Jump to content

BMW F10 LCI 535xd


cristivw

Recommended Posts

Stimati colegi,

Imi vand masina personala, BMW F10 LCI 535xd.

Fiind un forum al pasionatilor, va atasez seria masinii pentru a descoperi dotarile, fiind, fara exagerare, cel mai dotat F10 pe care l-am vazut (eu, cel putin): D060523

Mentiuni:

- masina are un rulaj real de 280.000 km

- este in stare efectiv impecabila din toate punctele de vedere, mecanic si estetic

- nu a suferit nici un accident, nu are nici un element revopsit sau macar polishat

Extras optionale:

 

S403A Glass Roof Electrical

S415A Sunblind Rear

S416A Roller Sun Vizor Rear Lateral

S423A Floor Mats Velours

S428A Warning Triangle And First Aid Kit

S430A Interioroutside Mirror With Auto Dip

S431A Interior Mirror With Automaticdip

S441A Smoker Package

S453A Climatecontrolled Seats Front

S455A Active Seat For Driver And Passenger

S456A Comfort Seat With Memory

S464A Ski Bag

S465A Throughloading System

S488A Lumbar Support Driver And Passenger

S494A Seat Heating Driverpassenger

S496A Seat Heating Rear

S4DZA Interieurleisten Pearl Dunkel

S4M8A Individual Rearreading Light

S4NBA Autom Climate Control With 4zone Ctrl

S4URA Ambient Interior Lighting

S4U2A Driving Experience Switch Incl ECO PRO

 

Multimedia

S601A TV Function

S609A Navigation System Professional

S610A Headup Display

S654A DAB Tuner

S696A DVD Changer

S698A AreaCode 2 For DVD

S6ACA Intelligent Emergency SOS Call

S6AEA Teleservices

S6AKA Connected Drive Services

S6AMA RealTime Traffic Information

S6ANA Concierge Services

S6APA Remote Services

S6ARA Internet

S6F2A BangOlufsen High End Surround Sound

S6FHA Rear Professional Entertainment Center

S6NRA Apps

S6NSA Convenience Phone Expanded Smartphone

S6UKA Night Vision With Human Recognition

S6WBA Multifunctional Instrument Display

 

Driver Assistance And Lightning

S502A Headlight Cleaning System

S508A Park Distance Control PDC

S536A Auxiliary Heating

S552A Adaptive LED Headlight

S575A Supplementary 12V Sockets

S5A1A LED Fog Lights

S5ACA Highbeam Assistant

S5AGA Lanechange Warning

S5ALA Active Protection

S5ATA Driving Assistant Plus

S5DLA Surround View

S548A Kilometercalibrated Speedometer

 

Wheels And Drive

S230A Extra Package EUspecific

S248A Steering Wheel Heater

S255A Sports Leather Steering Wheel

S258A Tire With Runflat Functionality

S2K3A BMW LA Wheel V Spoke 331

S2TBA Sport Automatic Transmission

S2VAA Chassis Suspens SetupAdaptive Drive

S2VBA Tire Pressure Display

 

Environment And Safety

S302A Alarm System

S316A Automatic Trunk Lid Mechanism

S319A Integrated Universal Remote Control

S320A Deleted Model Lettering

S322A Comfort Access

S323A SoftCloseAutomatic Doors

S358A Climate Comfort Windscreen

S3AGA Reversing Camera

S3MBA Indiv Ext Line Burnished Aluminium

S879A Onboard Vehicle Literature German

S8KAA OELWARTUNGSINT 30000KM24MONATE

S8TFA Active Pedestrian Protection

S8THA Road Sign Detection

S8V1A Label

S851A Language Version German

 

Individual Equipment

S761A Individual Sunshade Glazing

S775A Headlining Anthracite

 

Other Equipment

L801A National Version Germany

S941A EXTERNE NACHRUESTUNG

S9AAA Outer Skin Protection

S1CCA Auto Startstop Function

S1CDA Brake Energy Regeneration

 

Pretul este de 24.500 EUR nediscutabil, definitiv si irevocabil.

Pentru poze si numar telefon puteti accesa link-ul anuntului meu facand click AICI.

Va stau la dispozitie cu orice detaliu.

