Jump to content

BMW 740d F01 2013 consum si probleme


Alin Gabriel Popescu

Recommended Posts

Stii macar cum arata un F01 cu toate optiuniile ? Stii ca foarte probabil nu o sa gasesti nici macar una care sa le aiba pe toate ? Stii cat costa un f01 740d echipat foarte bine si cu un istoric in regula ? Iti zic eu, de pe la 35k+

 

Ce gasesti tu la 18k e ceva foarte dubios, fara un istoric corect, masina luata de la cineva care nu si-o permite si care n-a mai vazut un service si plinu la rezervor de cand a fost adusa din Germania.

 

Ai idee ca o masina ca asta poate "papa" dintr-un sut 4-5k euro pentru o reparatie ? Si tu te gandesti la consum ?

 

Uite cum arata un F01 dotat foarte bine, uita-te atent si la pret:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=270189536

 

Inclusiv la asta iti pot enumera cateva dotari lipsa. Sigur, ce ai gasit tu, nu arata asa.

Edited by dragos1801
Link to comment
Share on other sites

Salut, doresc sa imi schimb masina, F10,520 din 2102 cu un F01 740d xD, 2013. Am gĂŁsit una full la 18000 euro. Ma poate ajuta cineva cu un consum la aceastĂŁ masina? Si daca au anumite probleme de care trebuie sa tin cont? Gen cum este problema cu distribuția la masina mea?

Mulțumesc frumos.

 

pot doar sa-ti spun ca 3.0 x d pe F10 consuma intra 13.5 si 15 bucuresti in trafic mediu ,depinde de traseu am prieteni si cu 12 dar nu mai jos , nu in oras . Ma astept 7 sa fie tot pe acolo , tot ce e x D si peste 2.o consuma. Nu te uiti la consum dar nu il poti neglija , altfel am lua benzinare mari ca doar nu luam diesel pt cuplu ,succes 4.0 i pe seria 6 consuma intre 18-24 sunt curios cati s-ar aventura la asta sau ar lua un diesel care e pe la consumul mentionat de mine . DPMDV toti cei care luam diesel suntem preocupati de consum nu de altceva .... puteti sa dati cu minus dar eu asa vad

Edited by Myx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E mare diferenta de consum intre M si N, nu sunt nici macar pe aproape, si aici ma refer la consumul real, nu cel dat de producator. E ca si cum am compara mere cu pere, asa i ?

Off: ma urmaresti ? Te deranjeaza ca am raspuns la alte topicuri legate de consum ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.