Jump to content

BMW F01 NFL Snap In Adapter Iphone SE/5


CodrinMarius

Recommended Posts

Salut,

 

Am un seria 7 f01 fara facelift din 2009, serie CY73893. El are bluetooth si merge, merg acolo in meniu, dau connect si apare agenda, pot vorbi, merg butoanele de pe volan. DAR, nu apare iphone-ul SE in External Media unde e muzica, gen sa dau play la muzica de pe el.

Masina are si un snap de ala in cotiera, in care iphone SE intra perfect. Nu se intampla nimic, doar se incarca. E un snap din ala cu ventilator, scrie connect pe spate (84.21-2 351 308-02). Daca inchid bluetooth la telefon, nu se intampla nimic cand il bag in snap, apare deconectat, deci tot prin bluetooth trebuie sa il tin ca in buzunar, chair daca e bagat in snap.

Cand telefonul e in snap, nu apare telefonul in External Media sau cum se chema acolo unde m-as uitat si dupa stick usb sau aux.

 

Cum ar trebui sa mearga astea? Ca al meu pare ca e doar incarcator. Am un snap nepotrivit pt masina mea?

Eu ma gandeam ca odata bagat in snap va merge telefonia prin snap si nu blue, iar melodiile din telefon le voi gasi in Media. Dar nimic.

 

Este vreo legatura intre ConnectedDrive si snap? Nu are treaba nu? La mine la connectedDrive nu merge nimic, spune ca nu mai are subscription.

 

Multumesc

Edited by CodrinMarius
Link to comment
Share on other sites

Snap-in connect are doar funcție de incărcare. Ai nevoie de music sau media si/sau anumite opțiuni active în configurația masinii

Funcția de tel funcționează doar prin bluetooth, indiferent daca tel este în snap sau nu

Totuși ar trebui sa vezi muzica din telefon în media la conectare pe bluetooth. Șterge tel din meniul bluetooth și mașina din tel și imperecheaza din nou. Eventual încearcă un update la unitate

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

Ma duc acum pana la masina sa sterg telefonul din connections la blue. Sterg si din tel si fac pair iar.

Mai este un model din asta de snap, se cheama basic, ala e doar incarcare. Intre media si connect astea mi-a zis unul ca ar fi ceva cu analogic sau digital sau amandoua, dar tot ar trebui sa se vada melodiile acolo ca pe hard, chiar daca nu da play.

Link to comment
Share on other sites

Corect, am greșit eu. Am ĂŽncurcat Basic cu connect. Am același adaptor, la mine merge fĂŁrĂŁ probleme

Trebuie sa vezi muzica din tel fĂŁrĂŁ snap, doar pe bluetooth. Verifica sa ai muzica ĂŽn tel și, ĂŽn meniul bluetooth al mașinii, la telefonul respectiv sa ai bifata opțiunea music

Ai ĂŽncercat sa conectezi telefonul direct cu cablu la usb din cotiera?

Link to comment
Share on other sites

Am fost acum. Ce am facut: sters masina din bluetooth la telefon si sters telefonul de la masina. Am dat iar pair, pus cod, totul la fel. Se conecteaza, dar in External Media nimic. Prin snap la fel, doar se incarca.

 

Am incercat conexiunea si prin usb1, ala de langa snap care are si un jack langa. Ce am observat si nu obsevasem inainte, e ca atunci cand bag telefonul, la External Media unde e pictograma pt usb, mesajul de schimba din Not Connected in Not Supported. Am folosit si un fir de iphone fake si firul original care a venit cu telefonul. Amandoua fac la fel.

Link to comment
Share on other sites

Nu se intampla nimic cand bag telefonul in snap, nu are in External Devices, doar vibreaza semn ca se incarca. Si ca sa mearga ca telefon, tot prin blue trebuie sa il las conectat, dar asta am inteles ca e normal.

 

Am pus vin pe site, imi spune ca e up to date si nu-mi da niciun fisier.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.