Jump to content

G30 540xi


Crysis21

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Am vazut zilele trecute seria 5 facelift in camuflaj, parcata in apropierea mea. este o combinatie puternica intre seria 7 si seria 3. Stop-urile sunt sculptate ca cele de la seria 3, dar sunt unite printr-o bara de crom. Atunci cand masina s-a pus in miscare, am vazut ca s-a aprins o linie rosie unind stop-urile (asa cum este trendul), lumina parea ca vine de sub bara cromata. Farurile pareau sa aiba o forma sportiva si moderna, insa nu am reusit sa imi dau seama ce au facut cu grila. La o prima vedere, nu parea de prost gust ca la noul 7.

 

Revenind la masina mea, se pare ca a cedat din nou panoul de clima. Au aparut 2 linii de pixeli morti. Sunt cam 6 luni de cand a fost schimbat, ma intre urmatorul cat va tine.

Link to comment
Share on other sites

Vis cu clima aia :(

 

Inițial mă ofticam că eu o am pe cea clasică, recunosc că rânjesc puțin în colțul gurii acum, deși evident îmi pare rău pentru situația ta și nu doresc răul nimănui.

 

Poate a treia e cu noroc naibii. Cât mai ai garanție?

Edited by deeJayOg
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aniversare :sorcerer:

 

A trecut fix un an de cand am luat masina si a ajuns la 40.000KM. Saptamana viitoare incerc sa imi fac timp pentru revizia mare, de ulei si bujii. Intre timp am primit alt panou de clima, de data asta piesa este cu cod nou si pare mai solid plasticul pe ea. A venit in specificatii ca si repair-kit, semn ca BMW stie deja de problema. Am schimbat si actuatorul de la scaunul pasager pentru deplasarea fata/spate, facea un zgomot ciudat.

 

@deeJayOg scuze, n-am vazut mesajul. Mai am un an garantie de fabrica si inca 2 garantie PremiumSelection prin RealGarant.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E bine.

Ieri am avut ocazia sĂŁ vĂŁd un 530i cu acea climĂŁ. Mașina avea 75km. Nou nouțĂŁ. Deja avea douĂŁ dungi mari fix pe mijloc :(

 

fix de acolo a inceput de fiecare data. sper ca de data asta sa nu mai am probleme. consilierul mi-a spus ca este 8000 de lei piesa, deci e cam trist sa te lase inafara garantiei.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

N-am mai intrat de multa vreme pe aici. Ca un mic update:

- Am ajuns aproape de 76.000 KM. N-am mai prea mers in concedii cu masina de cand cu pandemia. Am preferat sa nu stau la cozi la granite si am ales calea aerului.

- Rotile de 20 sunt pacatoase. Am mai taiat multe anvelope intre timp, acum le-am facut felul pe cel mai pacatos drum din Romania, Oravita-Ciudanovita. Tractor de as avea, n-as mai merge pe acolo. Miercuri imi ajung noile anvelope. Am trecut de la GoodYear la Michelin, sper sa vad o imbunatatire in aderenta pe umed.

- Tehnic nu am ce sa ii reprosez.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Clima dupa update uri cum merge vara? Mie imi baga aer cald si la 30-40 de grade la picioare, am facut update de soft acum cateva saptamani, vad la vara cum o sa mearga. Ar trebuie sa iti iei niste jante pe 19, e un model foarte frumos pe g30. Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
On 2/23/2022 at 3:12 PM, Luc89 said:

Salut Crysis21,

 

Cand ai de gand sa o vinzi ? 🙂

Salut. Astept sa apara G60 si cred ca o sa fac un upgrade. Pana atunci, nu am niciun motiv. Masina ruleaza excelent, 0 probleme cu ea. motorul toarce ca in prima zi si imi aduce acelasi zambet.

Acum are 94000 km. A mai aparut un G20 330i in familie si acum ma bat cu sotia cu ce masina sa plecam de acasa in concediu. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/14/2019 at 1:23 PM, sone said:

De exemplu la F30 farurile cu led nu au spalator si cele cu led adaptive au. Difera pozitia lupei la faruri.

Am avut F30 LCI cu faruri LED Adaptive si fara spalaror faruri, acum am G20 cu faruri Laser si tôt fara spalaror faruri.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Luciosu said:

F30 LCI are spalator pe LED adaptive.

2101D46A-5CE0-41A8-B922-5ED362C80EA1.jpeg

F30 LCI 09/2015 320d TechnoDesign cu faruri BMW Adaptive LED si fara spalaror faruri, se pare ça au pus sau nu in functie de tara, foarte bizar

IMG-20180527-121658.jpg

Edited by pedro_nr1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.