Jump to content

Navigatie, DVD Player cu Android


mushasi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Salut

 

eu numai ce mi-am schimbat /montat pe masina un sistem multimedia cu android de care sunt fpoarte multumit. L-am cumparat de pe aliexpress(sper sa nu fac reclama aiurea) si l-am montat in garajul meu.

Operatiunea a durat cateva ore pt ca a trebuit sa tai flansa de bord insa sistemul arata foarte bine. Ecran mare, android pe care pot instala tot felul de aplicatii. muzica,idrive, etc

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

daca esti din buc ne putem intalni intr-o seara sa-ti arat ce am facut eu si cum l-am montat. ca sa ai idee la ce te bagi, toata smecheria m-a costat asa:

1. deviceul cumparat de pe aliexpres - 380 USD

2. taxa vamala 100 USD

3. Am taiat bordul ( vine cu toate sculele si masuratorile astfel incat sa nu gresesti)

4. este plug & play

5. vine cu IDrive

 

daca am timp fac si niste poze sa vezi cum arata. Ideea este ca acum am un ecran maricel pe care am tot felul de functionalitati pe care nu le aveam inainte iar in plus pot sa instalez pe el orice alta aplicatie din playstore(este android)

 

cheers

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daca esti din buc ne putem intalni intr-o seara sa-ti arat ce am facut eu si cum l-am montat. ca sa ai idee la ce te bagi, toata smecheria m-a costat asa:

1. deviceul cumparat de pe aliexpres - 380 USD

2. taxa vamala 100 USD

3. Am taiat bordul ( vine cu toate sculele si masuratorile astfel incat sa nu gresesti)

4. este plug & play

5. vine cu IDrive

 

daca am timp fac si niste poze sa vezi cum arata. Ideea este ca acum am un ecran maricel pe care am tot felul de functionalitati pe care nu le aveam inainte iar in plus pot sa instalez pe el orice alta aplicatie din playstore(este android)

 

cheers

Salut, ai acces si la functiile legate de sisteme, setari, parametri etc. pe care le ofera ecranul pus din fabrica ?

Edited by bmmr
Link to comment
Share on other sites

salut

 

sper sa nu fac reclama aiurea. Sistemul este acesta:

https://www.aliexpress.com/item/COIKA-10-25-Blue-ray-IPS-Screen-Car-Multimedia-GPS-Navi-Player-For-BMW-E81-E82/32954810687.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1c4c4c4da7HGHT

 

Singura functiune la care nu am acces este exact cea de care intrebi si care se numeste in meniu "my bmw".Practic multimedia are aceasta functiune insa nu mi citeste parametrii din masina

Nu am o explicatie, probabil am scapat ceva in timpul montajului.

am facut in schimb altceva, am instalat un OBDII si am instalat pe multimedia, torque

 

cheers

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salut

 

sper sa nu fac reclama aiurea. Sistemul este acesta:

https://www.aliexpress.com/item/COIKA-10-25-Blue-ray-IPS-Screen-Car-Multimedia-GPS-Navi-Player-For-BMW-E81-E82/32954810687.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1c4c4c4da7HGHT

 

Singura functiune la care nu am acces este exact cea de care intrebi si care se numeste in meniu "my bmw".Practic multimedia are aceasta functiune insa nu mi citeste parametrii din masina

Nu am o explicatie, probabil am scapat ceva in timpul montajului.

am facut in schimb altceva, am instalat un OBDII si am instalat pe multimedia, torque

 

cheers

 

Salut ,

As fi foarte interesat si eu de sistemul respectiv , pare foarte ok ,

Masina in cauza e un E81 2007 FL - fara Idrive , cu locas in partea de sus , fara navigatie din fabrica ..

Din ce am citit din descrieri , nu pot sa-mi dau seama daca e compatibil sau nu ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.