Jump to content

Instalatii gpl - avantaje si dezavantaje


Recommended Posts

  • 2 years later...

vad ca se dezbate aprins gpl-ul.....am inteles citind pana aici ca nu e bun si dauneaza la motoru masinii,deci nu ar fi o idee buna de montat pe BMW....

dar ce te faci,cand masina are deja montat GPL pe ea la cumparare?te apuci sa dai jos instalatia si sa ramai cu gaura in aripa spate? mai ales daca-i trecuta si-n cartea de identitate!!!

chiar astept sa vad ce ziceti de treaba asta!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doua masini am avut pe Gpl, si doamne ajuta sa nu mai fie. Un Nissan Terrano si un Peugeot, intradevar era mai ieftin de alimentat si mergeau destul de bine dar gandul ca am o bomba in spate numi lasa sa conduc linistit cum imi place mie, si mai ales iarna cand eram oprit la semafor si batea si vantul simteam inauntru miros de gaz,.

Nu num mai trebuie niciodata mai bine dau cu cateva sute de mii in plus la alimentare dar nu mie frica de... si nici motorul stric.

Link to comment
Share on other sites

Ai si poze?

Cu pistoane iesite prin capota nu. Am exagerat putin. Oricum motorul era varza si din cit am inteles e tare greu sa repari un V8

 

Segmenti dusi, supape care nu mai inchid ca lumea, semeringuri praf, toate astea daca incerci sa-i dai peste 140km/h. Din experientele proprii vorbesc si noroc ca nu a fost BMW. Bineinteles, conteaza si km la bord.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Guest D.tauct

Salut

 

Fiind mai multi clienti care asteapta instalarea internetului si totodata reteaua dezvoltandu-si arhitectura cu telefonie si cablu tv, bineinteles ca nu poate dura daor 2-3 zile... se da un termen de aproximativ 10-15 zile pentru a se putea respecta un termen. Bineinteles ca acest termen este maxim si de multe ori in cateva zile deja echipele de instalari ajung la clienti pentru a instala conexiunea.

 

Numa bine

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
fratilor bmw,ul e bmw nu merita modificari din astea

 

fratilor bmw,ul e bmw nu merita modificari din astea

 

pun altii gaz pe masini mai fitoase si mai potente si nu mai sufera atat....

 

Exact... Am vazut in Germania duzine de BMW-uri cu GPL.

 

Sunt unii care pun si pe Cayenne GPL.

http://crcgrup.ro/instalatiigpl/nggallery/...28/gallery-121/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Si la noi sunt destui care pun si pe hummer si masini scumpe !!

 

Eu n-am pus anul asta ca vreau sa schimb motorul dar la iarna imi iau sigur . Eu vad numai avantaje la o instalatie GPL secventiala .

 

Salut!

Am cumparat de la un prieten un bmw 523i din 99 full options cu motor de 2,5. Inainte aveam un mercedes C220 din 1994 tot pe bezina. Toata lumea mi-a spus ca o sa-mi consume mai mult. Sincer nu am masurat niciodata consumul la mercedes pt ca nu m-a deranjat f tare.Dar avand bmw-ul doar de cateva zile observ ca consuma f mult. Acum ii fac consumul dar vreau sa stiu cat ar fi normal sa-mi consume?In carte scrie 15% in oras. Si inca ceva, am sunat la cateva firme de instalatii GPL si mi-au spus ca ma costa 1000 si ceva de euro s-o pun pe gpl. Atat de mult costa?????

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am cumparat de la un prieten un bmw 523i din 99 full options cu motor de 2,5. Inainte aveam un mercedes C220 din 1994 tot pe bezina. Toata lumea mi-a spus ca o sa-mi consume mai mult. Sincer nu am masurat niciodata consumul la mercedes pt ca nu m-a deranjat f tare.Dar avand bmw-ul doar de cateva zile observ ca consuma f mult. Acum ii fac consumul dar vreau sa stiu cat ar fi normal sa-mi consume?In carte scrie 15% in oras. Si inca ceva, am sunat la cateva firme de instalatii GPL si mi-au spus ca ma costa 1000 si ceva de euro s-o pun pe gpl. Atat de mult costa?????

 

Da, eu am o pisica 320i si tot atat m-a costat, oricum a meritat sa dau banii deoarece in cazul in care schimb masina, imi pastrez instalatia. Eu am un an de cand merg pe gaz si nu am avut nici o problema cu ea, ba cateodata merge mai bine pe gaz decat pe benzina caci gazul nu are apa :).

Link to comment
Share on other sites

Costa mai mult pentru din cauza celor 6 pistoane :rolleyes: instalatia are mai multe injectoare !

 

Eu am gasit intre 35 mil si 45 mil !

 

Consumul de benzina depinde de multi factori... in ce stare e masina , stilul de condus ...

 

In oras mai aglomerat a mea consuma 14-15 cu jantele pe 19" !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.