Jump to content

530i xdrive G30


enigmatyq

Recommended Posts

Arata foarte misto masina. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri zilnic de ea.

Din ce am citit pe forumuri,motorul asta 530i este foarte reusit. Putere,consum bun si fiabilitate.

De design nu are rost sa mai vorbim,arata foarte bine.

Si eu sunt in cautarea unui G30,sper in curand sa imi achizitionez unul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Arata foarte misto masina. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri zilnic de ea.

Din ce am citit pe forumuri,motorul asta 530i este foarte reusit. Putere,consum bun si fiabilitate.

De design nu are rost sa mai vorbim,arata foarte bine.

Si eu sunt in cautarea unui G30,sper in curand sa imi achizitionez unul.

Multumesc . Spor la cautari .

Link to comment
Share on other sites

Am inlocuit si badge 530i cu unul negru . Saptamana viitoare o sa merg in romania in concediu , practic va fi primul drum mai lung , abia astept . Am studiat piata din romania , un model cat de cat echivalent cu al meu ajunge la 65 de mii . As fi tentat sa il vand pt suma corecta , mai ales ca imi face cu ochiul seria 7 facelift .

 

 

http://i67.tinypic.com/2re432f.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nici gand de banii astia, E 55 pretul de baza al unui 530i, mai creste cu optiuni, dar mai scade cu discount-ul ca masina e de ceva timp pe piata. Plus ca cele livrate incepand cu Iulie vor avea iDrive 7 si Live Cockpit, deci dealerii vor incerca sa scape de stock-uri.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Abia mai vinzi o masina de 10k, si aia in 3 luni, ce zici tu acolo de 55k...niciodata in RO.

 

 

Cum asa?! In Romania se vand si masini care costa 200.000.

Nu o va vinde el cu 55k pt ca, probabil, nu valoreaza masina banii astia, insa anual se vand peste 3000 de masini in Romania cu pret de peste 55k.

 

 

Plus ca cele livrate incepand cu Iulie vor avea iDrive 7 si Live Cockpit, deci dealerii vor incerca sa scape de stock-uri.

 

ai vreo informatie oficiala in acest sens?

eu cred ca idrive 7 va veni abia cand va aparea faceliftul, adica cel mai devreme peste un an. daca pun acum idrive 7, apoi nici nu or sa aiba cu ce imbunatatiri sa vina la lansarea facelift-ului

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cum asa?! In Romania se vand si masini care costa 200.000.

Nu o va vinde el cu 55k pt ca, probabil, nu valoreaza masina banii astia, insa anual se vand peste 3000 de masini in Romania cu pret de peste 55k.

 

 

 

 

ai vreo informatie oficiala in acest sens?

eu cred ca idrive 7 va veni abia cand va aparea faceliftul, adica cel mai devreme peste un an. daca pun acum idrive 7, apoi nici nu or sa aiba cu ce imbunatatiri sa vina la lansarea facelift-ului

 

 

Da, a aparut specs list pentru US si configuratiile de pachete pentru masina. O parte din echipament devine standard, de ex soft close (sau comfort access, nu mai retin). Plus ca am intrat pe configuratorul de UK si masina deja apare cu ID7. Uite de ex un config de G30

https://configure.bmw.co.uk/en_GB/configid/d6w5y5b7/G30

Link to comment
Share on other sites

@corado - cred ca de 4 cilindri te plictisesti repede mai ales sub o caroserie ca asta :)

 

 

Gandeste putin , la cati bani am dat , era o problema sa iau 540 de exemplu ?! Nu e doar cazul meu. Unii mai au si familii , nu sunt innebuniti de viteza si asa mai departe..

Edited by enigmatyq
  • Like 1
  • De acord! 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

te cred ca puteai lua si un 540i, fiecare cu alegerile lui, dar sa stii ca un motor mare nu are treaba doar cu viteza, cu 200kmh pe autobahn merge si un 1.6i sau 2.0d, doar cine nu intelege asta cred ca nu intelege nici care e treaba cu un motor mai mare si tocmai de asta nici nu isi ia, deci ti-ai luat motorul potrivit tie as zice :). Bafta cu vanzarea ei, cu siguranta se va gasi cineva sa aprecieze optiunile masinii mai mult decat motorul :thumbsup: .
  • Like 8
  • Haha 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.