Jump to content

BMW 116i 2015


Davakm5

Recommended Posts

Acela este un update.Nu merge. Daca nu ai scris "navi" langa butonul rotund (idrive) inseamna ca nu ai navigatie (iti lipseste modulul cu totul, nu doar harta). Poti cumpara unitatea si controller-ul, se gasesc destule pe olx. Atentie insa ce ai tu adica cic cu ecran mic (cel mai posibil, ca la astea veneau fara navi).

 

Tu ai modelul din dreapta, nu? Cel din stanga este cu navigatie!

 

https://www.google.c...iact=mrc&uact=8

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Acela este un update.Nu merge. Daca nu ai scris "navi" langa butonul rotund (idrive) inseamna ca nu ai navigatie (iti lipseste modulul cu totul, nu doar harta). Poti cumpara unitatea si controller-ul, se gasesc destule pe olx. Atentie insa ce ai tu adica cic cu ecran mic (cel mai posibil, ca la astea veneau fara navi).

 

Tu ai modelul din dreapta, nu? Cel din stanga este cu navigatie!

 

https://www.google.c...iact=mrc&uact=8

 

 

Cel din dreapta.Deci trebuie schimbata unitatea si controller-ul ... ?

Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza, iti dau eu cic cu navi de la masina sotiei. Opinia mea in urma experientei este totusi ca waze e mai bun, iar pentru romania nu e atat de importanta navigatia la masina (n-avem autostrazi cu inele de iesire suprapuse si complicate). Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza, iti dau eu cic cu navi de la masina sotiei. Opinia mea in urma experientei este totusi ca waze e mai bun, iar pentru romania nu e atat de importanta navigatia la masina (n-avem autostrazi cu inele de iesire suprapuse si complicate).

 

 

Nu stau in Romania stau in Germania si aici chiar am nevoie de el,dar multumesc de informtie !

Link to comment
Share on other sites

Pai oricum dupa montaj trebuie si codare cred, colegul SKW stie mai multe din ce am vazut in postarile lui. Daca nu vrei sa te complici poti sa te orientezi carte navi aftermarket cu android, este plug&play, nu mai trebuie nimic codat, controllerul si comenzile volan functionale. Stiu ca fara navi am avut eu pe f30 si ma batea gandul sa imi iau aftermarket, intre timp mi-am luat f10. Ca si pret o navi originala sh cu tot ce trebuie +codare te duce cam cat o navi noua aftermarket. Alegerea este a ta!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.