Jump to content

530i xdrive G30


enigmatyq

Recommended Posts

  • 1 month later...

Salut! Am citit ultimele randuri ale tale si am observat ca ai vrea sa o vinzi!

Nu vreau sa o iei in nume de rau,dar am studiat piata sh si ti-as putea oferi 45000 € pe masina,tinand cont ca masina este fara tva.

Daca te avantajeaza si vrei sa o dai,lasa-mi vin-ul masinii pentru verificare si ne putem auzi telefonic.

Salutare.

Link to comment
Share on other sites

Superba masina!! Sa te bucuri de ea.

 

Se discuta pe marginea pretului, un amic si luat anul trecut un G30 520d Luxury line, full, doar trapa nu avea, cu 8000 km la bord, demo car de la Bavaria Constanta la pretul de 39.000 euro.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca vorbim de 39.000 euro+tva.

 

dar chiar si la 39.000 euro+tva, pretul ei de lista nu a fost mai mult de 55.000 plus tva(pt ca nu se gaseste seria 5 in Romania la reprezentanta, cu pana in 10.000km si discount mai mare de 30%). iar 55.000 euro+tva este extrem de departe de full.

Edited by edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina avea cam 3 pagini de optionale ca am vazut oferta, am mers cu ea...fiind demo car...era blindata de optiuni...in fine nu mai dezbatem pe subiectul asta.

 

in general reprezentantele isi configureaza cate o masina si isi pun optiuni cum doresc , fctie de dealer poate fi plus ,minus la optiuni , deci poate fi cum zici . :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am citit ultimele randuri ale tale si am observat ca ai vrea sa o vinzi!

Nu vreau sa o iei in nume de rau,dar am studiat piata sh si ti-as putea oferi 45000 € pe masina,tinand cont ca masina este fara tva.

Daca te avantajeaza si vrei sa o dai,lasa-mi vin-ul masinii pentru verificare si ne putem auzi telefonic.

Salutare.

 

Ai PM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
La f10 aveam in idrive un grafic unde arata uzura placutelor . Nu am gasit eu , sau la g30 nu este ?! Aud un scartait de o saptamana , am 45mii km..ma gandesc ca ar trebui sa le schimb . Si inca o intrebare , am cauciucuri de vara 245 40 19 fata si 275 35 19 spate , pentru iarna am luat la fel , michelin alpin 5 .
Link to comment
Share on other sites

La G30 numai apare estimarea km pentru placutele de frana, iti va aparea un mesaj cu 5000 km inainte sa le schimbi.

Daca deja scartie cred ca trebuie schimbate chiar si fara mesaj ca si la mine la fel a fost, scartaiau pe la 38 000 pe spate si la revizie mi s-a spus ca imi va aparea in curand mesajul si ca ar trebui schimbate.

Vizavi de cauciucuri eu am setup ala pt vara cu Michelin Primacy, pt iarna am 245 45 18 pe toate 4 cu cauciucuri GY

Oricum Michelin sunt foarte bune, poate cele mai bune.

Link to comment
Share on other sites

Se discuta pe marginea pretului, un amic si luat anul trecut un G30 520d Luxury line, full, doar trapa nu avea, cu 8000 km la bord, demo car de la Bavaria Constanta la pretul de 39.000 euro.

Fie erau 39k + tva, fie e din aia "full fara x,y,z,w.." :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.