Ganduri bune!

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Salut, nu vreau sa te dezamagesc, dar in Romania daca vrei sa vinzi masina la pretul de 24,5K euro va trebui sa-i dai macar 150 000 de km inapoi. Altfel scapi de ea cu 16K euro. Piata 2nd hand de la noi e pur si simplu bolnava. Toti vor ieftin, bun, full, km reali, etc. Spor la vanzare!
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ma uit pe olx 180.000 , inveti repede !

 

Mi-am asumat treaba aceasta de cand am achizitionat-o. Cine a adus-o cu un an in urma a avut grija sa o matraseasca... nu pot reversa din pacate bordul, am incercat... lucrez in service. A fost data inapoi cu 100.000, ca sa dea bine. Irelevant pentru mine, atat timp cat se poate verifica istoricul, iar starea masinii este una exceptionala din absolut toate punctele de vedere.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by cristivw
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

eee nu merge sa pui 280mii km...ba merge, cum nu merge?

ca poate pica prostu asta e altceva

sau ca bagi aia cu "toate sunt asa, doar eu sunt sincer", din nou altceva

 

dar de mers merge usor sa pui realul pe bord

 

Pai in topic la inceput nu se specifica faptul minor ca are pe bord 100 de mii mai putin decat real. :))) Ulterior i se arata anuntul de pe olx de catre alt user, moment in care apare explicatia deloc stupida cum ca nu se poate da inainte. :)) Evident ca se poate, dar costa, la f-uri nu e chiar asa usor ca la e-uri.

Pana la urma ce mai conteaza, la 300 de mii masina e impecabila, abia si-a facut rodajul. :))

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

personal nu as da 25k Eur pe o masina cu 300k km, cum nici pe una cu cca 200k daca ar fi sa fie astia ai ei. Acum din perspectiva celui care a vandut o masina cu 320k km reali pot sa spun, si nu e nicio noutate cred, toti cauta masini cu km putini si cat mai dotate. Vazand asta, i-am dat si eu inapoi pe la vreo 190k km, bineinteles ca au inceput sa sune, sa vina sa cumpere masina.

Problema a fost ca nu am putut merge pana la capat cu sarada, asa ca am intors 2 cumparatori, le-am spus ca s-a dat, pur si simplu nu am vrut sa am constiinta incarcata chiar daca stiu foarte bine ca probabil nu i-ar fi deranjat daca descopereau ulterior asta, doar asta isi doresc in mintea lor ingusta, ieftin si bun(fapt ce era facil avand tot istoricul inregistrat) dar vreau sa am liniste si sa fiu impacat fara sa ma cobor la nivelul jegurilor de samsari care pacalesc lumea, karma va avea grija si de ei. Asa ca am pus-o apoi la vanzare cu km ei(in bord au ramas cei falsi, nu m-am mai indurat sa platesc iar sa-i aduc inapoi totusi), dar omul care a luat-o dupa ce a dus-o sa o verifice m-a sunat sa imi multumeasca ca masina e foarte ok si nu au gasit nimic in neregula la ea. Parca e mai bine asa decat sa ma fi sunat sa-mi bata obrazul sau sa ma injure ca l-am mintit. Intr-o mica masura l-am mintit ce-i drept, i-am zis ca am schimbat cluster-ul si nu l-am actualizat, dar toate documentele cu istoricul masinii spun adevarul.

 

