se vinde intreaga,spuneti ce doriti de pe masina si v-o dau pe bucati cum va convine si voua mai bine! "D-na Gratiela Gavrilescu" ministrul mediului a batut si ultimul "cui in cosciug" pentru aceasta masina, si anume a spulberat orice sansa de a o mai inmatricula in Romania,odata cu confirmarea viitoarelor taxe de la 1 ianuarie 2019 pentru masinile ce "polueaza",adica cele mai jos de EURO5 sau EURO6 ,vor plati multi bani ODATA CU ITP-ul obligatoriu anual,in caz contrar nu vor primi ITP-ul ,deci nu poti folosi/conduce masina pe drumuri publice! BMW-ul E34 520i fiind EURO1 norma de poluare puteti sa va dati seama si singuri cam ce taxe vor fi pentru masina asta! Iar asigurarea anuala,din ce am vb cu mai multe firme de asigurari,sub 800 lei anual n-am gasit oferte! cu masina pe numele meu inmatriculata! deci ,cine o cumpara ori plateste la bulgari cam 430 euro anual(asigurare+ITP de bulgaria)cum am facut eu vreo 3 ani,ori o inscrie la ROMANIA si plateste tot ce impun autoritatile romane! Eu am platit cam 1300 euro numai taxe pana acum in 3 ani,plus altele sa ma simt bine in masina pe drum,deci sa ma intelegeti din start: pentru mine 500 euro cat cer pe ea nu este nici o afacere! incerc sa o dau pentru ca este parcata in curtea unui vecin binevoitor,eu neavand curte la strada,si de bun simt incerc sa eliberez locul cat mai repede,sau cand o fi posibil,pana acum ma intelege si nu spune nimic! dar nici nu vreau sa abuzez de bunatatea omului! ori o cumpara cineva intreaga plus toate piesele ce le mai am la ea(platforma si duba sa intre toate usile de rezerva+barile fata+spate),ori veniti si cumparati ce doriti de pe masina la dezmembrat iar restul le duc la un parc de dezmembrari auto! cu toate ca nu merita asa ceva,starea fiind chiar buna... estetic sau tehnic!

va salut si va doresc o zi buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.