Jump to content

E60 520 D


Flaviu1

Recommended Posts

Va salut.

 

Dupa 5 ani cu e90 urmeaza acum sora mai mare.

 

E60, 2.0 diesel, automat, 2006, 163 cp.

 

Ca dotari nu sunt multe: jumate de M packet la exterior, lipseste bara spate, piele, incalzire in scaune, navi mare, stopuri facelift.

 

Masina arata si se prezinta foarte ingrijita, vineri ma duc in service la o verificare.

 

Masina am cumparat o din Belgia.

 

Trebuie sa ii pun cauciucuri de iarna ca nu are.

 

Mai jos atasez cateva poze, mai multe nu am apucat sa ii fac doar m am plimbat :)

 

Ca planuri : revizie, schimb ulei cutie, bara spate M, volan M.

post-46848-0-41626700-1543350856_thumb.jpg

post-46848-0-34983500-1543350875_thumb.jpg

post-46848-0-18661400-1543351643_thumb.jpg

Edited by Flaviu1
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da asa e.

Style 128 sunt cele mai misto pt e60.

Diferenta nu e foarte mare intre 18 si 19 insa trebuie sa mergi mult mai atent :)) jantele astea pe 18 le am vazut la colegul Myx pe e60 si de atunci mi a ramas gandul la ele.

ma bucur sa le vad iar sunt mult mai frumoase ca ce aveai :goodjob: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Mersi Myx.

 

Au ajuns azi jantele, arata impecabil si le simt la mana foarte usoare.

 

Urmeaza : cauciucuri de vara 245/40/18

folie pe spate

bara spate M

si sper sa schimb si audio macar cu un Hifi.

 

Am mers cu un e60 cand cautam sa cumpar care avea Hifi ( in anuntul de vanzare era prologic trecut :) )nu i am zis nimic ca nu e prologic l am lasat asa sa creada ca nu stiu si se auzea binisor fata de standard, merita schimbarea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut! Felicitari pentru masina, arata exceptional.

Momentan detin un Golf V pe care imi fac 'stagiatura' insa in viitorul apropiat as vrea sa cumpar si eu o frumusete de 520d ca al tau, insa nu sunt foarte bine informat.

Probabil toti vor sari cu gura "vrei bmw si te intereseaza consumul, vrei bmw si habar n-ai de pretul pieselor, e premium ia si baga bani", ok sunt constient ca este o marca premium (am mai avut in familie) si ca vor exista costuri, ca la orice alta masina.

Insa as vrea daca poti si vrei, sa scrii si preturile tuturor reparatiilor/upgrade-urilor pe care le faci, unde le faci, fiindca tot urmaresc jurnale dar lumea ori uita/nu considera relevante preturile, ori evita acest aspect din habar nu am ce motive.

P.S faine jantele :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am reusit sa i montez folie pe geamuri.

 

In rest apa paie si bataie :) multumit de masina.

 

Atasez doua poze.

 

 

Mario Dragos: Nu se posteaza si preturile reparatiilor pentru ca e foarte usor sa verifici pe net cat costa o piesa etc, iar montajul in service la fel, difera de la service la service + / -. Si eu am trecut de la Golf V GTI la e60. Intradevar unele piese sunt mai scumpe la BMW, dar si la Golf am intalnit piese scumpicele, insa nu este o masina exagerat de scumpa, mai ales ca nu mai este la prima tinerete :))

post-46848-0-93614500-1558697716_thumb.jpeg

post-46848-0-74691700-1558697725_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.