Jump to content

Upgrade de la 6.5 la 8.8


Recommended Posts

alutare

 

Imi primul rand vreau sa va spun ca sunt nou atat pe forum cat si ca posesor de BMW .

S-ar putea ca unele intrebari sa fie prostesti .

 

Decand am luat masina un BMW F20 Lci 2015 cu seria de sasiu wba1v710005a58321 am avut un regret .

Ca nu am navigatie mare . :rolleyes:

 

Am comandat un diplay cod original 9381039 .

 

Si acum vin intrebarile

 

Se pupa diplayul asta cu navigatia mea ?

 

 

 

Mufele se potrivesc ? Trebuie adaptoare?

 

 

Am inteles ca trebuie schimbata rezolutia in 1280x480

 

Tebuiesc bagate codurile acestea

 

HU_NBT > 3000 HMI > DISPLAY_SIZE_RESOLUTION = 8.8_1280x480

HU_NBT > 3001 EXBOX > DISPLAY_VARIANTE = breites_display

 

 

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In momentul de fata ai NavigaĂâşia business, cea cu ecran mic. Nu cred ca ai cum sa o codezi cum ai spus fiindca acele linii de cod par specifice navigatiei NBT. unitatea pe care o ai acum nu e NBT, ci se numeĂâ˘te CHAMP 2..parca.

 

Cred ca singurul mod ca sa obĂâşii imagine pe un ecran mare, fara sa schimbi unitatea de comanda, e sa folososesti un ecran cu navigatie android inclusĂŁ, gen AVIN.

 

Ecranul daca tot l-ai comandat il poti folosi doar daca iti cumperi si unitatea NBT. Mi-as dori sa ma ĂŽnĂâ˘el, fiindca si eu as fi interesat sa scap doar cu un update de ecran, dar din ce m-am interesat pe cont prorpriu e cum am zis mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In momentul de fata ai NavigaĂâşia business, cea cu ecran mic. Nu cred ca ai cum sa o codezi cum ai spus fiindca acele linii de cod par specifice navigatiei NBT. unitatea pe care o ai acum nu e NBT, ci se numeĂâ˘te CHAMP 2..parca.

 

Cred ca singurul mod ca sa obĂâşii imagine pe un ecran mare, fara sa schimbi unitatea de comanda, e sa folososesti un ecran cu navigatie android inclusĂŁ, gen AVIN.

 

Ecranul daca tot l-ai comandat il poti folosi doar daca iti cumperi si unitatea NBT. Mi-as dori sa ma ĂŽnĂâ˘el, fiindca si eu as fi interesat sa scap doar cu un update de ecran, dar din ce m-am interesat pe cont prorpriu e cum am zis mai sus.

Speranta mea este ca am "EntryNav" si nu "Entry" am citit ca ar merge insa sa vedem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Am reusit !!!!

Daca aveti BMW_EntryNav dupa 2014 merge sigur .

Doar trebuie facute cele 2 codari si asta e tot .

A durat maxim 5 minute .

Acum cine ma ajuta sa imi fac si eu update la harti

 

 

salutare

sunt posesor de bmw f 20 2014. masina a venit din fabrica cu display 6.5 si as vrea si eu sa i fac un upgrade.

imi poti spune te rog cum pot afla ce tip ap bmw entrynav sau entry

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salutare

sunt posesor de bmw f 20 2014. masina a venit din fabrica cu display 6.5 si as vrea si eu sa i fac un upgrade.

imi poti spune te rog cum pot afla ce tip ap bmw entrynav sau entry

multumesc

 

Entrynav a fost introdus in 07/2014. Verifica pe seria de sasiu daca ai optiunea S606 si luna/an fabricatie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.