Asa ca daca intr-adevar te-au pacalit pe tine cristivw in legatura cu km cand ai luat-o, probabil te-au tepuit de cateva mii bune si la randul tau speri sa faci acelasi lucru ca sa scoti paguba, si uite asa persista cercul vicios si ne ardem unii pe altii ca animalele in jungla in loc sa cascam ochii cand cumparam si sa analizam mai bine omul si produsul. Desi, sincer, ma indoiesc ca te-au pacalit si ai stiut de la bun inceput ce cumperi, mi-e greu sa cred ca un user activ de pe acest forum nu stie sa se informeze si cum sa verifice o masina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Eu va inteleg si va respect opiniile... acum ce ar trebui sa fac, sa ii dau foc? Eu mi-am asumat aceste aspecte cand am achizitionat-o, deoarece din punct de vedere tehnic este perfecta. Si nu am mai intalnit ceva configurat macar asemanator cu aceasta masina. Macar am spus din capul locului despre ce este vorba, nu consider ca am gresit cu nimic. De modificat nu ii pot modifica in Constanta, oricat mi-as dori. Am incercat, am dat telefoane, nu se ocupa nimeni. Traiasca baietii isteti din Bucuresti, dar din pacate nu pot ajunge la capitala prea curand...
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Eu va inteleg si va respect opiniile... acum ce ar trebui sa fac, sa ii dau foc? Eu mi-am asumat aceste aspecte cand am achizitionat-o, deoarece din punct de vedere tehnic este perfecta. Si nu am mai intalnit ceva configurat macar asemanator cu aceasta masina. Macar am spus din capul locului despre ce este vorba, nu consider ca am gresit cu nimic. De modificat nu ii pot modifica in Constanta, oricat mi-as dori. Am incercat, am dat telefoane, nu se ocupa nimeni. Traiasca baietii isteti din Bucuresti, dar din pacate nu pot ajunge la capitala prea curand...

n-a spus nimeni sa-i dai foc , daca tu ti-ai asumat asta in cunostinta de cauza poti fi fairplay sa spui si cumparatorului asta . Eu personal nu am o problema cu rulajul mare , dar suma pe care o platesti pe o masina trebuie sa fie in concordanta si cu asta indiferent de optiuni . Bafta la vanzare

Edited by Myx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Doar ce am cumpĂŁrat un seria una cu 310.000km ĂŽn bord (reali), cu un dosar de facturi, cu dotĂŁri decente și full service ĂŽn reprezentanțĂŁ, dar prețul a fost muult mai mic decât la cele de 180-220k km, la care doar prin auto-records le-am gĂŁsit cu 300-500k km prin 2016...

 

Deci, nu prea are sens sĂŁ spui cĂŁ are alți km ĂŽn bord, aproape de 300k și sĂŁ ceri la fel ca la una cu 30-50% mai puțin rulaj.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina "full", cum se mai spune. Acum fara gluma, chiar este dotata. Mici artificii din partea vanzatorului, gen facelift 2014. N-are nici o treaba cu 2014 si spun asta in cunostinta de cauza, a mea este F11 din august 2013, facelift si cam atat.

Bafta la vanzare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

cat vrei pe "maimuta"? frantics.gifpirate.png

 

in alta ordine de idei tocmai ai scapat de o grija imensa si eventual de vizite pe la avocat.

eu daca as da banii astia cash pe o masina si sa aflu treaba asta, as da in judecata vanzatorul direct, nici nu as incerca sa o returnez in particular...

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

in locul ala unde era lipita, cred ca aveai o piesa. ai montat o?

 

Dap, s-a "recoltat" dintr-un modul de E38 thumbsup.png

PS: maimuta nu este de vanzare, se va confectiona breloc si se va inmana responsabilului de la parcul de la care am luat-o ninja.png

PS2: greu cu judecata; mai ales cand "intermediarii" nu fac acte pe numele lor, si te leaga direct de vechiul proprietar, cel care a lasat masina la parc si probabil si-a luat alta de la ei...

Edited by cristivw
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lasa in anunt la cautare km aia putini si trece km astia reali la descriere popcorm1.gif

 

Adevaru e ca intr-o tara de naivi vs mincinosi nici nu stii cum s-o dai sorcerer.png

Insa eu te intreb sincer de ce ai cumparat-o? Sau nu stiai nici tu? Din milioane de F10 cate a produs BMW numai asta o fi fost buna, cu dotari si pret pt buzunarul tau? Ai acceptat tu magaria asta? Si daca da de ce?

Daca nu, de ce nu ai incercat sa o duci inapoi? Te intreb de curios

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pt ca romanii nu au bani de masinile astea, ma refer la masini care nu au ajuns la end of life (180k sau 150k cat o mai fi acum), dar vor BMW, 2020, biturbo, butoane etc.

Daca as avea pitici cu masini noi si eu as lua una rulata ieftina, macar o rezolv singur decat sa ma tiganesc cu lunile pe garantia reprezentantei, dar ziceam ca fapt divers.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.