Jump to content

Piele pe bord G30


stranger

Recommended Posts

raspunsul corect este ca la seria 5 exista piele pe bord doar in combinatie cu piele Individual pe scaune sau exista un carton(imitatie de piele) numit sensatec, chiar si in combinatia cu piele dakota sau nappa.

 

apoi, daca ai tapiseria scaunelor din piele dakota sau nappa esti obligat sa ai una din urmatoarele linii de design: sport, luxury sau M, tapiseria din piele obligand la selectarea uneia din cele 3 linii.

 

in continuare, daca selectezi luxury(indiferent ce model de piele ai ales anterior-dakota sau nappa), te obliga sa selectezi si bordul acoperit in sensatec).

daca selectezi linia de echipare sport sau M, nu te obliga la sensatec pe bord(indiferent daca pielea pe scaune este dakota sau nappa) insa poti sa o selectezi tu apoi.

 

daca vrei piele Individual, aceasta nu poate fi pusa decat in combinatie cu pachet M si doar atunci ai piele adevarata pe bord si nu sensatec.

 

Nu exista o alta varianta de raspuns la intrebarea ta decat ceea ce ti-am scris eu mai sus.

 

acum nu imi dau seama daca tu vrei sa configurezi o masina sau cauti un sh si pt a ti se usura munca(vrand sa ai si piele pe bord) vrei sa stii combinatiile de tapiserii si bord.

 

problema este ca la o masina comandata de altul, poti avea piele pe scaune si sensatec pe bord aprope in orice combinatie.

 

daca totusi vrei piele pe bord si nu te multumeste sensatec, exista doar combinatia de optionale exprimata mai sus: tapiserie individual, pachet M si bord in piele adevarata(nu sensatec)

Edited by edit
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Salut, multumesc de raspuns, acum o luna mi-am vandut Mercedesul E class w213 2017, am avut motorul de 2L D,cutie automata 9 rapoarte si mi sa parut ca o balena adica foarte inalta si f inceata (confortul si aspectul super) insa nu pt mine. Foarte adevarat ca vin de pe un Z4 E89 2.8I M Sport auto si diferenta a fost izbitoate. Acum intentionez sa iau un G30 530D M, sh (bmw approved used cars) cu piele pe bord, harman kardon si trapa. La Mercedes E daca alegi pachet AMG ai piele pe bord inclusa, la G nu stiu detali de configurare..
Link to comment
Share on other sites

detaliile de configurare nu sunt altele decat cele de msi sus.

 

cred totusi ca la E daca alegi acel pachet Amg ai pielea Artico pe bord, adica tot carton. pachetul ala AMG este ieftin si nu are de unde sa puna in banii aia altceva decat piele artificiala.

 

normal ca diferenta e izbitoare pt ca ai avut 245cp pe 1.6 tone iar la E aveai 194cp pe 1.8 tone daca era rwd sau 1.9 yone daca era 4matic.

 

in fine, ca un seria 5 sau E klasse sa traga ca un Z4 cu 245 cp, trebuie aproape de 300cp.

 

530d va fi si el mai lent decat Z4 pe care l-ai avut.

 

daca gasesti un 530d in linia de echipare M cu piele dakota sau nappa, trebuie ca fostul proprietar sa fi bifat cu mana lui sensatec(pielea artificiala echivalenta Artico pt E klasse pe care l-ai avut) cu mana lui.

 

sau daca omul a pus piele individual pe scaune, atunci vei avea piele adevarata pe bord

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.