Jump to content

BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2019-1


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutare si multumesc pt harti.

 

Pt cei care au mai facut update la harti: am observat ca daca ai extras o data fisierul FSC, il poti folosi la orice update ca sa-ti generezi cod pt harta respectiva.

 

Si am mai observat ceva util (cel putin eu nu stiam). Daca intrerupi instalarea (opresti masina sau scoti stick-ul) nu se pierde progresul. Poti relua oricand si pleaca de unde a ramas.

Edited by IronM
Link to comment
Share on other sites

Salutare si multumesc pt harti.

 

Pt cei care au mai facut update la harti: am observat ca daca ai extras o data fisierul FSC, il poti folosi la orice update ca sa-ti generezi cod pt harta respectiva.

 

Si am mai observat ceva util (cel putin eu nu stiam). Daca intrerupi instalarea (opresti masina sau scoti stick-ul) nu se pierde progresul. Poti relua oricand si pleaca de unde a ramas.

 

Si mai “tare” ar fi daca ti-ai genera cod lifetime, ca sa nu iti mai ceara la viitoarele update-uri.

 

Ps: Nu mai apare odata Road Map Next Europe EST 2019-2 ?

Link to comment
Share on other sites

Si mai “tare” ar fi daca ti-ai genera cod lifetime, ca sa nu iti mai ceara la viitoarele update-uri.

 

 

Pai iti dai seama ca lifetime mi-am generat. Dar n-am de unde sti daca functioneaza pana nu incerc urmatorul update :)

 

Ps: Nu mai apare odata Road Map Next Europe EST 2019-2 ?

 

Nu inteleg cum o sa fie treaba la 2019-2 cu Est si Vest...daca pleci prin Europa intr-un RoadTrip si ai nevoie de mai mult decat drumurile principale, stai si instalezi hartile de fiecare data cand treci din Est in Vest si invers? Cam naspa...

Edited by IronM
Link to comment
Share on other sites

Pai iti dai seama ca lifetime mi-am generat. Dar n-am de unde sti daca functioneaza pana nu incerc urmatorul update :)

 

 

 

Nu inteleg cum o sa fie treaba la 2019-2 cu Est si Vest...daca pleci prin Europa intr-un RoadTrip si ai nevoie de mai mult decat drumurile principale, stai si instalezi hartile de fiecare data cand treci din Est in Vest si invers? Cam naspa...

 

Da, e cam naspa... au revenit ca la CIC... in loc sa evolueze, merg ca racul.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Este NBT sau NBT EVO ??

NBT. Sunt altele pentru EVO

 

eu sunt nou cu navigatia asta de bmw si cu bmw-ul in general si as vrea sa stiu daca pot instala PREMIUM in loc de NEXT

Nu. Premium e pentru modele mai vechi, nu te ajutĂŁ cu nimic chiar dacĂŁ sunĂŁ numele mai pompos :)

Link to comment
Share on other sites

Graba ar fi ca sunt curios daca merge RTTI, pe 2019-2. Ca momentan pe 2019-1 nu imi merg 😞

Nu pt drumuri🙈

Salut,

La mine a mers pe NEXT in Romania, RTTI (adica doar recunoasterea semnelor de circulatie) pana in feb 2019 cat am avut platit serviciul RTTI. Harta era Roadmap NEXT versiune dec 2015 originala de cand este masina.

Eu am updatat o la NEXT pt europa de West versiune 2018-2 dar acu nu mai imi arata drumurile secundare pe Romania. Poate ma ajuta cineva cu o harta NEXT pt Europa de "East" versiune mai noua 2019.

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Se poate face downgrade la harti de la versiunea 2019-1 la 2018-x? Oare pentru abonamentele de map update ai posibilitatea sa descarci si versiuni anterioare ultimei versiuni existente? Intreb pentru ca nu-mi functioneaza flow`ul pentru versiunea Road Map Europe Next 2019-1 desi am RTTI activ si as vrea sa incerc su versiunea anterioara. Multumesc.

 

Merge sa faci downgrade de la 2019-1 la 2018-2, tocmai am venit de la masina. Bagi stick-ul, iti spune ca harta nu contine informatii mai noi decat cea de pe masina, apesi Continue si se instaleaza. Din pacate am pierdut timpul degeaba. Nu merge RTTI in RO pe NBT nici cu 2018-2.

Edited by theWarlordC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.